Nowa ustawa o ochronie stablecoinów chce chronić posiadaczy kryptowalut

Amerykańscy ustawodawcy zaczęli zajmować się kryptowalutami, a nowy projekt ustawy wprowadzony do Kongresu nadal płynie na pozytywnej fali, bardziej skłaniając się ku polityce walut cyfrowych.

To nowe prawo, jeśli zostanie uchwalone, będzie miało znaczący wpływ na kryptowaluty w Ameryce. Nowość regulacji kryptowalut, która koncentruje się przede wszystkim na stablecoinach, ponownie sygnalizuje, że prawodawcy na Kapitolu mają silny interes w tym, aby w 2022 r. pojawiła się wyuczona polityka kryptowalutowa.

Ale oczywiście to samo w sobie nie jest wielką nowością - 35 potencjalnych propozycji legislacyjnych dotyczących kryptowalut zostało przedstawionych w Kongresie w samym tylko 2021 roku. Ale w przeciwieństwie do zeszłego roku, wydaje się, że wśród polityków panuje atmosfera pilności. Dlatego też istnieje większe poczucie, że to prawodawstwo faktycznie musi się pojawić. To poczucie wynika z wielu czynników.

  • Wiele innych światowych potęg zaczyna przyjmować i regulować kryptowaluty indywidualnie.
  • Indie i Rosja są jednymi z wielu krajów, które obecnie przygotowują infrastrukturę dla własnych polityk kryptowalutowych.

Ponadto liczba inwestorów kryptowalutowych w Ameryce znacznie wzrasta. Ponad 13% Amerykanów kupiło lub sprzedało kryptowaluty w ciągu ostatniego roku. Istnieje więc poważna potrzeba ustalenia standardów opodatkowania kryptowalut - inwestorzy mają trudności z poruszaniem się w tym sezonie podatkowym ze względu na pytania dotyczące tego, co należy, a czego nie należy zgłaszać, jeśli chodzi o zyski z kryptowalut.

Jednym z największych obszarów zainteresowania decydentów politycznych są stablecoiny. W rzeczywistości, kryptowaluty powiązane z dolarem amerykańskim są dość popularne wśród inwestorów DeFi. Jednak te stablecoiny nie są chronione, podobnie jak ich inwestorzy, a inwestowanie w nie wiąże się z dużym ryzykiem.

Projekt ustawy o nazwie Stablecoin Innovation and Protection Act of 2022 został dziś przedstawiony ustawodawcom przez przedstawiciela stanu New Jersey Josha Gottheimera. Gottheimer, członek Komisji Usług Finansowych Izby Reprezentantów, wprowadza przepisy, aby zapobiec tłumieniu stablecoinów, ale także aby pomóc decydentom zdefiniować, czym jest "kwalifikowany" stablecoin. W projekcie ustawy Gottheimer definiuje kwalifikowanego

-> stablecoin jako waluta cyfrowa, która może być wymieniana na dolary amerykańskie w stosunku jeden do jednego; waluty te muszą być emitowane wyłącznie przez ubezpieczone instytucje depozytowe lub kwalifikowanych emitentów niebędących bankami.

https://www.youtube.com/watch?v=2Dz7FoObJ20

Gottheimer ma nadzieję, że dzięki tej nowej ustawie uda się ubezpieczyć inwestorów stablecoinów przed zmiennością. Zgodnie z założeniami projektu ustawy, emitenci stablecoinów będą musieli umożliwić inwestorom wymianę kryptowalut na USD na żądanie. Przyznałaby ona również niektórym stablecoinom "pieczęć aprobaty" od rządu USA dzięki definicji "kwalifikowanej". Projekt ustawy spowodowałby, że inwestorzy chętniej wybieraliby te waluty niż waluty niekwalifikowane.

W miarę jak wieści o projekcie ustawy rozprzestrzeniają się w mediach społecznościowych, zyskuje on znaczące poparcie zarówno ze strony influencerów blockchain, jak i organizacji. Sam Bankman-Fried, założyciel giełdy FTX, nazywa projekt ustawy Gottheimera ekscytującym posunięciem; projekt otrzymuje również wsparcie od Blockchain Association, które nazywa go

"najbardziej wyrafinowane przepisy dotyczące stablecoinów, jakie kiedykolwiek widzieliśmy".

Stablecoiny mogą być interesującą opcją, a ich wprowadzenie w życie mogłoby być znaczącym krokiem naprzód.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet