Blíží se velkolepé čtvrtletí pro NVIDIA Corporation?

Jak už jistě víte, již nějakou dobu je celosvětový nedostatek mikroprocesorů a dalších technologických komponent. Tento problém způsobil problémy kalifornskému výrobci grafických čipů Nvidia(NASDAQ:NVDA) a obecně společnostem kótovaným na burze Nasdaq. V důsledku toho se akcie NVDA propadly ze svého vrcholu na konci roku 2021.

 Zdroj: Nvidia, s. r. o: Steve Lagreca / Shutterstock.com

Jistě, Nvidia je mezi hráči a vývojáři videoher známé a respektované jméno. Přesto se Wall Street obrátila proti Nvidii bez ohledu na růst a pokrok společnosti uprostřed přetrvávajícího nedostatku čipů.

Možná si řeknete, že je to nespravedlivé, ale finanční trhy někdy bývají iracionální. Nicméně nadcházející výsledková událost by mohla být novým hnacím motorem, který obchodníky naladí na nákup akcií NVDA.

Někteří skeptici poukazují na neúspěšnou akvizici společnosti Arm , ke které se dostaneme hlouběji v článku.

Přehled akcií NVDA

Když akcie NVDA v listopadu loňského roku dosáhly nejvyšší hodnoty 346,47$, zdálo se, že nebe je hranice. Nicméně více než 400$ nebylo ve hře, nebo alespoň ne v roce 2021.

Když Wall Street zvážila nedostatek technologických komponentů a možnost méně vstřícného vývoje Federálního rezervního systému, někteří investoři společnosti Nvidia se svých akcií zbavili. Akcie dosáhly svého dna až 24. ledna 2022, kdy se pohybovaly kolem 211$.

Možná však dochází k oživení, protože v polovině února se akcie NVDA odrazily k 255$. Prudký pokles, po kterém následuje rychlý obrat k růstu, často představuje pro technické obchodníky nákupní signál.

Technická pravidla mohou být samozřejmě porušena, když výsledková událost přinese překvapivý výsledek. Taková událost se blíží, a tak se podívejme, co očekávají odborníci.

Další porážka a zvýšení

Jestli něco může akcie NVDA na začátku roku 2022 dostat pevně do zelených čísel, pak to bude nadcházející zveřejnění výsledků společnosti Nvidia za čtvrté fiskální čtvrtletí.

Tato výsledková zpráva, představující čtvrtletí, které skončilo v lednu 2022, má být zveřejněna po zavíracím zvonu 16. února. O jakých číslech se tedy na Wall Street povídá?

Pokud jde o výsledky společnosti Nvidia v horní linii, odborníci modelují čtvrtletní tržby ve výši 7,43 miliardy dolarů. Tento výsledek by představoval zlepšení o 48,5 % ve srovnání s předchozím čtvrtletím.

Pokud se zaměříme na výsledek hospodaření, analytici očekávají, že Nvidia vykáže za čtvrtletí zisk ve výši 1,22 USD na akcii. V meziročním srovnání by to znamenalo nárůst o 56,4 %.

Je povzbudivé vidět, že odborníci vkládají do společnosti Nvidia velké naděje. Analytik společnosti Susquehanna Christopher Rolland zase předpokládá "další překonání a zvýšení" pro společnost Nvidia a zejména "další rekordní čtvrtletí" pro herní segment společnosti.

Nvidia a nejistoty ohledně společnosti Arm

Ve světě podnikání se věci vždy nevyvíjejí podle plánu. To však nutně neznamená, že společnost nestojí za váš investiční kapitál.

Není žádným tajemstvím, že Nvidia měla v jednu chvíli v úmyslu odkoupit britskou mikročipovou společnost Arm. Společnost Nvidia údajně navrhovala převzít Arm za 40 miliard dolarů.

K této akvizici nedošlo kvůli regulačním problémům, které předložila Federální obchodní komise. Někteří investoři společnosti Nvidia mohli být tímto vývojem událostí zklamáni, ale možná není třeba se znepokojovat.

Za prvé, Nvidia ušetří neuvěřitelných 40 miliard dolarů tím, že se do navrhované akvizice nezapojí. Za druhé, jak upozorňují analytici z Bank of America, Nvidia možná k dosažení svých cílů společnost Arm nepotřebovala.

"V některých scénářích by to pro NVDA mohlo být čistě pozitivní," napsali analytici Bank of America. Dodali, že "NVDA nepotřebuje vlastnit Arm, aby mohla využívat jeho technologie k expanzi v datových centrech".

Navíc bylo nedávno oznámeno, že společnost Arm je zapletena do sporu souvisejícího se společným podnikem, což by ji mohlo stát velké množství financí ale i právních sporů , jenž by mohli zároveň poškodit NVDA. V důsledku toho by společnost Arm mohla být nucena vyplatit stovky milionů dolarů , nehledě na to , že si tím patřičně zničí reputaci a to by se mohlo napojit při akvizici i na společnost Nvidia.

Závěr a můj pohled na danou situaci

Rozhodně se zdá, že ztráta dohody s Armem nemusí být pro Nvidii vůbec ztrátou , pakliže hrozí společnosti Arm právní konflikty a s tím související nečekané a vysoké výdaje plus špatnou vizitku do budoucna.

Vyhlídky pro společnost Nvidia z mého pohledu

  1. Velké očekávání k 16.2. 2022 , kdy nám odtají výsledky , jenž by mohli hodnotu akcie opět nabudit
  2. Celosvětový nedostatek čipů a s tím i spojená krize má nadále přetrvávat v průběhu dalších měsíců/let , což z mého pohledu znamená jediné , a to že je zde potenciál pro další nárůst hodnoty na původní maxima z listopadu 2021.
  3. Odstoupení od akvizice společnosti Arm je prozatím z mého pohledu krok ku předu
  4. Mnoho připravovaných novinek a vylepšení grafických karet je z mého pohledu další skvělá vyhlídka do budoucna

 

Otázky pro čtenáře

  • Vidíte v Nvidii potenciál jako tomu mám já ?
  • Máte tuto společnost ve svém investičním portfoliu?
  • Budou zítřejší výsledky nového kvartálu uspokojivé a tím i hnacím motorem pro růst hodnot akcií?

 

 

Zdroj : InvestorPlace

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

na konci ledna jsem nakupoval, tam uvidíme

Nápodobně , já zvyšoval pozici v Nvidii ke konci ledna.

Vidím to naprosto stejně, takže za mě vše v pořádku! 😁

Když vidím ty predikce tržeb tak mě hřeje už jen to , že jsem zvýšil pozici v Nvidia na jednom z nejnižších bodů za posledních pár měsíců a už jen čekat a držet :D