Pięć spółek, których wyniki kwartalne mogą teraz zahaczyć o ceny akcji

Przyszły tydzień upłynie na ogłaszaniu wyników kwartalnych. Co może doprowadzić do dość dużego ruchu na kursie akcji, szczególnie w krótkim terminie. Jakie będą wyniki spółek za czwarty lub ostatni kwartał 2021 roku i jaki będą miały wpływ na cenę akcji w porównaniu z prognozami analityków? Przyjrzyjmy się pięciu wybranym akcjom, których dotyczą te właśnie pytania.

1. Airbnb $ABNB+6.9%

Kształtowanie się kursu akcji Airbnb w ciągu ostatnich 6 miesięcy, źródło .

15 lutego poznamy raport dotyczący popytu na podróże, gdy Airbnb, firma zajmująca się wynajmem domów i wakacji, ogłosi swoje najnowsze wyniki finansowe. Czy podróże wracają do łask, czy też omikronowy wariant Covid-19 po raz kolejny przyczynił się do odrodzenia turystyki wypoczynkowej? Airbnb, który stał się benchmarkiem dla branży, da dobre wyobrażenie o wpływie omikronu dzięki swoim liczbom za czwarty kwartał. Analitycy oczekują, że spółka wykaże zysk na akcję(EPS) w wysokości 3 centów przy przychodach 1,46 mld dolarów.

Akcje ABNB wchodzą w okres aprecjacji cen i zyskały 9% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, ostatnio notowane były na poziomie 166,5 USD za akcję. Akcje zyskują po tym, jak spółka podała wyniki za trzeci kwartał 2021 r., które pokazały, że rezerwacje miejsc noclegowych brutto osiągnęły 11,9 mld dolarów, co oznacza wzrost o 48% w porównaniu z tym samym kwartałem w 2020 r. i 23% więcej niż w tym samym kwartale w 2019 r. przed pandemią. Rezerwacje brutto będą nadal kluczową liczbą, którą należy obserwować, gdy firma z San Francisco przedstawi swoje dane za czwarty kwartał.

2. Roblox $RBLX+2.9%

Trend cen akcji Roblox w ciągu ostatnich 6 miesięcy, źródło .

Producent gier wideo Roblox jest w wiadomościach przed swoimi najnowszymi wynikami dzięki ciekawej współpracy z National Football League (NFL). Przed Super Bowl, NFL ogłosiła, że wchodzi do metawersum poprzez partnerstwo z Roblox. Twórca gier wideo stworzył grę wideo NFL Tycoon, która pozwala użytkownikom przebywać w świecie wirtualnej rzeczywistości i angażować się w różne działania, od gry w piłkę nożną po zarządzanie profesjonalną drużyną.

Metaverse to świat wirtualnej rzeczywistości, który w tym momencie jest w dużej mierze konceptualny. Jednak wiadomość o meczu NFL wystarczyła, by akcje RBLX wzrosły o 10% w ciągu jednej sesji. Ruch w górę jest mile widziany, biorąc pod uwagę, że cena akcji spółki spadła o 33% od początku roku w wyniku zmienności na giełdzie i odwrotu inwestorów od wysoko wycenianych spółek technologicznych.

Analitycy spodziewają się, że wciąż nierentowny Roblox odnotuje stratę na akcję w wysokości 13 centów przy przychodach w wysokości 767,65 mln dolarów w swoim raporcie za czwarty kwartał, który ma zostać opublikowany 15 lutego.

3. Nvidia $NVDA+0.0%

Kształtowanie się kursu akcji firmy Nvidia w ciągu ostatnich 6 miesięcy, źródło .

15 lutego usłyszymy od czołowego producenta układów scalonych po raz pierwszy od czasu, gdy planowane przejęcie Arm Holding za 66 miliardów dolarów zostało odwołane z powodu problemów regulacyjnych. Transakcja została pierwotnie ogłoszona w 2020 roku i wzrosła w cenie z pierwotnie szacowanych 40 miliardów dolarów do 66 miliardów dolarów w akcjach Nvidia i gotówce. Proponowane przejęcie zostało poddane globalnej kontroli regulacyjnej. W grudniu Federalna Komisja Handlu USA złożyła pozew o zablokowanie transakcji z powodów antymonopolowych. W zeszłym roku brytyjskie władze ds. konkurencji ogłosiły, że badają sprawę sprzedaży.

Teraz, gdy zakup Arm Holdings został anulowany, Wall Street będzie oczekiwać od Nvidii przedstawienia planu działania na przyszłość. Istnieją powody, aby wierzyć, że Nvidia poradzi sobie dobrze, ponieważ popyt na jej procesory graficzne (GPU), które są wykorzystywane w konsolach do gier i komputerach przenośnych, jest nadal wysoki. Nvidia jest również znaczącym graczem w wirtualnej rzeczywistości, o czym pisaliśmy w tym wpisie: Dzięki wirtualnej rzeczywistości, te pięć akcji poszybuje w górę

Mimo to, akcje firmy wzięły hit ostatnio, spadając 20,5% od początku roku i obecnie notowane na 239,5 dolarów. W przyszłym tygodniu Wall Street spodziewa się zysku na akcję w wysokości 1,22 USD przy przychodach 7,42 mld USD.

4. Cisco Systems $CSCO+0.2%

Kształtowanie się kursu akcji Cisco Systems w ciągu ostatnich 6 miesięcy, źródło .

Firma telekomunikacyjna Cisco Systems będzie w centrum uwagi w przyszłym tygodniu, gdy przedstawi swoje najnowsze dane kwartalne, które mają być opublikowane 16 lutego. W ostatnim kwartale 2021 r. firma z Doliny Krzemowej spodziewa się zysku na akcję w wysokości 81 centów przy przychodach w wysokości 12,65 mld dolarów. I chociaż firma, która została założona w 1984 roku, jest postrzegana przez niektórych inwestorów jako technologiczny dinozaur, należy pamiętać, że 85% globalnego ruchu w Internecie odbywa się obecnie za pośrednictwem połączeń Cisco Systems, a 98% firm z listy Fortune 500 wykorzystuje oprogramowanie i rozwiązania Cisco w swojej codziennej działalności.

Podobnie jak inne spółki technologiczne, akcje CSCO spadły jak dotąd w tym roku, ponieważ inwestorzy zwracają się w stronę papierów wartościowych o dużej wartości i cyklicznych, które są mniej wrażliwe na stopy procentowe. Jednakże, przy cenie otwarcia akcji wynoszącej 53,9 USD, akcje Cisco wzrosły o 16% w ciągu ostatniego roku i o 60% w ciągu ostatnich pięciu lat.

Widać, że ta spółka i jej akcje mają przed sobą jeszcze trochę życia. Cisco Systems agresywnie rozbudowuje swoją architekturę sieci 5G, a analitycy będą obserwować, jak te inwestycje w infrastrukturę wpłyną na wyniki finansowe firmy.

5. Walmart $WMT-0.9%

Trend cen akcji Walmart w ciągu ostatnich 6 miesięcy, źródło .

Jak kształtują się wydatki konsumpcyjne? Dowiemy się tego 17 lutego, kiedy to gigant detaliczny Walmart przedstawi swoje wyniki finansowe. Akcje spółki z siedzibą w Bentonville, Arkansas były w zasadzie płaskie w ciągu ostatniego roku, spadając o 7% do 135,4 USD. Mimo to, wielu analityków pozostaje byczo nastawionych do spółki i twierdzi, że to tylko kwestia czasu, zanim akcje WMT wystrzelą w górę. Niezbędnym katalizatorem może być silny wzrost zysków. Analitycy prognozują, że Walmart wykaże zysk na akcję w wysokości 1,49 USD przy przychodach w wysokości 151,5 mld USD.

Covid-19 omicron, który doprowadził do nowych zamknięć i który zatrzymał kupujących w środku, może zaszkodzić sprzedaży Walmart podczas krytycznego okresu świątecznego, który trwa od Święta Dziękczynienia do Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Jeśli konsumenci okażą się odporni, może to pomóc w zwiększeniu zysków i kursu akcji Walmartu. Jednak sieć detaliczna zmaga się również z rekordową inflacją i wzrostem płac, jak również z utrzymującymi się ograniczeniami w łańcuchu dostaw. Zobaczymy, jak to wszystko rozegra się w przyszłym tygodniu. Wall Street będzie zwracać szczególną uwagę na wzrost sprzedaży internetowej spółki, który był kluczowym czynnikiem podczas pandemii.

Disclaimer: Zainspirowany tekstem Joela Baglole, nie jestem profesjonalnym inwestorem. To nie jest rekomendacja inwestycyjna.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet