Jak wykorzystać niedobór chipów? Sprawdź tę firmę!

Globalny niedobór mikroprocesorów wciąż się utrzymuje i ma potrwać do 2022 r. Cena półprzewodników nie odgrywa już tak dużej roli w branży, a zarówno producenci samochodów, jak i firmy elektroniczne ścigają się w dostawach! Istnieją jednak firmy, które zajmują się produkcją i można w nie inwestować.

Źródło: BBC.com

Popyt na układy półprzewodnikowe jest ogromny i rośnie, a najwięksi producenci układów scalonych na świecie starają się drastycznie zwiększyć produkcję, a tym samym zyski. To sprawia, że akcje Applied Materials (NASDAQ: AMAT ) są świetną okazją inwestycyjną. AMAT jest przedsiębiorstwem produkującym sprzęt wykorzystywany w produkcji półprzewodników, a zatem ma wysoką pozycję w branży.

Kilku analityków jest bardzo pozytywnie nastawionych do akcji tej spółki, a wycena akcji jest rozsądna i nie jest przewartościowana. Ogólnie rzecz biorąc, wartości te czynią AMAT atrakcyjną okazją dla inwestorów poszukujących możliwości inwestowania w spółki mikroprocesorowe. Przy prognozowanym wzroście sprzedaży półprzewodników o 9% w 2022 roku, popyt na chipy będzie wyraźnie wzrastał. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę wzrost liczby podłączonych urządzeń posiadanych przez ludzi w krajach rozwiniętych.

Producent dysków twardych Western Digital (NASDAQ: WDC ) poinformował niedawno, że popyt na komputery PC pozostaje silny, a prognozy podaży są solidne i wyprzedzają poziomy sprzed pandemii, co czyni WDC ciekawym wyborem inwestycyjnym. Ogromny popyt na mikroprocesory nie zniknie, i zdając sobie z tego sprawę, Taiwan Semiconductor (NYSE: TSM ) ogłosił, że wyda100 miliardów dolarów do 2024 roku na wsparcie produkcji oraz badań i rozwoju zaawansowanych technologii półprzewodnikowych. Firma badawcza Bain przewiduje, że wydatki kapitałowe wśród producentów układów scalonych w latach 2021-2025 wzrosną o prawie 100% powyżej poziomów produkcji z lat 2016-2020.

Może minąć jeszcze rok lub dwa, zanim wyniki Applied Materials będą mogły w pełni skorzystać z tego wzrostu produkcji. Dla cierpliwych, długoterminowych inwestorów nie stanowi to jednak problemu. Co więcej, rynek może zacząć wyceniać pozytywną długoterminową perspektywę produkcji dla akcji AMAT już za pół roku.

Kilku analityków jest pozytywnie nastawionych do akcji AMAT.

W grudniu analityk Cowen Krish Sankarwskazał Applied Materials jako top pick na 2022 r. Sankar oczekuje, że spółka skorzysta na zwiększonych wydatkach na sprzęt do produkcji chipów.

Pozytywnie wypowiedział się również analityk Jefferies Mark Lipacis, który uznał Applied Materials za jedną z wiodących firm w sektorze chipów. Lipacis prognozuje, że wolne przepływy pieniężne spółki wzrosną w tym roku o 34%. Lipacis określił status akcji z rekomendacją "kupuj" i ceną docelową na poziomie 197 USD. AMAT jest dziś notowany w okolicach 132 dolarów.

Analityk Citi Atif Malik nazwał akcje AMAT swoim top pick w sektorze półprzewodników. Malik spodziewa się, że spółka skorzysta na zwiększonych wydatkach na sprzęt do produkcji chipów, a także na wyższych wydatkach rządowych na chipy.

W mojej ocenie niedobór chipów będzie się utrzymywał przez co najmniej 2 lata, a spółka jest dobrze przygotowana do skorzystania z silnego popytu i szybko rosnącej dynamiki podaży w sektorze półprzewodników. Postrzegam akcje jako dobrą pozycję dla inwestorów długoterminowych o średniej tolerancji ryzyka, którzy szukają ekspozycji na sektor półprzewodników.

DISCLAIMER: To nie jest porada inwestycyjna, a jedynie ocena obecnej sytuacji związanej z niedoborem mikroczipów.

Źródło: Investorplace.com


No comments yet
Timeline Tracker Overview