2 ETF-y z potencjalnie NIEPEWNYM wzrostem

Chcesz zainwestować w biotechnologię lub blockchain, ale obawiasz się, że wybierzesz niewłaściwe akcje? Dobrą alternatywą jest rozważenie zakupu exchange-traded funds (ETF), które wykonują pracę za Ciebie i pozwalają na dywersyfikację na kilka różnych holdingów bez konieczności wybierania akcji.

Dwa fundusze, które koncentrują się na tych sektorach to Alps Medical Breakthroughs ETF oraz Amplify Transformational Digital Sharing ETF. Kupno i posiadanie tych ETF-ów może być solidnym sposobem na czerpanie zysków ze wzrostu tych dwóch sektorów przy jednoczesnym utrzymaniu niskiego ogólnego ryzyka.

1. Przełom w medycynie Alp

Fundusz Alps Medical Breakthrough ETF koncentruje się na małych i średnich spółkach z sektora opieki zdrowotnej, które działają w sektorze biotechnologicznym. Z docelową kapitalizacją rynkową pomiędzy 200 mln USD a 5 mld USD, są to typy akcji, które mają potencjał, aby wystartować i przynieść inwestorom duże zyski.

Jednak to, co jest jeszcze bardziej atrakcyjne w funduszu, to fakt, że nie posiada on ultra-ryzykownych akcji. Kryterium to obejmuje firmy biotechnologiczne, które posiadają co najmniej jeden potencjalny lek w fazie badań 2 lub późniejszej. Firma musi mieć wystarczającą ilość gotówki, aby utrzymać swoją działalność przez 24 miesiące. Już na starcie eliminuje to wiele akcji venture, które mogą potrzebować częstych podwyżek gotówki, aby utrzymać się na rynku.

2. Wzmocnij transformacyjną wymianę cyfrową

Kolejnym atrakcyjnym segmentem rynku do inwestowania jest blockchain, w tym kryptowaluty (które działają w tej technologii). Inwestowanie w kryptowaluty może być zbyt ryzykowne i zmienne dla początkujących lub konserwatywnych inwestorów. Bezpieczniejszym sposobem na czerpanie zysków z popularności kryptowalut jest zdywersyfikowany portfel, taki jak ten oferowany przez Amplify Transformational Digital Sharing ETF. Fundusz skupia się na spółkach, które koncentrują się na kryptowalutach i blockchain.

Jedną z najpopularniejszych akcji w funduszu jest Coinbase Global, która prowadzi giełdę kryptowalutową, która ułatwia użytkownikom kupowanie i sprzedawanie kryptowalut. Coinbase generuje niewiarygodne liczby wzrostowe - w okresie kończącym się 30 września sprzedaż wyniosła 1,3 mld USD, co oznacza czterokrotny wzrost w porównaniu z okres em sprzed roku. Innym kluczowym walorem, który nie jest tak bezpośrednio zaangażowany w kryptowaluty, jest producent układów scalonych Nvidia, który podobnie jak Coinbase stanowi ponad 4% całkowitej wagi ETF-u.

Dzięki funduszowi Amplify Transformational Digital Sharing ETF inwestorzy nie muszą się martwić o szybko rosnące wyceny walut cyfrowych, ponieważ fundusz po prostu inwestuje w spółki, które mogą jedynie skorzystać na ich rosnącej popularności, a nie je posiadać. Fundusz ma nieco wyższy wskaźnik kosztów (expense ratio) wynoszący 0,71%, ale to wciąż rozsądna wartość jak na aktywnie zarządzany fundusz, który może mieć kluczowe znaczenie w szybko rozwijającym się sektorze i w miarę pojawiania się nowych spółek w świecie blockchain.

Wraz z Medical Breakthrough ETF, fundusz ten może pomóc w uzyskaniu świetnej ekspozycji na niektóre zmienne sektory i zdywersyfikować portfel z interesującym potencjałem wzrostu. Pharma i Blockchain to sektory, które z pewnością będą rentowne w dłuższej perspektywie, więc jeśli nie chcesz inwestować w pojedyncze projekty, jest to świetna alternatywa.

Investujete radšej do ETF?

Vote to see the results! 0 answers already!
No comments yet