Bitcoin hlasí dlouhodobý průlom, dá se očekávat zhodnocení v řádu 400%

Volatilita trhu zapříčiněná zvyšováním úrokových sazeb fedu, růstem inflace a v neposlední řadě roztržka mezi Ruskem a Ukrajinou nedopadá pouze na ramena akcií a indexových fondů. Kryptoměny jako třída finančních aktiv nedokázaly splnit svůj slib, soudě podle jejich nedávné cenové výkonnosti. Bitcoin($BTC/USD), nejhodnotnější kryptoměna, není v tomto nevýrazném trendu výjimkou.

 

Hodně se mluvilo o tom, jak Bitcoin $BTC/USD vezme svět útokem a stane se silnou hrozbou pro fiat měny. Vždyť kryptoměny nabízejí takové výhody, jako je decentralizace, snadnost transakcí a soukromí. Tyto prodejní argumenty se však neukázaly jako dostatečné k tomu, aby se na jejich stranu rychle přidalo obrovské množství lidí.

Ale když je vše řečeno a uděláno, nelze popřít skutečnost, že Bitcoin $BTC/USD je zde, aby zůstal. Z hlediska přijetí se věci hýbou, i když ne takovým tempem, jaké by si kryptoměnoví nadšenci přáli. Firmy z Wall Street zpočátku nad digitálními měnami pokrčily rameny jako nad hláškami. Mnohé z nich se však vzpamatovaly a začaly kryptoměny alespoň uznávat.

Příkladem může být Jamie Dimon ze společnosti JPMorgan (NYSE:$JPM+0.3% ). Poté, co v roce 2017 označil Bitcoin za podvod, ustoupil . Analytici firmy nyní mají pro vrcholnou kryptoměnu dlouhodobou cílovou cenu 150 000 USD.

Co se děje s cenami bitcoinu?

Bitcoin $BTC/USD měl hvězdný začátek roku 2021, kdy se svět pomalu a postupně dostával z první vlny pandemie. Obchodování v průběhu roku však bylo poznamenáno volatilitou s občasnými prudkými rally a prudkými pullbacky.

Růst zaznamenaný na začátku roku byl další etapou rallye, která začala v polovině října 2020. Bitcoin $BTC/USD dosáhl 14. dubna 2021 vrcholu na úrovni 64 863,10 USD, aby se pak několikrát stáhl zpět směrem ke korytu v oblasti mezi 31 000 a 34 000 USD.

Bitcoin $BTC/USD tuto oblast podpory porušil a 22. června 2021 klesl na minimum 28 893,62 USD. Od tohoto dna se pak odrážel až do začátku srpna. Další úsek vzhůru podnikl jen proto, aby byl až do začátku října uzamčen v další konsolidační fázi v rozmezí 41 600-51 600 USD.

Následný pohyb vzhůru měl dostatečnou dynamiku, aby kryptoměnu 10. listopadu vynesl na její historické maximum 68 990,90 USD. Krátce poté se rally rozpadla a Bitcoin $BTC/USD se vrátil až na dno na úrovni 33 184,06 USD z 24. ledna 2022, což představuje pokles o přibližně 52 % v poměru vrchol-výška.

Od té doby Bitcoin $BTC/USD předvedl neradostné zotavení.

 Zdroj: Finviz

Co tíží bitcoin?

Bitcoin $BTC/USD polarizoval investiční komunitu i odborníky. Jeho odpůrci poukazují na rizika, jako je volatilita a nestabilita. Tento argument však nemá pevnou půdu pod nohama. Jmenujte jednu hodnotnou investiční příležitost, která je vůči těmto problémům imunní - těžko nějakou najdete.

Jiní argumentují tím, že bitcoin $BTC/USD nemá žádnou vnitřní nebo fundamentální hodnotu a není ničím podložen. Celkový počet Bitcoinů $BTC/USD v oběhu v současné době činí přibližně 18,96 milionu vůči maximálnímu stropu nabídky 21 milionů, který stanovil jeho tvůrce Satoshi Nakamoto.

Vnitřní hodnota bitcoinu vychází z jeho vzácnosti. Jinými slovy, základní ekonomické koncepty poptávky a nabídky propůjčují tomuto aktivu hodnotu vzácnosti.

Kryptoměnu v současnosti tíží několik makroekonomických a regulatorních rizik. Poté, co Federální rezervní systém udržoval úrokové sazby na extrémně uvolněné úrovni, signalizoval, že v roce 2022 přijde řada zvýšení sazeb, protože inflace si opět postaví hlavu.

Prostředí vysokých úrokových sazeb přesouvá peníze z rizikových aktiv, jako jsou kryptoměny, do méně rizikových státních dluhopisů.

Dalším odrazujícím faktorem je zvýšená kontrola ze strany regulačních orgánů. Čína zakázala kryptoměny ve všech formách a také těžbu kryptoměn. Podobný postoj zaujalo i několik dalších zemí, zatímco podle zprávy sestavené Kongresovou právní knihovnou zavedlo omezení kryptoměn v té či oné podobě asi 42 zemí.

Zdroj: GoogleFinance

Obavy z rozsáhlejšího zákazu jsou na mysli investorů.

Vzhledem k tomu, že je nyní k dispozici několik alternativ, investoři zvažují i možnost, že Bitcoin ztratí své dominantní postavení mezi digitálními měnami.

Podle zprávy s názvem Bitcoin First, jejímž autorem je ředitel výzkumu společnosti Fidelity Digital Asset Chris Kuiper, je však argument, že altcoiny připraví Bitcoin o pozornost, neopodstatněný. Analytik uvedl: ":

"Jedním z největších důvodů je to, že jakékoli zlepšení jedné vlastnosti bitcoinu, například zlepšení jeho rychlosti nebo škálovatelnosti, vede ke snížení jiné vlastnosti, například úrovně decentralizace nebo bezpečnosti bitcoinu."

Odborníci jsou optimističtí ohledně zotavení $BTC/USD

Bez ohledu na okolní nejistoty jsou analytici optimističtí.

Bitcoin $BTC/USD je na cestě k oživení v druhé polovině roku 2022, uvedl Coindesk s odkazem na zprávu společnosti FSInsight. Výzkumná firma vidí vrcholnou kryptoměnu na úrovni 200 000 dolarů, což je přibližně pětinásobný nárůst oproti současnému stavu.

Mezi bitcoinové býky patří také společnost Ark Invest Cathie Woodové, která předkládá argumenty pro to, že Bitcoin $BTC/USD do roku 2030 dosáhne 1 milionu dolarů. Analytik společnosti Ark Invest Yassine Elmandjra ve zprávě Big Ideas 2022 uvedl: ,,V roce 2022 se bude bitcoin prodávat v USA:

"Tržní kapitalizace Bitcoinu stále představuje zlomek globálních aktiv a pravděpodobně se bude rozšiřovat s tím, jak ji národní státy přijmou jako zákonné platidlo."

Analytik vidí několik pozitivních faktorů, jako je dozrávající základna investorů, kteří jsou dlouhodobě zaměřeni, zvýšený zájem institucí a technologické průlomy v síti.

Podtrženo a sečteno, Bitcoin $BTC/USD

V tomto stále digitálnějším světě čeká Bitcoin $BTC/USD rozhodně dlouhá cesta. Díky související decentralizaci poskytuje Bitcoin $BTC/USD a potažmo všechny digitální měny bezpečný způsob transakcí a zároveň eliminuje potřebu zprostředkovatelů těchto transakcí.

Bitcoin $BTC/USD také využívá možností, které nabízí nebankovní a nedostatečně bankovně zajištěné osoby, které mohou snadno získat přístup k úvěrům a platbám prostřednictvím digitálních měn.

David Rubenstein ze skupiny Carlyle Group v loňském roce v rozhovoru pro CNBC uvedl:

"Kryptoměny nezmizí, stejně jako nezmizí zlato."

Negativní geopolitické a makroekonomické titulky mohou vyvolat krátkodobé pohyby. Některé z nich se nakonec mohou ukázat jako pozitivní. Příkladem může být současná roztržka mezi Ruskem a Ukrajinou, která urychlila legalizaci kryptoměn ze strany Ukrajiny.

Z technického hlediska nemusí "krypto zima", kterou mnozí skeptici nazývají, trvat dlouho. to však nyní neznamená, že lze vyloučit korekce a pullbacky. Kryptoměny koneckonců do značné míry zůstávají volatilní. To vše bude součástí dlouhé cesty k dlouhodobějšímu vzestupnému trendu. A krátkodobá volatilita sama o sobě poskytuje příležitosti k tvorbě zisků.

V krátkodobém horizontu by měl být bitcoin $BTC/USD schopen pohodlně udržet podporu kolem úrovně 40 000 dolarů, která kryptoměně v uplynulém půlroce několikrát nabídla podporu.

Otázky pro čtenáře

  • Může Bitcoin v letošním roce pokořit hranici 200 000 dolarů?
  • $BTC/USD šanci udržet si postavení nejsilnější kryptoměny i přes narůstající počet konkurentů v krypto sektoru?
  • Zvyšujete své pozice v době , kdy je trh kryptoměn velmi volatilní?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční radu. Před investicí do kryptoměn je potřeba důkladná analýza.

 

Zdroj: InvestorPlace

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Na jednu stranu je to pozoruhodné kolik analytiků a odborníků změnilo názor na krypto ale na tu druhou se bojím, že bitcoinu naroste velká konkurencu už jen z důvodu rychlejších a efektivnějších technologií.

Ta "rychlost" nebo "neefektivnost" není u bitcoinu něco, co by tam bylo proto, že to vývojáři neumí líp udělat. Je to záměr, mnohokrát a dobře zdůvodněný.

Vůbec bych se nezlobil kdyby to vyletělo v průběhu měsíců a let na statisíce dolarů. Ted je prostě doba , kdy musí každý investor do kryptoměn dávat a dávat , aby se to v další fázi vrátilo několikanásobně.