Te 7 kryptowalut może ochronić Cię przed krachem giełdowym

Istnieją realne obawy, że w Ameryce dojdzie do krachu giełdowego. Analitycy i inwestorzy na Wall Street są coraz bardziej niedźwiedzio nastawieni. Ale dla inwestorów, którzy teraz obawiają się załamania rynku, istnieje schronienie, którego wcześniej nie było. Czy kryptowaluty mogą być polisą ubezpieczeniową na wypadek krachu? Niektórzy twierdzą, że tak. Jeśli jesteś jednym z inwestorów, którzy wierzą, że DeFi może być lekarstwem na bolączki Wall Street, prawdopodobnie szukasz kryptowalut do kupienia właśnie teraz.

Gdzie najlepiej wydawać pieniądze na tym rynku? Najważniejsze w tej chwili, zwłaszcza dla bardziej niechętnych do ryzyka inwestorów, jest to, że projekt ma solidne podstawy. Jeśli zabezpieczasz się przed akcjami i oczekujesz krachu, nie chcesz wkładać swoich pieniędzy w jakiś token obiecujący dziesięciokrotny zwrot bez konkretnego planu.

Innymi słowy, jeśli chcesz zabezpieczyć się przed zmiennością rynku, trzymaj się tego, co działa. Oto kilka kryptowalut, które powinieneś kupić, jeśli spodziewasz się spadku rynku w 2022 roku:

Kryptowaluty do kupienia: TerraUSD $LUNAUSD+10.5%

Jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie się przed krachem są stablecoiny. Dlaczego? Odblokowują one więcej opcji dla Twoich pieniędzy w sposób, w jaki waluty fiat po prostu nie mogą. A wśród stablecoinów, UST $LUNAUSD+10.5% firmy TerraUSD jest jednym z najlepszych.

UST jest silnym aktywem, ponieważ, w przeciwieństwie do innych stabilnych monet, nie opiera się na rezerwie walut fiat, aby zapewnić stabilność swojej ceny. Podczas gdy to samo w sobie pozwala inwestorom na generowanie pasywnego dochodu z UST, stablecoin ma również nieodłączną zaletę bycia kluczowym instrumentem DeFi.

Widzisz, stablecoins są niezbędnym elementem wyposażenia każdego inwestora, który chce kupić kryptowaluty na zdecentralizowanej giełdzie(DEX), ponieważ DEX nie pozwalają na transakcje fiat. Ponadto, ta klasa aktywów jest często wykorzystywana w aplikacjach DeFi. Jedną z najbardziej popularnych aplikacji jest Anchor Protocol. Jedna z najbardziej znanych aplikacji do stakingu, Anchor, stała się popularna dzięki temu, że niezawodnie oferuje roczny procent zwrotu w wysokości około 20%w dowolnym momencie.

Ethereum $ETHUSD+0.1%

Ethereum $ETHUSD+0.1% jest inwestycją nie do odrzucenia dla każdego, kto jest zainteresowany dużymi zyskami z kryptowalut. Moneta $ETHUSD+0.1% jest jedyną kryptowalutą, która oferuje Bitcoinowi $BTCUSD-1.2% jakąkolwiek konkurencję pod względem ceny lub kapitalizacji rynkowej. Co więcej, jest to jedna z najczęściej używanych sieci warstwy pierwszej na świecie. I choć wiele innych walut z listy 1 zaczyna ją doganiać pod względem liczby użytkowników, Ethereum $ETHUSD+0.1% ma przewagę nad wszystkimi innymi dzięki Ethereum Virtual Machine (EVM).

Ethereum Virtual Machine (EVM) to platforma oprogramowania, która jest znacznie bardziej fundamentalna dla branży kryptowalutowej niż niedźwiedzie Ethereum $ETHUSD+0.1% chciałyby przyznać. EVM jest zasadniczo runtime dla inteligentnych kontraktów; oznacza to, że jest to maszyna, za pomocą której inteligentne kontrakty są wykonywane.

Deweloperzy mogą używać EVM do tworzenia DApps, przeprowadzania pierwszych ofert monet(ICO) oraz wybijania niezbywalnych tokenów(NFT). Jedną z ogromnych zalet rozwoju produktów blockchain za pomocą EVM jest to, że są one kompatybilne z Ethereum. EVM jest jedną z najprostszych metod tworzenia projektów, co sprawia, że jest popularna zarówno wśród doświadczonych programistów, jak i tych początkujących.

Co ważne, EVM można również wykorzystać do stworzenia całkowicie niezależnej sieci. W rzeczywistości, wiele z największych sieci konkurujących z Ethereum $ETHUSD+0.1% zostało stworzonych przy użyciu EVM, w tym Smart Chain i Solana. Jest to świadectwo długowieczności sieci Ethereum.

Znaczna część świata blockchain zależy od technologii Ethereum, a ona sama zapewnia sobie przyszłość poprzez ciągłe wprowadzanie innowacji.

Kryptowaluty do kupienia: $MATICUSD-3.2%

Podobnie jak Ethereum, $MATICUSD-3.2% firmy Polygon jest kryptowalutą, którą warto kupować przez cały czas. Obie sieci istnieją w symbiozie, przy czym Polygon $MATICUSD-3.2% zapewnia niektóre z najważniejszych skalowań dla sieci Ethereum $ETHUSD+0.1%. W związku z tym, $MATICUSD-3.2% jest jedną z najlepszych kryptowalut do kupienia przed jakimkolwiek krachem giełdowym.

Ethereum przetwarza wiele transakcji dziennie. W czwartym kwartale 2021 r. w ciągu doby w sieci dokonywano średnio 1,25 mln transakcji. Biorąc jednak pod uwagę, że sieć jest w stanie przetworzyć jedynie około 15 transakcji na sekundę, liczba ta jest najwyższa. To stwarza ograniczenia, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Ethereum jest odwiedzane przez 500.000 do 700.000 użytkowników dziennie, a wielu z nich dokonuje wielu transakcji dziennie.

Polygon $MATICUSD-3.2% jest rozwiązaniem tego problemu i przedstawia inwestorom szybki i tani sposób na dokonywanie transakcji poza łańcuchem Ethereum $ETHUSD+0.1%. Jako sieć drugiej warstwy, użytkownicy mogą przenosić swoje transakcje z Ethereum do Polygon, który jest w stanie wykonać 10 000 transakcji na sekundę.

W zasadzie,$MATICUSD-3.2% jest solidną inwestycją w przyszłość blockchain. Ponieważ $ETHUSD+0.1% przewodzi Ethereum w tym, jak ludzie faktycznie korzystają z blockchain, musi być w stanie przetwarzać wielokrotnie więcej transakcji niż obecnie. A biorąc pod uwagę, że blockchain jest jeszcze w powijakach i sieci będą miały wielokrotnie więcej użytkowników dziennie, to Polygon $MATICUSD-3.2% jest desperacko potrzebną usługą. Nawet gdy Ethereum przygotowuje swoją aktualizację Merge, która znacznie zwiększy możliwości skalowania samej sieci, zawsze znajdzie się miejsce dla Polygon.

Avalanche $AVAXUSD-2.3%

Pomimo tego wszystkiego, co mówi się o Ethereum $ETHUSD+0.1% i jego ogromnej liczbie aktywnych użytkowników, nadal istnieje realna możliwość, że ta sieć nie będzie królem tokenów blockchain tier 1 nawet za kilka lat. Zawsze istnieje szansa, że Ethereum $ETHUSD+0.1% zostanie prześcignięte przez inną sieć.$AVAXUSD jest-2.3%siecią, która wydaje się być dobrym kandydatem do tego, aby tak się stało.

Avalanche $AVAXUSD-2.3% nie jest wcale stary, sieć została uruchomiona we wrześniu 2020 roku. To czyni go jednym z najmłodszych protokołów warstwy 1. Nie należy jednak mylić tego z osłabieniem. Sieć ta jest z pewnością jedną z najszybciej rozwijających się i jedną z tych, które stanowią największe zagrożenie dla dominacji Ethereum. Moneta potrzebowała zaledwie kilku miesięcy, aby zacząć rosnąć powyżej ceny wywoławczej 4 dolarów. Następnie w sierpniu 2021 r. jego wartość wzrosła z 16 do 134 dolarów, co oznacza wzrost o prawie 740% w ciągu trzech miesięcy.

Poza boomem cenowym, Avalanche $AVAXUSD-2.3% jest jednak fundamentalnie silny, ponieważ szybko gromadzi użytkowników i utrzymuje ich. Wynika to w dużej mierze z możliwości przetwarzania przez Avalanche do 4.500 transakcji na sekundę.

Użytkownicy zwracają uwagę na tę skalowalność i uciekają z łańcucha Ethereum $ETHUSD+0.1% w 2022 r. na rzecz Avalanche $AVAXUSD-2.3%. W rzeczywistości, setki milionów dolarów aktywów migrują z Ethereum do Avalanche każdego tygodnia. Kryptowaluta $AVAXUSD-2.3% jest obecnie jedną z największych na świecie i może pochwalić się kapitalizacją rynkową na poziomie 21 miliardów dolarów.

Nie spodziewajcie się, że w 2022 roku zwolni pedał gazu.

Kryptowaluty do kupienia: Solana $SOLUSD-3.4%

Avalanche $AVAXUSD-2.3% nie jest jedyną siecią, która zagraża dominacji Ethereum$ETHUSD. $SOLUSD-3.4%, niemal w tym samym czasie co Avalanche, zaczyna szybko gromadzić nowych użytkowników i nowy kapitał. Jest to poważny kandydat na jednego z największych liderów tier 1 w najbliższej przyszłości.

Jesień 2021 roku była ogromnym momentem dla całego rynku kryptowalut. Ale podczas gdy Avalanche $AVAXUSD-2.3% był jednym z najszybciej rozwijających się sieci od tego czasu, tylko $SOLUSD-3.4% utrzymał niesamowite tempo. Ta moneta wdarła się do pierwszej dziesiątki największych na świecie. Gdy ceny Bitcoin i Ethereum gwałtownie wzrosły w październiku, Solana przebiła te dwie monety o ponad 40%. Od tego czasu pozostaje jednym z największych produktów na rynku

$SOLUSD-3.4%wyróżnia się spośród innych projektów tier 1, które obecnie dominują na rynku, dzięki swojej zapierającej dech w piersiach skalowalności. Sieć może pochwalić się zdolnością do przetwarzania 65 000 transakcji na sekundę, znacznie przewyższając nawet Avalanche.

A ponieważ rynek NFT nie wykazuje oznak spowolnienia, Solana jest siecią, która czerpie z tego korzyści. Sieć staje się celem dla inwestorów NFT, którzy nie chcą już dłużej znosić wysokich opłat i powolnego przetwarzania Ethereum. Podczas gdy Ethereum posiadało ponad 90% udziału w rynku NFT w zeszłym roku, Solana kradnie wiele z tej dominacji. Od stycznia udział Ethereum w rynku spadł o 15% i wiele z tego można przypisać Solanie. Do tej pory w sieci wybito prawie sześć milionów NFT.

Bitcoin $BTCUSD-1.2%

Tak, oczywiście, Bitcoin $BTCUSDjest-1.2%jedną z najlepszych kryptowalut do kupienia jako ochrona w krachu giełdowym. Król kryptowalut może nie zawsze jest najlepszą walutą, jeśli szukasz użyteczności, ale jest prawdopodobnie najlepszym magazynem wartości w tej klasie aktywów.

Bitcoin nie jest nazywany cyfrowym złotem bez powodu; przez lata zyskał reputację jednej z najlepszych inwestycji. Jeszcze w listopadzie 10 bitcoinów kosztowało prawie 700 000 dolarów.

Bez względu naostatnie straty monety, waluta ma ogromne wsparcie instytucjonalne. Banki inwestycyjne szeroko i szeroko wierzą w przyszłość kryptowalut, a w szczególności Bitcoina. Bank of America nazywa ten rynek "zbyt dużym, by go zignorować". Obok tego banku są takie banki jak JPMorgan Chase i Goldman Sachs, które mają ogromne inwestycje w tym rejonie.

Instytucje twierdzą obecnie, że Bitcoin jest jednym z najlepszych zabezpieczeń przed nadchodzącą zmiennością w 2022 r. Właśnie w tym tygodniu firma kryptowalutowa venture capital Pantera Capital nazwała Bitcoin $BTCUSD-1.2% jako jedno z najlepszych miejsc do ucieczki przed spadkiem rynku z powodu kilku planowanych podwyżek stóp procentowych Rezerwy Federalnej.

Chainlink $LINKUSD-3.1%

Podczas gdy większość tej listy składa się z bezpieczniejszych kryptowalut z ogromną kapitalizacją rynkową i ogromną bazą aktywnych użytkowników, Chainlink $LINKUSD-3.1% jest tutaj z innego powodu. Jasne, jest to jedna z największych kryptowalut pod względem wielkości i ma swoją część partnerów korzystających z jej usług. Ale to, co sprawia, że Chainlink $LINKUSD-3.1% jest naprawdę świetnym zakupem w 2022 roku, to jego miejsce w przyszłości Web 3.0.

Rzeczywiście, Web 3.0 jest rewolucyjnym odkryciem ostatnich miesięcy. W skrócie, ta następna fala Internetu oznaczałaby, że użytkownicy końcowi będą kontrolować wszystko, od swoich danych, zasad i zmian, które przychodzą do platform, a nawet serwerów, że wszystko działa nad. Byki przewidują, że Web 3.0 nadejdzie znacznie szybciej niż ludzie się spodziewali. W rzeczywistości, rok 2022 jest ogłaszany jako rok, w którym Web 3.0 przejmie władzę, a użytkownicy przejmą władzę.

Ogniwa łańcuchowe będą stanowiły ogromną część tej rewolucji. Jest to zdecentralizowana sieć Oracle, która dostarcza dane w czasie rzeczywistym do projektów blockchain na całym świecie. Może wydobywać dane o cenach dla giełd, może być podstawą transakcji, może nawet dostarczać raporty platformom w trakcie ich trwania. A co najlepsze, może to robić bezproblemowo z łańcucha na łańcuch. Jest to więc potężne narzędzie, które twórcy Web 3.0 mogą wykorzystać w swoich wysiłkach na rzecz decentralizacji Internetu.

Wniosek

To, czy dojdzie do uzasadnionego wieloma czynnikami krachu rynkowego, jest tak naprawdę tematem spekulacyjnym, nadającym się na osobny artykuł. Odpowiedzialnemu inwestorowi pozostaje jedynie dokładne przemyślenie strategii i przygotowanie się na te możliwe scenariusze. Świat kryptowalut jest jeszcze w powijakach, a największy rozwój i aprecjacja pieniądza dopiero przed nami. Inwestowanie w kryptowaluty jest jedną z możliwych strategii obrony przed załamaniem rynku. Jak skuteczna będzie ta strategia i czy w ogóle będzie potrzebna, dowiemy się w przyszłości.

Proszę pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Kupuj tylko na podstawie szczegółowej analizy.

Źródło.


No comments yet
Timeline Tracker Overview