3 akcje, które warto trzymać przez następne 20 lat

Skuteczne inwestowanie to po części gra na przeczekanie. Dlatego właśnie inwestowanie w fundusz indeksowy jest całkiem skutecznym sposobem na pomnażanie pieniędzy. Jednak inwestowanie odpowiedniej części swoich pieniędzy w poszczególne akcje daje możliwość osiągnięcia większych zysków, jeżeli wybierzemy właściwe akcje.

Stworzenie dobrze wyważonego portfela akcji i papierów wartościowych zapewnia Twoim pieniądzom najlepszą pozycję do bezpiecznego wzrostu. A jeśli uda Ci się to utrzymać przez następne 20 lat, prawdopodobnie będziesz bardzo szczęśliwy.

1. Airbnb: Ponieważ podróże się zmieniają

Airbnb ( NASDAQ:ABNB )

Podróże są mniej więcej takie same od co najmniej dekady. Kiedyś był to przydrożny zajazd, który przekształcił się w bardziej wyrafinowany biznes hotelowy. Airbnb, dzięki swojej platformie wynajmu wakacji, wstrząsnęło tą sytuacją i wciela w życie społeczną zmianę w kierunku hybrydowego stylu życia.

Rok 2020 był jednym z najgorszych lat dla firmy, ale w ubiegłym roku odbił się od dna i stał się jednym z najlepszych. To całkiem imponujące, biorąc pod uwagę, że podróże są wciąż ograniczone i pokazuje to, jak wielki potencjał ma ta firma. Często używa słowa "zdolność do adaptacji" i to jest z pewnością ogromny element jego sukcesu. Może jeździć wszędzie tam, gdzie jego użytkownicy, co jest zwrotem od tradycyjnego podróżowania. Podróżnicy mogli jeździć tylko tam, gdzie były hotele - Airbnb to zmieniło.

Czwarty kwartał 2021 r. był odpowiednim zakończeniem roku, w którym nastąpił comeback. Przychody wzrosły o 78% rok do roku do 1,5 miliarda dolarów, a rezerwacje brutto o 91%. Co więcej, firma zanotowała rekordowy zysk netto w wysokości 55 milionów dolarów. Prawie połowa zarezerwowanych noclegów była na tydzień lub dłużej, a 20% na miesiąc lub dłużej. Firma szybko reaguje na te trendy, wydając zimową aktualizację i sponsorując CEO Briana Chesky 'ego, który w tym roku zamieszkał w wynajmowanym mieszkaniu na Airbnb, by zdobyć praktyczne doświadczenie.

2) Etsy: ponieważ zakupy się zmieniają

Etsy ( NASDAQ:ETSY )

Etsy to niszowa strona e-commerce, która przeszła do głównego nurtu i zdobywa wielu nowych klientów, ponieważ zbiera przychody i zyski. Przychody w trzecim kwartale wzrosły o 18% rok do roku. Sprzedaż towarów brutto aktywnym nabywcom wzrosła o 20% rok do roku, a entuzjastyczni klienci są kluczem do przyszłości firmy.

Etsy rozwija się również w inny sposób, przejmując synergiczne firmy, aby poszerzyć swoje możliwości i ugruntować swoją pozycję w e-handlu. Wzrost raczej nie powróci do zeszłorocznych rewelacyjnych liczb, chyba że dojdzie do kolejnego globalnego zamknięcia. Ale dwucyfrowe podwyżki z pewnością wchodzą w grę. Zarząd podejmuje kroki, aby utrzymać ją na tym poziomie, wprowadzając nowe funkcje ułatwiające zakupy, takie jak unowocześniona aplikacja mobilna i wyszukiwarka produktów.

Firma wykonuje również doskonałą pracę, koncentrując się na tym, co jej klienci lubią najbardziej i dostarczając więcej i lepiej. Na przykład, najlepiej sprzedającymi się kategoriami są artykuły gospodarstwa domowego i wyposażenie wnętrz, a także współpraca z projektantami i celebrytami w celu zaoferowania ekskluzywnych linii produktów.

3. Home Depot: Bo niektóre rzeczy się nie zmieniają

Home Depot ( NYSE:HD )

Ponieważ wszystkie branże ulegają zmianom, niektóre z nich są mniej podatne na drastyczne zmiany. Home improvement przenosi się do sfery cyfrowej, podobnie jak większość innych branż. Jednak ze względu na swoją naturę, czyli duże, ciężkie przedmioty i produkty, które klienci lubią oglądać i dotykać, zawsze będą miały silny element fizyczny.

Przychody w trzecim kwartale 2021 roku wzrosły o 10% w ujęciu rok do roku, a zysk netto wzrósł o 20% do 4,1 mld dolarów, czyli 3,92 dolara zysku na akcję. Firma nadal inwestowała w swoje możliwości w czasie pandemii, np. otwierając w zeszłym roku trzy nowe centra dystrybucyjne na Florydzie. Te strategiczne inwestycje powinny zaowocować wzrostem sprzedaży przez wiele lat.

Home Depot ogłosił, że Ted Decker obejmie stanowisko dyrektora generalnego 1 marca, zastępując Craiga Meneara. Jest on weteranem firmy, który powinien kontynuować wspaniałą pracę kierownictwa. Home Depot płaci również ponadprzeciętną dywidendę, która wynosi 1,87%, a akcje są notowane na niskim poziomie 23-krotności zysków w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Są to papiery wartościowe o solidnej wartości, które będą utrzymywane przez następne 20 lat i dłużej.

Po przeczytaniu artykułu każdy wyrobi sobie własne zdanie, ale ja zgadzam się z tym, że Airbnb zakłóciło tradycyjne formy zakwaterowania i rozwija się w szybkim tempie. Strona Etsy, którą śledzę w moim życiu osobistym, ma również kilka bardzo interesujących "domowych" rzeczy, czy to z drewna, czy z różnych innych atrakcyjnych materiałów, a Home Depot jest po prostu klasycznym domem związanym z domem i to zawsze powinno się udać.

DISCLAYMER: To nie jest porada inwestycyjna tylko perspektywa inwestora detalicznego.

Źródło.


No comments yet
Timeline Tracker Overview