7 akcji wzrostowych i defensywnych do kupienia

Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że w dzisiejszych czasach to dobry pomysł, aby zacząć myśleć trochę więcej o bezpieczniejszych akcji, aby zmniejszyć ryzyko straty w czasach zmienności rynku. Oto 7 firm, które mogą pomóc Ci zmniejszyć to ryzyko.

Przy rosnących stopach procentowych, inwestorzy wolą inwestować w bezpieczniejsze i bardziej defensywne opcje, takie jak stałe dochody lub defensywne akcje. Jednak obawy o inflację i problemy z łańcuchem dostaw mogą spowodować wzrost wycen w tym roku. Przynajmniej takie są obawy wielu inwestorów wzrostowych. W związku z tym, trwają poszukiwania najlepszych defensywnych akcji wzrostowych.

Istnieje wiele wspaniałych opcji defensywnego wzrostu na dzisiejszym rynku, jednak, i zawężenie listy do siedmiu najlepszych może być trudne. Oto siedem najlepszych wyborów, jeśli chodzi o długoterminowe defensywne akcje wzrostowe. To wszystko są firmy, którym warto się przyjrzeć.

  • Walmart
  • International Business Machines Corporation
  • Johnson & Johnson
  • Intel
  • Amgen
  • Ford
  • Atmos Energy

1. Walmart (WMT)

Gigant handlu detalicznego i największy na świecie pracodawca w sektorze prywatnym Walmart odpowiada za 9% sprzedaży detalicznej w USA. Chociaż WMT wzrosła tylko o 0,39% w ciągu ostatniego roku, ten król sprzedaży detalicznej nadal jest jednym z najlepszych defensywnych akcji na rynku dzięki swojej ciągłej ekspansji.

Walmart

Aby przeciwdziałać pandemicznemu boomowi i stawić czoła konkurentom z branży e-commerce, Walmart uruchomił usługę subskrypcyjną podobną do Amazon Prime.

Za pośrednictwem Walmart Plus użytkownicy mogą zamawiać artykuły spożywcze, sprzęt AGD i inne towary po obniżonych cenach i mieć je dostarczone w ciągu jednego dnia. Ta duplikacja e-commerce jest jednym z kluczowych czynników defensywnych, które wielu inwestorom podobają się w Walmarcie. Jeśli klienci nie będą masowo wracać do sklepów, mają nadzieję, że zamówienia internetowe będą nadal zapewniać wzrost.

Rosnąca inflacja obniżyła koszty nakładów, które Walmart musiał przenieść na klientów. Jednak patrząc na ostatnie wyniki firmy, widać wyraźnie, że klienci byli skłonni zaakceptować te wyższe ceny.

Walmart przezwyciężył problemy z łańcuchem dostaw, osiągając w ostatnim kwartale wzrost przychodów o 4,3%, w sumie ponad 140 miliardów dolarów. Co ważne, sprzedaż e-commerce wzrosła o 8%, a sprzedaż w sklepach samoobsługowych o 9,2%. Są to bardzo korzystne liczby, które przyczyniły się do silnych wyników akcji WMT.

2) International Business Machines Corporation (IBM)

International Business Machines świadczy usługi takie jak sprzęt, oprogramowanie i rozwiązania w chmurze. Z imponującą stopą zwrotu z dywidendy na poziomie 4,8%, IBM ma w swoim portfelu 41 posiadaczy funduszy hedgingowych. Przepływy pieniężne spółki w chwili obecnej z łatwością pokrywają tę dywidendę.

International Business Machines Corporation

Inwestorzy mogą się jednak cieszyć z profilu wzrostowego tej spółki. W ostatnim kwartale IBM zanotował wzrost przychodów o 6,5%, co jest znaczącą wartością w świecie po dywidendzie. Zysk na akcję również pobił szacunki, co skłania do byczego spojrzenia na tę akcję.

Jest to jedna ze "starszych" spółek o dużej kapitalizacji, którą warto obserwować na tych poziomach. Jeśli spółka nadal będzie rozwijać swój biznes w chmurze, IBM może być na tych poziomach akcją uśpioną.

3. Johnson & Johnson (JNJ)

Dzięki dywidendzie, która wzrastała przez 59 lat z rzędu, Johnson & Johnson jest prawdziwym arystokratą dywidendowym. Dywidenda ta (obecnie wynosząca około 2,5%) zapewniała stabilność inwestorom w akcje JNJ przez dziesięciolecia. I nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Johnson & Johnson

Johnson & Johnson jest prawdziwym globalnym konglomeratem działającym w branży dóbr konsumpcyjnych i farmaceutyków i oferuje model biznesowy, który jest bardzo defensywny. Ponieważ produkty konsumenckie JNJ są uważane za towar, akcje JNJ były jednymi z najbardziej stabilnych akcji o dużej kapitalizacji rynkowej podczas pandemii , a dla tych, którzy obawiają się zmienności w przyszłości, akcje JNJ są doskonałym wyborem. Ostatnie wyniki firmy pokazują, jak silna jest jej podstawowa działalność.

Firma Johnson & Johnson odnotowała dwucyfrowy wzrost sprzedaży i zysków, pokonując oczekiwania i silnie odbijając się od tych wyników.

4) Intel Corporation (INTC)

Intel, potężny dostawca układów półprzewodnikowych wykorzystywanych głównie w sektorze komputerów osobistych, został ostatnio dotknięty przez szereg niekorzystnych czynników. Udział Intela w rynku został osłabiony przez konkurencję, a ponadto istnieją obawy, że marże firmy mogą nie być tak wysokie, jak początkowo sądzili inwestorzy.

Intel Corporation

Konkurenci tacy jak AMD i Nvidia zdobyli dominację na rynku. W połączeniu z obawami o niedobór chipów i możliwość zdobycia udziałów w rynku przez konkurencję, inwestorzy uważają, że jest to oferta do wprowadzenia na giełdę.

Jednakże, akcje INTC trzymały się stosunkowo dobrze w ciągu ostatnich pięciu lat, a spółka okazała się być obligacją grającą na wzrost technologii.

Z dochodem z dywidendy w wysokości 3% w momencie pisania tego tekstu, Intel zapewnia inwestorom stały dochód w czasie, wraz z pewnym potencjałem wzrostu wartości kapitału.

Dla inwestorów defensywnych, którzy chcą skorzystać z długoterminowych trendów wzrostowych, Intel jest akcją wartą rozważenia. Jeśli stawiamy na stabilność, to przy tej wycenie niewiele jest lepszych opcji.

5. Amgen (AMGN)

Jako największy na świecie producent leków biotechnologicznych, Amgen jest również doskonałym wyborem dla inwestorów poszukujących defensywnych akcji wzrostowych.

Wyniki Amgen z 2021 roku wywołały negatywny sentyment wśród inwestorów, ale AMGN powrócił do trendu wzrostowego i jest notowany na poziomie nieco poniżej 230 dolarów po listopadowym spadku do 198 dolarów.

Amgen

Dzięki ponadprzeciętnej stopie dywidendy i ostatnim zatwierdzeniom leków, Amgen może prześcignąć szeroki rynek do końca 2022 r. Inwestorzy w spółkę cieszą się roczną stopą zwrotu w wysokości 3,4%, która jest bardzo atrakcyjna w okresie największej niepewności rynkowej.

Dodatkowo, w maju 2021 roku Food and Drug Administration zatwierdziła lek na raka płuc firmy Amgen - Lumakras. Do przyszłego roku lek ten może wygenerować przychody w wysokości 1,4 mld dolarów i zmienić reguły gry na rynku.

Ponadto, inny lek na ciężką astmę o nazwie Tezspire został niedawno zatwierdzony przez FDA i może leczyć miliony pacjentów.

Wreszcie, inwestycja firmy Amgen o wartości 365 milionów dolarów w nowy zakład pakowania i montażu w Ohio przyczyniła się do poprawy sytuacji na rynku. To poprawi ich skalę produkcji i pomoże im osiągnąć docelową cenę 255 dolarów w 2022 roku.

6) Ford Motor Company (F)

Pomimo niestabilności rynku i ogromnych niedoborów chipów w branży pojazdów elektrycznych, F wzrosła w zeszłym roku o 136%.

Ford

F osiągnął 20-letni szczyt ponad 25 dolarów za akcję w zeszłym miesiącu, ale od tego czasu gwałtownie spadł. Analitycy uważają tę korektę za niezbędną dla przyszłego wzrostu Forda. Tym, co czyni akcje producenta interesującymi w 2022 roku, jest jego koncentracja na osiągnięciu pozycji lidera na rynku pojazdów elektrycznych.

Do 2030 rokuFord chce generować 40% swoich przychodów z segmentu pojazdów elektrycznych. Aby tego dokonać, firma wykorzystuje swoje najbardziej znane marki, Mustanga i pickupa F-150. W 2021 roku Ford dostarczy 27 140 sztuk SUV-a Mustang Mach-E EV, a w 2022 roku rozpocznie sprzedaż modelu F-150 Lightning.

W rzeczywistości Ford musiał wstrzymać zamówienia na kosztującego 20 000 dolarów Mavericka z powodu popytu ze strony klientów. To pokazuje, jaki potencjał ma ta firma na rynku EV. W porównaniu z konkurentami, Ford ma wyższą wartość marki i rozsądną cenę akcji.

Z obiecującą stopą dywidendy na poziomie 2% i ogromnym potencjałem wzrostu, Ford może kontynuować swoje tempo z 2021 r. w 2022 r.

7. Atmos Energy Corporation (ATO)

Akcje tej spółki z indeksu S&P 500 wzrosły o 12% w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Atmos Energy Corporation jest obecnie notowana przy wartości godziwej 107 USD i oferuje roczną stopę dywidendy w wysokości 2,5%, która wzrosła o 8,8% od ubiegłego roku. Inwestorzy ATO otrzymywali stałą wypłatę dywidendy przez ostatnie pięć lat, z rocznym wzrostem o 8,75%.

Atmos Energy Corporation

Działalność Atmosu wykazuje ogromny potencjał wzrostu z szacowanym wzrostem zysków o 6,84% w 2022 roku. Firma ta jest jednym z największych dystrybutorów gazu ziemnego w USA. W ostatnim kwartale 2021 rokuAtmos odnotował przychody w wysokości 568 mln dolarów, co oznacza wzrost o 19,6% w ujęciu rocznym.

Atmos rozprowadza gaz ziemny w dziewięciu stanach i do ponad 1400 społeczności. Dlatego też większość przychodów spółki pochodzi z segmentu dystrybucji. W minionym kwartale wygenerowała 523,9 mln dolarów przychodów i zanotowała wzrost o 21,8% rok do roku.

Ponad 90% inwestorów ATO zaczyna osiągać zyski w ciągu sześciu miesięcy od inwestycji, a 99% inwestorów osiąga zyski w ciągu 12 miesięcy. W tym roku eksperci szacują, że Atmos zaoferuje zysk w wysokości 5,47 USD na akcję.

Pewna stabilność jest zawsze ważna, a być może teraz bardziej niż kiedykolwiek, więc dobrze jest wiedzieć o akcjach, które mogą ją przynieść. Osobiście miałem 4 z tych akcji w moim portfelu od jakiegoś czasu i jak dotąd nie mogę narzekać


No comments yet
Timeline Tracker Overview