4 "Długoterminowe" działania technologiczne

Nawet jeśli rynek spółek technologicznych widział wzloty i upadki ostatnio, okazje można jeszcze znaleźć, a następujące cztery akcje tech są te, które mogą być szukasz.

1) JD.com (JD)

Podobnie jak reszta świata, chińscy konsumenci polubili zakupy online, a JD.com jest coraz częściej wybieranym przez nich miejscem zakupów. Liczba aktywnych klientów wyniosła w ubiegłym roku 552,2 mln, co oznacza wzrost o 25% w stosunku do roku poprzedniego, i przyczyniło się do zwiększenia przychodów w trzecim kwartale do 33,9 mld dolarów, co również oznacza wzrost o 25% w stosunku do roku poprzedniego.

JD.com

Częściowym powodem jego sukcesu jest to, że w przeciwieństwie do rywala Alibaba(BABA), JD.com jest rynkiem dla innych sprzedawców, a nie sprzedawcy towarów, co czyni go bardziej podobnym do eBay(EBAY).

Jednak w ostatnim roku Chiny stały się ryzykownym miejscem do inwestowania, ponieważ Pekin zaostrzył restrykcje wobec firm technologicznych i tych, które uważa za zbyt skuteczne. JD.com do tej pory uniknął kontroli, która spadła na Alibabę i innych, i twierdzi, że nadal tak będzie. Tak więc dla inwestorów, którzy rozumieją ryzyko, JD.com jest akcją technologiczną, która powinna oferować duże zyski w nadchodzących latach.

Cohu(COHU)

Te akcje mogą być nieznane wielu inwestorom, ale Cohu jest szybko rozwijającym się dostawcą specjalistycznych urządzeń testujących i obsługujących dla największych światowych producentów półprzewodników. Firma jest również w stanie uchwycić największe trendy w branży dzięki ekspozycji na przemysł motoryzacyjny i rozwój sieci 5G.

Cohu

W samym tylko przemyśle motoryzacyjnym popyt na półprzewodniki jest rekordowo wysoki, ponieważ globalny niedobór chipów wpłynął na produkcję pojazdów na całym świecie. Cohu nadal pozyskuje nowych klientów od producentów samochodów, z których dwaj stanowią ponad 20% przychodów Cohu. Chociaż stwarza to pewne ryzyko koncentracji, gdyby jeden lub obaj przenieśli swoją działalność gdzie indziej, z rynkiem chipów komputerowych wzywającym ich bezpośrednio do siebie, Cohu ma wystarczająco dużo miejsca na rozwój przez wiele lat.

Przy 10-krotności prognozowanych zysków i 11-krotności szacunków na przyszły rok, czyli jednych z najniższych wycen w sektorze, Cohu jest spółką technologiczną, która powinna rosnąć i przynosić lepsze wyniki dla inwestorów.

AT&T(T)

Właśnie teraz może być najlepszy czas na zakup AT&T. Na początku tego miesiąca Ma Bell ujawnił swój plan wydzielenia działu Warner Media i wpływ, jaki będzie to miało na wypłatę dywidendy. Rynek wysłał akcje spółki gwałtownie w dół, a teraz gigant telekomunikacyjny jest notowany na poziomie dziewięciokrotności prognozowanych zysków i siedmiokrotności szacunków, co czyni jego akcje bardzo tanimi.

AT&T

Odkąd AT&T ogłosił, że zrobi spin-off (co rynek przyjął z radością) i obniży wypłatę (co zostało odrzucone), jego akcje spadają. Akcje znajdują się obecnie 27% poniżej poziomu, na którym znajdowały się w maju ubiegłego roku.

Wpływy ze spinoff pozwolą jednak AT&T na spłatę znacznej części zadłużenia przy jednoczesnym skoncentrowaniu przyszłych wydatków kapitałowych na podstawowej działalności telekomunikacyjnej, która obecnie znajduje się w fazie wzrostu. Rollout 5G będzie napędzany przez znacznie więcej niż chipy komputerowe do sprzedaży smartfonów, a AT&T ma wiodącą pozycję w tej dziedzinie, nawet przed rywalem Verizon(VZ).

I choć AT&T zawsze był wiarygodnym płatnikiem dywidendy z wypłatą, która obecnie wynosi 8,5% rocznie, to nawet przy nadchodzącym cięciu o 50%, nadal będzie to topowa akcja dywidendowa z drugiej strony. Co więcej, Wall Street oczekuje, że nowa wypłata w wysokości 1,11 USD na akcję będzie ponownie rosła i przekroczy obecny poziom do 2026 roku.

Z firmy prawdopodobnie lepiej pozycjonowane niż w ostatnich latach, a z nadal wysoką wypłatę dywidendy, AT&T jest akcja, aby zapomnieć w portfelu.

Tesla (TSLA)

W przeciwieństwie do większości innych akcji technologicznych, które powinieneś dodać do długoterminowej części swojego portfela, akcje Tesli nie są tanie według tradycyjnych standardów. Producent samochodów elektrycznych handluje za ponad 900-krotność zysków, 17-krotność przychodów i 100-krotność wolnych przepływów pieniężnych, które wytwarza. Podczas gdy jeszcze niedawno akcje były notowane na północ od 1.200 dolarów za sztukę, od tego czasu spadły o 25%.

Tesla

Jednak Tesla dopiero wchodzi w okres świetności, sprzedając w zeszłym roku prawie 1 milion samochodów, czyli o połowę mniej niż najwięksi producenci.W ciągu zaledwie 10 lat prześcignęła w produkcji niektóre z największych marek w branży, a dzięki regularnemu uruchamianiu nowych gigafaktur prezes Elon Musk może osiągnąć swój cel, jakim jest 20 milionów pojazdów elektrycznych do 2030 roku.

Tesla jest też obecnie konsekwentnie rentowna, czego nie mogą powiedzieć inni producenci EV. Chociaż niektórzy analitycy twierdzą, że cena akcji powinna być bliżej 150 dolarów niż 1000 dolarów, Tesla prawdopodobnie ma więcej wzrostu przed sobą.

Jako takie, osobiście uważam, że akcje technologiczne są tutaj, aby pozostać i mają potencjał do stałego rozwoju i wzrostu, jak wszystko powoli przechodzi do technologii w dzisiejszym świecie.


No comments yet
Timeline Tracker Overview