Akcje poniżej 10 dolarów, które warto kupić zanim się podwoją

Każda korekta na akcjach o dużej lub małej kapitalizacji stanowi atrakcyjną okazję do wejścia dla inwestorów. W tym artykule skupiam się na akcjach wycenianych poniżej 10 USD. Są to relatywnie małe spółki, które mają pozytywny wiatr zwrotny i istnieje prawdopodobieństwo, że akcje te mogą się podwoić w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Ważne jest, aby pamiętać, że w miarę jak płynność finansowa na świecie się zmniejsza, inwestorzy muszą ograniczyć swoje oczekiwania. Euforyczna faza wielokrotnych zwrotów dla meme stocks jest mało prawdopodobna w 2022 roku. Zwroty na poziomie 50% do 100% mogą być uznane za dobre dla akcji o małej kapitalizacji.

Przyjrzyjmy się 6 akcjom poniżej 10 dolarów, które mogą się podwoić w ciągu najbliższych kilku kwartałów:

  • Złoto Kinross
  • Hut 8 Górnictwo
  • Przyjazd
  • Transocean
  • Standardowy litowy
  • EVgo

1. Kinross Gold $KGC-1.1%

Nawet w obliczu perspektywy wielokrotnych podwyżek stóp procentowych w 2022 roku, złoto pozostaje odporne powyżej poziomu 1800 dolarów. W obliczu inflacji, która jest problemem globalnym, fundusze prawdopodobnie popłyną w kierunku twardych aktywów, takich jak złoto i srebro. Z relatywnie mniejszych spółek wydobywających złoto, atrakcyjnie wygląda Kinross Gold.

Kinross

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy akcje KGC poruszały się głównie w bok. Biorąc jednak pod uwagę pozytywny trend wyników, istnieje prawdopodobieństwo wybicia akcji w górę.

Na rok 2021 Kinross ogłosił prognozę produkcji złota na poziomie 2,1 mln oz.(oz.) Oczekuje się jednak, że w ciągu najbliższych dwóch lat produkcja wzrośnie do 2,7 mln oz. i 2,9 mln oz. Dlatego też, nawet jeśli cena złota pozostanie na uboczu, Kinross jest przygotowany na wzrost przychodów i przepływów pieniężnych.

Warto również zauważyć, że Kinross ma silny bilans. W III kwartale 2021 r. spółka podała, że łączna rezerwa płynności wynosi 2,1 mld USD. Przy niskim wskaźniku zadłużenia netto do EBITDA (zysk przed odsetkami, podatkami, deprecjacją i amortyzacją), firma jest przygotowana do kontynuowania agresywnego wzrostu organicznego i opartego na przejęciach.

Czynniki te sprawiają, że akcje KGC są atrakcyjne i warte rozważenia nawet przy obecnych poziomach. Nie zdziwię się, jeśli akcje podwoją się w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

2. Hut 8 Mining $HUT+5.7%

Bitcoin boryka się z problemami od początku 2022 roku. Nie jest więc zaskakujące, że górnicy bitcoinów wykazują tendencję spadkową. Jest to dobra okazja do gromadzenia. Dzięki szerszej akceptacji wśród mas i inwestorów instytucjonalnych, długoterminowe perspektywy Bitcoina pozostają pozytywne.

Hut 8 Górnictwo

Akcje HUT osiągnęły w listopadzie 2021 r. maksimum 16,57 USD. Kurs akcji skorygował się do ceny otwarcia z 17 lutego, która wynosiła 6,97 USD. Biorąc pod uwagę plany rozwoju wydobycia Bitcoin, akcje są atrakcyjnym zakupem.

Pod względem wzrostu, Hut 8 miał zainstalowaną moc 1,7 EH/s w Q3 2021. Obecnie zakontraktowane moce produkcyjne spółki wynoszą 4,5 EH/s. W związku z tym istnieje możliwość znacznego wzrostu przychodów i EBITDA po uruchomieniu wszystkich maszyn górniczych. Firma posiada obecnie ponad 5.000 bitcoinów w rezerwie. Zapewnia to wystarczającą elastyczność finansową dla dalszego rozwoju.

Warto zaznaczyć, że za III kwartał 2021 roku spółka zanotowała przychody na poziomie 50,3 mln dolarów. Ponadto, spółka odnotowała wysoki skorygowany zysk EBITDA w wysokości 30,7 mln USD. Przewiduje się, że po uruchomieniu wszystkich zakontraktowanych mocy produkcyjnych, Hut 8 wygeneruje kwartalne przychody w przedziale od 125 mln USD do 150 mln USD. Nawet jeśli marże EBITDA pozostaną na obecnym poziomie, spółka jest w stanie zapewnić zdrowe przepływy pieniężne.

Dlatego akcje HUT są atrakcyjne i myślę, że jeśli Bitcoin osiągnie poziom powyżej $60,000 w nadchodzących kwartałach, mogą się podwoić.

3. Przyjazd $ARVL+1.1%

Segment komercyjnych pojazdów elektrycznych ma również duży potencjał wzrostu w perspektywie długoterminowej. Jedną z nazw w komercyjnej przestrzeni EV, która wygląda atrakcyjnie po głębokiej korekcie, są akcje ARVL.

Przyjazd

W segmencie autobusów, Arrival przeszedł już fazę produkcji autobusów i testów naziemnych. Oczekuje się, że certyfikacja i publiczne próby drogowe odbędą się w tym kwartale. W segmencie samochodów dostawczych certyfikacja produktu planowana jest na II kwartał 2022 roku.

Firma buduje również dwie mikrofabryki w USA i jedną w Wielkiej Brytanii. Wszystkie te mikrofabryki rozpoczną produkcję w tym roku. Spółka przewiduje, że poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości 50 mln USD na każdy z zakładów mikroobróbki. Pozwoli to Arrivalowi na prowadzenie produkcji w wielu krajach bez znaczących inwestycji.

Warto zauważyć, że w Arrival zainwestował już United Parcel Service $UPS-0.9%. Ponadto firma UPS zamówiła 10 000 pojazdów z opcją zamówienia dodatkowych 10 000 pojazdów.

Arrival i Uber $UBER-1.0% współpracują również nad stworzeniem elektrycznego pojazdu dla branży przewozu osób. Dzięki temu Arrival ma już kilku dużych klientów. Po rozpoczęciu produkcji i dostaw, akcje będą prawdopodobnie wzrastać.

Ogólnie rzecz biorąc, akcje ARVL wyglądają atrakcyjnie ze względu na pozytywny rozwój biznesu. Nie zdziwię się, jeśli w ciągu najbliższych 12 miesięcy akcje wrócą do dwucyfrowego poziomu.

4. Transocean $RIG-1.6%

Cena ropy naftowej wzrasta dzięki kilku pozytywnym katalizatorom. Czynniki te obejmują rosnące napięcia geopolityczne, przyspieszający wzrost spowodowany surowcami oraz stopniowe ożywienie globalnego wzrostu gospodarczego.

Transocean

Wydobycie na morzu ma zazwyczaj wyższą rentowność w porównaniu z wydobyciem na lądzie. Dlatego projekty związane z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego na morzu nabierają tempa, gdy ropa jest na wyższym poziomie.

Jest to korzystne dla spółki Transocean, która dostarcza platformy wiertnicze do wierceń morskich. Firma dysponuje obecnie flotą 39 pływających platform wiertniczych przystosowanych do wierceń na bardzo głębokich wodach i w trudnych warunkach. Flota wiertnicza firmy posiada portfel zamówień o wartości 7,1 mld USD. Ponieważ portfel zamówień jest skoncentrowany w pierwszej kolejności, istnieje wyraźna widoczność przychodów.

Ważniejsze jest to, że stawki dzienne stopniowo poprawiają się wraz z rosnącym trendem na rynku ropy. Nowe kontrakty na platformy wiertnicze będą miały wyższy wskaźnik dzienny i potencjał EBITDA.

W związku z tym Transocean jest przygotowany na stopniową poprawę przepływów pieniężnych. Warto również zwrócić uwagę, że w 3Q 2021 spółka zaraportowała rezerwę płynności na poziomie 2,7 mld USD. Oznacza to, że firma jest w pełni finansowana na najbliższe 24 miesiące. Nawet po uwzględnieniu wydatków inwestycyjnych i spłat zadłużenia, Transocean spodziewa się, że do końca 2022 roku utrzyma bufor płynnościowy w wysokości od 1,8 mld do 2 mld USD.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy akcje RIG poruszały się w trendzie bocznym. Silne wybicie do góry wydaje się prawdopodobne. Kluczowym katalizatorem jest cena ropy i widoczność wzrostu marży EBITDA.

5. Standard Lithium $SLI-7.0%

Po osiągnięciu szczytu na poziomie 12,92 USD w październiku 2021 r., akcje SLI doświadczyły znacznej korekty i są notowane na poziomie 6,62 USD. Są to atrakcyjne poziomy ekspozycji na spółkę, która rozwija i przetwarza solankę litową.

Standardowy litowy

Oczekuje się, że do 2030 r. pojazdy elektryczne będą odpowiadać za 73% zapotrzebowania na lit. Biorąc pod uwagę pozytywny rozwój sektora EV na całym świecie, cena litu prawdopodobnie pozostanie stabilna w nadchodzących latach. Standard Lithium jest przygotowany do korzystania z tego trendu.

Standard Lithium inwestuje w jeden z największych projektów litowych w StanachZjednoczonych. Projekt posiada 3,14 mln ton metrycznych zasobów wskazanych i 1,195 mln ton metrycznych zasobów odroczonych.

Firma Standard zawarła strategiczne partnerstwo z firmą Lanxess AG. Ta ostatnia jest operatorem największych zakładów przetwarzania solanki w Ameryce Północnej. Spółka Standard posiada 30% udziałów w projekcie, którego wartość bieżąca netto po opodatkowaniu wynosi 989 mln USD. Ponadto wartość bieżąca netto projektu Southwest Arkansas po opodatkowaniu wynosi 1,965 mld USD.

Z finansowego punktu widzenia Standard Lithium wydaje się być w dobrej sytuacji. W grudniu 2021 r. spółka podpisała umowę na inwestycję bezpośrednią o wartości 100 mln USD z Koch Strategic Platforms. Dzięki temu zainwestuje w zakład Lanxess oraz projekt litowy w południowo-zachodnim Arkansas.

Ogólnie rzecz biorąc, akcje SLI są jednymi z najlepszych akcji pod $10 do rozważenia. Kiedy projekty zaczynają generować przychody, jest wiele miejsca na tworzenie wartości.

6. EVGO $EVGO-7.6%

Ponieważ sektor pojazdów elektrycznych od kilku lat znajduje się w ogonie, kolejnym obszarem, który prawdopodobnie będzie się szybko rozwijał, jest infrastruktura do ładowania pojazdów elektrycznych. Bez odpowiedniej infrastruktury ładowania nie jest możliwe znaczne zwiększenie penetracji rynku pojazdów elektrycznych.

EVgo

Ten czynnik czyni akcje EVgo atrakcyjnymi. W listopadzie 2021 r. akcje wspięły się na szczyty blisko 20 dolarów. EVGO podało dobre wyniki za III kwartał 2021 roku. Dzięki dodaniu 36 368 kont klientów w ciągu kwartału, całkowita liczba kont klientów wzrosła do 310 000. Firma zawarła już umowę z General Motors $GM-0.6% na zainstalowanie 3.250 stacji ładowania do 2025 roku.

Warto również zaznaczyć, że w trzecim kwartale 2021 roku aktywny backlog inżynieryjny i budowlany firmy wynosił 2 500 stacji szybkiego ładowania. Wraz z ukończeniem budowy tych stacji istnieje duża przestrzeń dla wzrostu przychodów.

We wrześniu 2021 roku EVgo wykazało środki pieniężne i ich ekwiwalenty w wysokości 520 milionów dolarów. Stanowi to wystarczającą elastyczność finansową, aby kontynuować agresywną rozbudowę sieci. W perspektywie długoterminowej perspektywy przepływów pieniężnych są solidne dzięki wzrostowi przychodów z subskrypcji sprzętu i oprogramowania.

Ogólnie rzecz biorąc, akcje EVGO osiągnęły najniższy poziom 7,08 USD w styczniu 2022 r. i wydaje się, że osiągnęły najniższy poziom i ponownie wykazują tendencję wzrostową. Jest okazja do akumulacji w okolicach poziomu 10 USD.

Napisany przeze mnie artykuł o stacjach ładowania i ich infrastrukturze znajduje się tutaj: https://bulios.com/status/4583-spolecnosti-nabizejici-nabijeci-stanice-pro-elektromobily-prave-ziskaly-vyznamny-duvod-pro-rust

Są to mniejsze firmy, ale mają silne argumenty na rzecz wzrostu i jeśli te firmy będą mogły kontynuować to, co robią, istnieje ogromny potencjał wzrostu.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet