Chiny regulują "metawersję" poprzez organ państwowy

Jak już wiadomo, Chiny lubią kontrolę i regulację. Cokolwiek to jest - na przykład kryptowaluty, które obecnie obejmują metawersum.

Chińska organizacja branżowa, której zadaniem jest rozwijanie aplikacji metawersyjnych w kraju, powiększyła się o nową grupę firm, które próbują przeforsować najnowsze szaleństwo technologiczne.

Metaverse nie ma jeszcze ustalonej definicji, ale często odnosi się do technologii takich jak wirtualna rzeczywistość i idei, że ludzie mogą grać i żyć w wirtualnych światach.

W środę, 17 kolejnych firm dołączyło do komitetu metaverse wspieranego przez państwo China Mobile Communications Association. W sumie w organie branżowym zasiada 112 firm lub osób.

Najnowsza partia obejmuje spółki notowane na giełdzie, takie jak Inly Media, która handluje w Szanghaju i Beijing Topnew Info & Tech, która handluje w Shenzhen.

China Mobile Communications Association jest zarejestrowane w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i wspierane przez duże firmy technologiczne, takie jak Huawei i operator telekomunikacyjny China Mobile. Komisja Metaverse została powołana w październiku w celu opracowania standardów i technologii związanych z metaverse.

  • Chiny często powołują takie komitety wokół technologii, które chcą szybko rozwijać i zajmować wiodącą pozycję, takich jak blockchain.
  • Powołanie komisji ds. metawersji może również wskazywać, że Chiny chcą uregulować tę technologię w miarę jej rozwoju.

https://www.youtube.com/watch?v=HgIwgtN7xgU

"Tradycyjne chińskie firmy internetowe były pierwszymi, które się rozwijały, a następnie zostały uregulowane. Branże takie jak metaverse będą regulowane w miarę ich powstawania,"

Du Zhengping, szef komisji metaverse w China Mobile Communications Association.

Podobnie jak amerykańscy giganci technologiczni, chińskie firmy od Tencent po Alibabę badają możliwości rozwoju aplikacji metawersalnych. Jednak analitycy powiedzieli, że rozwój metaverse w Chinach będzie prawdopodobnie ściśle regulowany i mało prawdopodobne jest, aby zawierał kryptowaluty, przeciwko którym władze przyjęły twardą linię.

Wszyscy zapewne wiemy, że Chiny są jednym z supermocarstw jeśli chodzi o technologię i na pewno będzie ciekawie zobaczyć jak metaverse będzie się dalej rozwijać nie tylko w Chinach, ale i na świecie.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet