Inwestorzy kryptowalutowi i odnoszący sukcesy tech-przedsiębiorcy sprawili, że branża zaczęła się rozwijać

Choć kryptowaluty są często kwestionowane to z pewnością niepodważalny jest fakt, że w tym środowisku powstało wielu miliarderów. Nie dotyczy to wyłącznie kryptowalut, startupy technologiczne również przeżywają boom.

W jakiej więc branży mogą podziękować kryptowalutowym miliarderom? Jest to lukratywny przemysł związany z luksusowymi łodziami. Młodzi bogacze dosłownie ścigają się o to, kto kupi najdroższy jacht. Pandemia COVID-19 przyczyniła się do tego w znacznym stopniu, ponieważ wzrosło zainteresowanie luksusową opcją wypoczynku na morzu.

Sprzedawca jachtów Fraser sprzedał w 2021 roku zapasy o wartości 1,6 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 175% w porównaniu z rokiem poprzednim. Dyrektor generalny Raphael Sauleau powiedział Yahoo Finance Live, że młodzi inwestorzy kryptowalutowi i dyrektorzy startupów technologicznych napędzają kwitnący przemysł kryptowalutowy. Według Forbes, rekordowa liczba 493 osób na całym świecie dołączyła do klubu miliarderów w 2021 roku, w tym dziewięciu nowych miliarderów kryptowalutowych.

"Tło tych młodszych nabywców jest dość zróżnicowane, ale głównie [ludzie] z firm internetowych i oczywiście finansów", powiedział Sauleau.

Dwa lata temu średnia wieku klientów Fraser's wynosiła od 55 do 65 lat. Ten przedział wiekowy spadł obecnie do 45-55 lat, ale Sauleau powiedział, że najszybciej rosnącym segmentem nabywców są świeżo upieczeni milionerzy i miliarderzy w wieku 20 lat. "Mieliśmy jednego młodego człowieka, który sprzedał kilka firm zajmujących się oprogramowaniem, które stworzył, a następnie zajął się żeglarstwem, gdzie radzi sobie całkiem dobrze i myśli o zakupie drugiego jachtu" - powiedział.

Dla tych młodszych nabywców rozmiar ma znaczenie. Sauleau powiedział, że 100-stopowe superjachty są popularne i mają średnią cenę 7 milionów dolarów z ekskluzywnymi udogodnieniami, takimi jak najnowocześniejsze siłownie, kluby plażowe i kina na pokładzie. Po raz pierwszy w historii Fraser, firma nie miała żadnych jachtów na jesiennych targach Fort Lauderdale International Boat Show, ponieważ wszystkie zapasy, które planowała przywieźć, zostały wyprzedane.

"Jacht to nie inwestycja. To miły zakup" - powiedział Sauleau. Powiedział, że potrzeba przestrzeni z dala od tłumów podczas pandemii był duży napęd sprzedaży, jak ultra-bogaci zamieniają swoje jachty do "pływających biur".

Według National Marine Manufacturers Association, sprzedaż jachtów w USA osiągnęła rekordowy poziom w 2020 i 2021 roku, a przy wysokim popycie w tym roku, zapasy nadal stanowią wyzwanie. Zakłócenia w łańcuchu dostaw wpływają na dostawy nowych łodzi, popychając coraz więcej nabywców na rynek jachtów używanych, który w 2021 roku odnotował rekordową sprzedaż na poziomie ponad 7 miliardów dolarów. Jeśli chcesz kupić nowy jacht dzisiaj, najprawdopodobniej będziesz musiał poczekać cztery do pięciu lat.

Jak widać z tego artykułu, mimo że kryptowaluty są kwestionowane, a także startupy technologiczne są często oznaczane jako wysokie ryzyko, możesz wzbogacić się bardzo dobrze, jeśli skorzystasz z okazji i nie boisz się podjąć ryzyka. Wtedy, przy odrobinie szczęścia, może nawet uda Ci się kupić taki jacht.

Źródło: Yahoofinance.com

No comments yet