Pinterest poukazuje na své kvality a možné zhodnocení v řádu 150%

Během pandemie Covid-19 pomohla společnost Pinterest(NYSE:PINS) mnoha lidem zmírnit nudu a úzkost způsobenou výlukami. Tento prudký nárůst popularity byl pro akcie společnosti PINS obrovskou vzpruhou, která od svého pandemického minima vzrostla o 790 % na své historické maximum těsně pod 90 USD.

Zdroj: Shutterstock.com

Uzamčení však netrvalo dlouho a šílenství kolem akcií sociálních médií v roce 2021 ochladlo. Navíc na přelomu let 2021 a 2022 došlo k "technologickému krachu". Investoři se zbavili svých akcií PINS, které se propadly o více než 70 % ze svého maxima dosaženého v únoru 2021.

Jejich panický prodej se může ukázat jen jako unáhlené rozhodnutí. Nedávno zveřejněné výsledky hospodaření naznačují, že se společnost na základě mnoha finančních ukazatelů ubírá správným směrem.

Bližší pohled na akcie PINS

Při ceně 25 dolarů a drobných se akcie společnosti PINS obchodují přibližně za stejnou cenu jako v červenci 2020. Býci pravděpodobně sledují propad. Posun zpět na historické maximum by přinesl téměř 250% výnos. Dokonce i návrat na úroveň před technologickou havárií v polovině 60. let by znamenal více než 150% zisk.

Rozumnou strategií by bylo rozšířit akcie PINS, nakoupit několik akcií za 20 dolarů a pak přidat několik dalších, pokud akcie klesnou na desítky.

Mějte na paměti, že i během scénáře Armagedonu v březnu 2020 se akcie přiblížily k úrovni 10 USD, ale pak se odrazily zpět nahoru. To jen dokazuje, že investoři zaměřující se na hodnotu by se měli opřít do volatility, nikoli se jí vyhýbat.

Zdroj : GoogleFinance

Nejprve (ne tak) špatné zprávy

Tak tomu bylo i v případě očekávaných finančních výsledků společnosti Pinterest za čtvrté čtvrtletí roku 2021, které byly zveřejněny 3. února. Kritici se rozhodli zaměřit na nedostatečný růst počtu uživatelů Pinterestu. Celosvětový počet aktivních uživatelů (MAU) Pinterestu meziročně klesl o 6 % na 431 milionů. Mezitím měsíční aktivní uživatelé ve Spojených státech klesli o 12 % oproti předchozímu roku na 86 milionů.

To je zklamání, protože měsíční aktivní uživatelé jsou pro společnosti působící v oblasti sociálních médií důležitým ukazatelem. Na druhou stranu údaje naznačují, že Pinterest odvedl vynikající práci při zpeněžování uživatelů, které měl. Konkrétně se celosvětový průměrný příjem Pinterestu na uživatele meziročně zvýšil o 23 %. Kromě toho se průměrný příjem společnosti v USA na uživatele zlepšil o 25 % oproti stejnému čtvrtletí před rokem.

Možná tedy zdánlivě špatná zpráva o klesajícím počtu uživatelů Pinterestu nebyla zase tak špatná. Kromě toho existují další údaje, které vyvažují nedostatečný růst počtu uživatelů.

Vyznačení milníků

Generální ředitel Pinterestu Ben Silbermann poznamenal, že společnost dosáhla během čtvrtého čtvrtletí roku 2021 několika milníků.

"S hrdostí mohu říci, že jsme poprvé překročili roční tržby ve výši 2 miliard dolarů - oproti předchozímu roku vzrostly o 52 % - a dosáhli jsme prvního celoročního zisku podle účetních principů GAAP," uvedl generální ředitel.

Povzbudivé je také to, že tržby společnosti Pinterest ve 4. čtvrtletí meziročně vzrostly o 20 % na 846,7 milionu dolarů. USD, což bylo výrazně nad konsensuálním odhadem 827 milionů USD, a to díky silným příjmům z reklamy.

Pokud přejdeme k výsledkům na spodní straně, upravený zisk Pinterestu za 4. čtvrtletí (bez započtení položek) dosáhl 49 centů na akcii a překonal tak odhad analytiků, kteří očekávali 45 centů na akcii.

Podtrženo a sečteno, akcie PINS

Jak je vidět, Pinterest překonal očekávání Wall Street v řadě důležitých oblastí. Společnost úspěšně zpeněžuje své uživatele a vykazuje dobré výsledky v horní i dolní linii.

Dosažení ziskovosti podle GAAP v roce 2021 je navíc pro Pinterest významným úspěchem. To naznačuje, že akcie PINS si zaslouží vyšší cenu, než je ta současná.

Neposlouchejte skeptiky a odpůrce. Již brzy by měl být o Pinterest velký zájem, takže rally na akciích PINS bude téměř nevyhnutelná.

Společnost PINS nám dává najevo , jak silný má management a monetizační plán , když dokázala i přes ubývající počet uživatelů vykazovat zisky a dokonce zisky nad očekáváním analytiků.

Na druhou stranu , né každý investor má rád pohyby svých akcií jako na horské dráze a co si budeme nalhávat , společnost Pinterest je ideálním příkladem volatility , kdy se enormně vyhoupla o 790 % na 90 USD a po té postupný propad téměř na 24 USD za kus akcie.

Otázky pro čtenáře 

  • Může společnost PINS opět nabídnout zhodnocení 100-250 % ?
  • Je dnešní cena přijatelná nebo čekáte na daleko větší pokles ?
  • Klesající počet uživatelů a nárůst tržeb o 52% za rok je ukázkou slibné budoucnosti nebo pouze dobrými tahy managementu?

 

Upozorňuji , že se nejedná o finanční radu. Každá investice musí projít řádnou analýzou.  

Zdroj : InvestorPlace


Ta volatilita je opravdu enormní , nicméně se zde může skrývat velká příležitost , když společnost vylétává pravidelně v řádu desítek až stovek procent , ted jen podchytit ten správný čas na nákup.

Timeline Tracker Overview