Kontroverzní názor legendy akciového trhu. Co čeká od roku 2023?

Víceméně všichni se shodnou na tom, že rok 2023 nebude lehký a recesi se nevyhneme. V zástupu těchto odborníků a ekonomů ale stojí legenda, která tvrdí naprostý opak!

John Rogers je známým investorem

Podle Johna Rogerse, předsedy představenstva a jednoho z výkonných ředitelů společnosti Ariel Investments, se Spojené státy v letošním roce vyhnou recesi, protože Federální rezervní systém bude kontrolovat inflaci, což poskytne akciovému trhu podporu. Což je názor, který jde víceméně proti všem ostatním.

Poslechněte mě a okamžitě začněte něco dělat, jinak přijde nejhorší krach za posledních 100 let, říká Cathie Wood

Průmyslový index Dow Jones v roce 2023 pravděpodobně vzroste o 10 % nebo více a index S&P 500 o více než 10 %, řekl Rogers podnikatelům na každoroční akci Executives' Club of Chicago věnované výhledům. Loni správně předpověděl prudký nárůst inflace a to, že Bitcoin je bublina, která splaskne.

Růst indexu o 10 % je podle Rogerse možný.

"Dnes jsme mnohem optimističtější než před rokem," řekl Rogers. "Fed dělá správné věci, pokud jde o nabídku peněz."

Rogers, veterán fondového odvětví, řekl, že to nejhorší je již za námi a špatné zprávy jsou již zapečené. Očekává, že Fed dostane inflaci zpět na úroveň 4,5 %.

Rogers věří, že Fed inflaci o další 2 % sníží. Zdroj

Jeho názory jsou v rozporu s názorem většiny investorů a také tří předních chicagských ekonomů, kteří na začátku tohoto týdne předpověděli mírnou recesi do konce roku. Profesor Randall Kroszner, bývalý guvernér Fedu, předpovídá, že úrokové sazby dosáhnou vrcholu na úrovni 5,5 % a banka je bude udržovat na vyšší úrovni delší dobu. Úrokové sazby musíme okamžitě zvednout nad 5 %, jinak přijde katastrofa, říká vysoce postavený ekonom

Čemu se bude dařit?

Rogers řekl, že cyklickým akciím se bude dařit, a dodal, že je all in na americké akcie. Dodal, že společnosti související s automobily mají dobrou pozici a že vše, co souvisí s bydlením a nemovitostmi, si povede opravdu dobře. Rogers také upřednostňuje akcie reklamních společností a sektor volného času. Hodně odvážná slova.

Společnost Ariel se sídlem v Chicagu byla založena v roce 1983. Firma prodává podílové fondy a další investiční nástroje se zaměřením na hodnotové investování.

Rogers je zakladatelem společnosti Ariel Capital Management. Firma byla založena s finanční podporou 10 000 dolarů od přátel a rodiny. Fond Ariel se stal veřejným 6. listopadu 1986. V listopadu 2000 měl 41 zaměstnanců. V únoru 2002 měla společnost 51 zaměstnanců a více než 120 institucionálních klientů (včetně společností United Airlines, ChevronTexaco a California State Teachers' Retirement System), které se do dubna 2005 rozrostly o institucionální klienty, jako jsou Walmart a Pepsi. V roce 2008 měla společnost více než 100 zaměstnanců.

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a dalších zdrojů. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Chceš se se stát úspěšným akciovým investorem?

Začni studovat prestižní Bulios akademii a získej přístup k unikátnímu vzdělávacímu obsahu, analýzám a praktickým nástrojům!

Jako určitá pravděpodobnost tu je. Ale vzhledem k tomu, že se ještě pořádně nevyřešil ani jeden problém, tak nevím no.

No mohlo by to tak dopadnout pokud se rychle vyřeší covid v Číně, nebude eskalovat Ukrajina, klesne inflace a FED nic nepřežene. Přiřaďte si k každé této události pravděpodobnost a spočítejte celkovou🙂

Pán bude celoživotní optimista 😅 Upřímně já tenhle názor nesdílím

Nápodobně 👍

To skoro nikdo :D

Tak snad má pravdu 😄