O krok bliżej do rynku afrykańskiego? KTO się zgadza!

ONZ ostrzega przed konsekwencjami rozprzestrzeniania się AIDS w Afryce. W sprawozdaniu UNAids w sprawie zakażeń HIV i AIDS stwierdza się, że ta "plaga ludzkości" dotyka każdego szczebla społeczeństwa afrykańskiego, od nauczycieli, przez menedżerów, po żołnierzy. W niektórych krajach chorobą tą zarażonych jest do 30 procent populacji. Czy ten afrykański problem da temu społeczeństwu ekstremalną szansę?Firma Trinity Biotech PLC poinformowała, że otrzymała od Światowej Organizacji Zdrowia ( WHO) aprobatę dla swojego nowego produktu do badań przesiewowych na obecność ludzkiego wirusa niedoboru odporności - TrinScreen HIV.

Firma poinformowała, że opracowała TrinScreen HIV specjalnie dla rynku badań przesiewowych, którego wielkość szacuje się na ponad 150 milionów dolarów.

Trinity Biotech powiedziała, że zatwierdzenie przez WHO powinno umożliwić firmie przyspieszenie przyjęcia TrinScreen HIV do powtarzalnych wieloletnich krajowych algorytmów badań przesiewowych w całej Afryce. Dzięki temu firma spodziewa się zdobyć znaczący udział w rynku badań przesiewowych w kierunku HIV w Afryce.

TrinScreen HIV jest szybkim testem dającym wyniki w czasie krótszym niż 12 minut, wykonywanym z kropli krwi z palca, co jest doskonałą metodą w Afryce, gdzie higiena jest niska i może to być tani i skuteczny sposób testowania.

Firma będzie produkować TrinScreen HIV w swoim zautomatyzowanym zakładzie produkcyjnym w Bray, w Irlandii, co jest świadectwem jakości, ponieważ Irlandia jest uważana za kraj o wysokiej technologii.

W mojej ocenie może to być ważny kamień milowy dla poprawy trwającej od dawna bardzo złej sytuacji w Afryce, gdzie statystycznie prawie co 3 osoba jest zarażona wirusem HIV, a to stwarza doskonałą okazję dla Trinity Biotech PLC i może zapewnić jej dominację w tym segmencie na rynku afrykańskim.

DISCLAIMER: To nie jest porada inwestycyjna, a jedynie opinia samochodu na temat sytuacji w Afryce i potencjalnego sukcesu firmy na tym rynku.

Źródło: Marketwatch.com


No comments yet
Timeline Tracker Overview