Akcje firmy "metaverse" spadły o 25%, co dalej?

Akcje spółki"metaverse" szybko straciły jedną czwartą swojej wartości w środę po tym, jak platforma gier podała czwarte kwartalne zyski i rezerwacje, które nie spełniły oczekiwań analityków.

Akcje Roblox(RBLX) straciły aż 25 procent, by zamknąć się na poziomie 55 dolarów, najniższej cenie od prawie trzech tygodni, podczas gdy wolumen obrotu był wysoki, z ponad 31 milionami akcji wymienionych w mniej niż godzinę regularnej sesji giełdowej.

Spółka, której platforma pozwala użytkownikom tworzyć wciągające gry, zanotowała stratę w wysokości 0,25 dolara na akcję we wtorek późnym wieczorem. To więcej niż oczekiwana przez konsensus Refinitiv strata 0,13 USD na akcję. Rok temu spółka straciła 0,30 USD na akcję.

Przychody wyniosły 770,12 mln dolarów, wobec szacowanych 772 mln dolarów. Inwestorzy obserwują księgowość, ponieważ firma sprzedaje swoją wirtualną walutę Robux, która może być używana do kupowania ulepszeń do gry, takich jak dodatki do awatarów. Ale rezerwacje wzrosły o 20% z 642,3 mln dolarów rok temu.

Średnia dzienna liczba aktywnych użytkowników wzrosła o 33% do 49,5 mln w okresie zakończonym 31 grudnia.

"Patrząc w przyszłość do 2022 roku, będziemy nadal rozwijać naszą technologię, aby umożliwić głębsze formy komunikacji, zanurzenia i ekspresji na naszej platformie,"

David Baszucki, dyrektor generalny Roblox.

W zeszłym tygodniu firma ogłosiła, że uruchomiła metawersum "NFL Tycoon" przed Super Bowl. Gra daje użytkownikom przestrzeń do wirtualnych spotkań towarzyskich i angażowania się w działania wykraczające poza grę w piłkę nożną, takie jak zarządzanie drużyną.

https://twitter.com/NFL/status/1491557762320404480

W poniedziałek Bank of America wznowił rekomendację dla spółki od kupna, określając ją mianem lidera w rozwijającej się kategorii metaverse.

"Roblox wydaje się mieć jedyny pełnoprawny produkt metaverse na rynku" - powiedział Bank of America, dodając, że akcje nie odzwierciedlają pozycji lidera spółki ani jej perspektyw w kategorii.

Od początku roku do wtorkowej sesji akcje spółki straciły około 29%.

Osobiście uważam, że ta sytuacja, gdzie akcja jest tak zwana "na sprzedaż", może być dobry moment, aby rozważyć zakup i dodanie Roblox do swojego portfela

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet