Těchto 7 kryptoměn vás může ochránit před krachem akciového trhu

V Americe panují reálné obavy z krachu na akciovém trhu. Analytici z Wall Street a investoři jsou stále více medvědí. Pro investory, kteří se nyní obávají poklesu trhu, však existuje útočiště, které dříve neexistovalo. Mohla by být kryptoměna pojistkou proti krachu? Někteří říkají, že ano. Pokud patříte mezi investory, kteří věří, že by DeFi mohla být lékem na nemoc Wall Street, pravděpodobně právě teď hledáte kryptoměny, které byste mohli nakoupit.

 

Kde je na tomto trhu nejlepší peníze utratit? To, co je nyní nejpodstatnější, zejména pro investory, kteří se více vyhýbají riziku, je, aby měl projekt pevný základ. Pokud se zajišťujete proti akciím a očekáváte krach, nechcete své peníze vrazit do nějakého tokenu slibujícího desetinásobný výnos bez věcného plánu.

Jinými slovy, chcete-li se zajistit proti volatilitě trhu, držte se toho, co funguje. Zde je několik kryptoměn, které byste měli koupit, pokud očekáváte pokles trhu v roce 2022:

Kryptoměny k nákupu: TerraUSD $LUNAUSD+1.2% 

 

Jedním z nejlepších způsobů, jak se zajistit proti krachu, jsou stablecoiny. Proč? Odemykají pro vaše peníze více možností tak, jak to fiat měny jednoduše nedokážou. A mezi stablecoiny je UST společnosti TerraUSD $LUNAUSD+1.2% jedním z nejlepších.

UST je silným aktivem díky tomu, že na rozdíl od jiných stablecoinů nespoléhá na rezervu fiat měn, která by zajišťovala stabilitu jeho ceny. To samo o sobě sice umožňuje investorům generovat s UST pasivní příjem, ale stablecoin má také neodmyslitelnou výhodu, že je klíčovým nástrojem DeFi.

Víte, stablecoiny jsou nezbytnou součástí vybavení každého investora, který chce nakupovat kryptoměny na decentralizované burze (DEX), protože DEXy neumožňují fiat transakce. Tato třída aktiv se navíc často používá v aplikacích DeFi. Jednou z nejoblíbenějších aplikací je Anchor Protocol. Jedna z nejznámějších stakingových aplikací Anchor se stala populární díky tomu, že v daném okamžiku spolehlivě nabízí roční procentní výnos kolem 20 %.

Ethereum $ETHUSD-0.2% 

Ethereum $ETHUSD-0.2% bylo pro každého, kdo se zajímá o velké kryptoměnové zisky, investicí bez rozmyslu. Mince $ETHUSD-0.2% je jedinou kryptoměnou, která z hlediska ceny nebo tržní kapitalizace nabízí Bitcoinu $BTCUSD+2.0% vůbec nějakou konkurenci. Navíc je to jedna z nejrozšířenějších sítí první vrstvy na světě. A i když ji spousta dalších vrstev 1 začíná z hlediska počtu uživatelů dohánět, Ethereum $ETHUSD-0.2% má díky virtuálnímu stroji Ethereum Virtual Machine (EVM) před všemi ostatními náskok.

Ethereum Virtual Machine (EVM) je softwarová platforma, která je pro kryptografický průmysl mnohem zásadnější, než by si medvědi Etherea $ETHUSD-0.2% chtěli připustit. EVM je v podstatě běhové prostředí pro chytré kontrakty; to jen znamená, že jde o stroj, jehož prostřednictvím se chytré kontrakty vykonávají.

Vývojáři mohou pomocí EVM vytvářet DApps, provádět primární nabídky mincí (ICO) a razit neprodejné tokeny (NFT). Jedním z obrovských bonusů vývoje blockchainových produktů pomocí EVM je, že jsou kompatibilní s Ethereem. EVM je jedním z nejjednodušších způsobů, pomocí kterého lze vytvořit projekt; díky tomu si jej oblíbili jak zkušení vývojáři, tak i noví programátoři.

Důležité je, že pomocí EVM lze také vytvořit zcela samostatnou síť. Ve skutečnosti je pomocí EVM vytvořeno mnoho největších sítí konkurujících Ethereu $ETHUSD-0.2%, včetně Smart Chain a Solana. To svědčí o dlouhověkosti sítě Ethereum.

Velká část světa blockchainu závisí na technologii Ethereum a ta mu zajišťuje budoucnost tím, že pokračuje v inovacích.

Kryptoměny ke koupi: $MATICUSD+7.3% 

 

Stejně jako Ethereum je i Polygon $MATICUSD+7.3% kryptoměna, kterou se vyplatí koupit za všech okolností. Obě sítě existují v symbióze, přičemž Polygon $MATICUSD+7.3% zajišťuje pro síť Ethereum $ETHUSD-0.2% některé z nejdůležitějších škálování. $MATICUSD+7.3%jako takový je jednou z nejlepších kryptoměn k nákupu před jakýmkoli krachem na burze.

Ethereum zpracovává mnoho transakcí denně. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 síť zaznamenala v průměru 1,25 milionu transakcí za daných 24 hodin. Vzhledem k tomu, že síť je schopna zpracovat jen asi 15 transakcí za sekundu, je však toto číslo na vrcholu. To vytváří limity, zejména když vezmeme v úvahu skutečnost, že Ethereum denně navštíví 500 000 až 700 000 uživatelů a mnozí z těchto uživatelů provádějí více transakcí denně.

Polygon $MATICUSD+7.3% je řešením tohoto problému a představuje investorům rychlý a levný způsob, jak provádět transakce mimo řetězec Ethereum $ETHUSD-0.2% . Jako síť druhé vrstvy mohou uživatelé převést své transakce z Etherea do Polygonu, který je schopen provést 10 000 transakcí za sekundu.

$MATICUSD+7.3% je v zásadě solidní investicí do budoucnosti blockchainu. Vzhledem k tomu, že Ethereum $ETHUSD-0.2% vede v tom, jak lidé blockchain skutečně využívají, musí být schopno zpracovat mnohonásobně více transakcí, než je tomu v současnosti. A když vezmeme v úvahu, že blockchain je stále v plenkách a sítě budou mít za den mnohonásobně více uživatelů, pak je Polygon $MATICUSD+7.3% zoufale potřebnou službou. I když Ethereum připravuje svůj upgrade Merge, který výrazně zvýší škálovací schopnosti samotné sítě, pro Polygon bude vždy místo.

Avalanche $AVAXUSD+20.0% 

I přes všechny ty řeči o Ethereu $ETHUSD-0.2% a jeho obrovském počtu aktivních uživatelů stále existuje reálná možnost, že tato síť nebude ani po letech králem blockchainových tokenů vrstvy 1. Vždy existuje šance, že Ethereum $ETHUSD-0.2% překoná jiná síť.$AVAXUSD+20.0%je síť, která se zdá být vhodným kandidátem na to, aby se tak stalo.

Avalanche $AVAXUSD+20.0% není vůbec stará; síť byla spuštěna v září 2020. To z ní dělá jeden z nejmladších protokolů vrstvy 1. Nepleťte si to však se slabostí. Síť je snadno jednou z nejrychleji rostoucích a jednou z těch, které představují největší hrozbu pro dominanci Etherea. Minci trvalo jen několik měsíců, než začala stoupat nad svou startovní cenu 4 USD. V srpnu 2021 se pak rozjela na vzestup ze 16 na 134 dolarů, což představuje zisk téměř 740 % za tři měsíce.

Kromě cenového rozkvětu je však Avalanche $AVAXUSD+20.0% fundamentálně silná, protože rychle hromadí uživatele a drží si je. Z velké části je to díky schopnosti Avalanche zpracovat až 4 500 transakcí za sekundu.

Uživatelé si této škálovatelnosti všímají a v roce 2022 utíkají z řetězce Ethereum $ETHUSD-0.2% ve prospěch Avalanche $AVAXUSD+20.0%. Ve skutečnosti každý týden migrují z Etherea do Avalanche aktiva v hodnotě stovek milionů dolarů. Kryptoměna $AVAXUSD+20.0% je nyní jednou z největších na světě a pyšní se tržní kapitalizací 21 miliard dolarů.

V roce 2022 neočekávejte, že by povolil z plynového pedálu.

Kryptoměny ke koupi: Solana $SOLUSD+9.1% 

 

Avalanche $AVAXUSD+20.0% není jedinou sítí, která ohrožuje dominanci Etherea $ETHUSD-0.2%.$SOLUSD+9.1%, téměř ve stejné době jako Avalanche, začíná rychle hromadit nové uživatele a nový kapitál. Představuje vážný případ jako jeden z velkých lídrů vrstvy 1 blízké budoucnosti.

Podzim roku 2021 byl pro celý kryptotrh obrovským momentem. Ale zatímco Avalanche $AVAXUSD+20.0% je od té doby jednou z nejrychleji rostoucích sítí, neuvěřitelné tempo drží pouze $SOLUSD+9.1%. Tato mince se probojovala do první desítky největších na světě. Vzhledem k tomu, že ceny Bitcoinu a Etherea v říjnu rostly, Solana tyto dvě mince překonala o více než 40 %. Od té doby zůstává mezi největšími produkty na trhu

$SOLUSD+9.1% se odlišuje od ostatních projektů vrstvy 1, které nyní dominují trhu, díky dechberoucí škálovatelnosti. Síť se může pochlubit schopností zpracovat 65 000 transakcí za sekundu, čímž výrazně překonává i Avalanche.

A protože trh s NFT nevykazuje žádné známky zpomalování, Solana je síť, která z toho těží. Síť se stává cílem investorů do NFT, kteří se již nechtějí smířit s vysokými poplatky a pomalým zpracováním Etherea. Zatímco Ethereum v loňském roce drželo více než 90 % podílu na trhu NFT, Solana si velkou část této dominance ukrajuje. Od ledna se podíl Etherea na trhu snížil o 15 % a velká část z toho připadá Solaně. V síti bylo dosud vyraženo téměř šest milionů NFT.

Bitcoin $BTCUSD+2.0% 

 

Ano, samozřejmě, Bitcoin $BTCUSD+2.0%je jednou z nejlepších kryptoměn, které lze koupit jako ochranu při krachu na akciovém trhu. Král kryptoměn nemusí být vždy tou nejlepší měnou, pokud hledáte užitek, ale je to pravděpodobně nejlepší uchovatel hodnoty ve třídě aktiv.

Bitcoinu se neříká digitální zlato pro nic za nic; v průběhu let si vybudoval pověst jedné z nejlepších investic. Ještě v listopadu by se 10 bitcoinů obchodovalo za téměř 700 000 dolarů.

Bez ohledu na nedávné ztráty mince má tato měna ohromnou institucionální podporu. Investiční banky široko daleko jsou budoucnosti kryptoměn, a zejména Bitcoinu, nakloněny. Bank of America označuje trh za "příliš velký na to, aby byl ignorován". Po boku této banky stojí například banky JPMorgan Chase a Goldman Sachs, které mají v této oblasti obrovské investice.

Instituce nyní tvrdí, že Bitcoin je jedním z nejlepších zajištění proti nastupující volatilitě roku 2022. Právě tento týden označila kryptografická venture kapitálová společnost Pantera Capital Bitcoin $BTCUSD+2.0% za jedno z nejlepších míst, kde lze uniknout tržnímu propadu v důsledku několika plánovaných zvýšení úrokových sazeb Federálního rezervního systému.

Kryptoměny ke koupi: Chainlink $LINKUSD+6.4% 

Zatímco většinu tohoto seznamu tvoří bezpečnější kryptoměny s obrovskou tržní kapitalizací a obrovskou základnou aktivních uživatelů, Chainlink $LINKUSD+6.4% je zde z jiného důvodu. Jistě, je to jedna z největších kryptoměn podle velikosti a má svůj podíl partnerů, kteří využívají její služby. Ale to, co dělá z Chainlinku $LINKUSD+6.4% v roce 2022 opravdu skvělou koupi, je jeho místo v budoucnosti webu 3.0.

Web 3.0 je totiž v posledních měsících nepřehlédnutelným revolučním objevem. Stručně řečeno, tato další vlna internetu by znamenala, že koncoví uživatelé budou kontrolovat vše od svých dat, pravidel a změn, které přicházejí na platformy, a dokonce i servery, přes které vše běží. Býci předpovídají, že Web 3.0 přijde mnohem dříve, než lidé očekávali. Ve skutečnosti je rok 2022 vychvalován jako rok, kdy Web 3.0 převezme vládu a uživatelé získají moc zpět.

Řetězový odkaz bude obrovskou součástí této revoluce. Jedná se o decentralizovanou síť Oracle, která dodává data v reálném čase blockchainovým projektům po celém světě. Může získávat údaje o cenách pro burzy, může podložit transakce, může dokonce poskytovat platformám zprávy, jak se dějí. A co je nejlepší, může to dělat plynule z řetězce do řetězce. Jedná se tedy o mocný nástroj, který mohou vývojáři webu 3.0 využít při snaze o decentralizaci internetu.

Závěr

Zda nastane krach trhu, který je opodstatněn mnoha faktrory je opravdu spekulativní téma vhodné na samostatný článek. Zodpovědnému investorovi zbývá pouze to, že si důkladně rozmyslí strategii a připraví se na tyto možné scénáře. Svět kryptoměn je neustále v počátcíh a největší rozvoj a zhodnocování peněz má teprve před sebou. Investice do kryptoměn se nabízí jako jedna z možných strategií na obranu před pádem trhu. Jak bude tato strategie účinná a jestli bude vůbec potřebná nám odkryje až samotná budoucnost.

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Nakupujte pouze na základě podrobné analýzy.

 

Zdroj: InvestorPlace

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Zajímavý rozbor. Osobně strategii pro případ krachu trhu nemám, ale tento článek mi posloužil jako inspirace, kde by se dalo začít s obranou strategií.