Długoterminowa perspektywa Snap'a daje inwestorom szansę

Snap (NYSE: $SNAP+0.6%) akcje są dobre po raportowaniu silne wyniki czwartego kwartału. Firma z powodzeniem zintegrowała już duży odsetek swoich użytkowników z technologią AR/VR i jest w trakcie uruchamiania kilku bardzo obiecujących inicjatyw. W związku z tym, jestem optymistą co do długoterminowych perspektyw dla akcji $SNAP+0.6%.

Bardzo dobre wyniki za IV kwartał

3 lutego $SNAP+0.6% zaraportował zysk na akcję w wysokości 22 centów, powyżej średniej szacunków analityków na poziomie 19 centów. Zysk netto wyniósł 1,3 mld USD, podczas gdy średnia szacunków wynosiła 1,2 mld USD.

Liczba dziennych aktywnych użytkowników $SNAP+0.6% wzrosła o 20% rok do roku do 319 milionów. Baza użytkowników we wszystkich trzech głównych regionach - Ameryce Północnej, Europie i reszcie świata - wzrosła w porównaniu z trzecim kwartałem.

W IV kwartale przychody Snap $SNAP+0.6% wzrosły o 42% r/r, a przychody za cały rok 2021 wzrosły o 64% r/r. $SNAP+0.6% zaraportował dodatnie wolne przepływy pieniężne za cały rok 2021.

Jeśli chodzi o prognozy na I kwartał, to $SNAP+0.6% przewiduje, że górna linia wyniesie od 1,03 mld USD do 1,08 mld USD, w porównaniu do średniej prognoz na poziomie 1,02 mld USD.

Pomimo wyzwań stawianych $SNAP+0.6% przez łagodzenie pandemii i Apple $AAPL+0.4% zmian zasad prywatności, firma social media wyraźnie rośnie w szybkim tempie.

Ogólnie radzi sobie całkiem dobrze, co jest szczególnie ważne w obecnym środowisku; $SNAP+0.6% stał się rentowny.

Inicjatywy $SNAP+0.6% nadal czynią postępy

Moim zdaniem, kluczowym powodem znacznego sukcesu $SNAP+0.6% w ciągu ostatnich kilku lat jest duża skuteczność jego inicjatyw.

W poprzednich felietonach zwracałem uwagę na to, że firma uruchomiła szereg efektywnych projektów. Zwróciłem uwagę, że miał bezpośrednie reklamy odpowiedzi, które okazały się bardzo popularne wśród marketerów.

Pozwoliło to również marketerom na kierowanie reklam do użytkowników serwisu, którzy na podstawie swojej historii byli najbardziej skłonni do zakupu. Ponadto, programy Snapchata $SNAP+0.6% były już wtedy oglądane przez ponad 10 milionów osób miesięcznie.

Szybko do przodu do dnia dzisiejszego i $SNAP+0.6% nadal czyni wielkie postępy z jego wielu innowacji.

Meta Platforms $FB dopiero zaczyna w pełni rozwijać swoją infrastrukturę AR/VR i sprzedał tylko 10 milionów swoich "Oculus VR headsets" na początku lutego, według Nikkei Asia.

Z kolei Evan Spiegel, CEO Snapa, ogłosił 3 lutego, że ponad 200 milionów ludzi codziennie korzysta z rozszerzonej rzeczywistości na Snapchacie $SNAP+0.6%. Dodał, że użytkownicy "bawią się" soczewkami AR średnio sześć miliardów razy dziennie.

Użytkownicy Snapa $SNAP+0.6% stworzyli ponad 2,5 miliona soczewek, które zostały obejrzane ponad 3,5 biliona razy przez użytkowników Snapchata. Spiegel podał, że ponad 300 twórców osiągnęło po ponad miliardzie wyświetleń swoich obiektywów.

CEO dodał, że $SNAP+0.6% ulepsza narzędzia używane przez producentów obiektywów, podczas gdy inne firmy chcą zintegrować możliwości rozszerzonej rzeczywistości Snap'a z własnymi aplikacjami i stronami internetowymi.

Więc jeśli chodzi o AR/VR, myślę, że można bezpiecznie powiedzieć, że $SNAP+0.6% jest chodzenie, a nie mówić, jak Meta / Facebook.

Tymczasem $SNAP+0.6% włączył również inne gry do Snapchata i dodał narzędzia do swoich map, które pozwalają "użytkownikom przeglądać swoje bezpieczne snapy według lokalizacji i odkrywać nowe snapy wysłane na całym świecie", wyjaśnił Spiegel.

Na koniec prezes poinformował, że spółka z powodzeniem rozwija swoją działalność w Indiach.

Dno, akcje $SNAP+0.6%

Pomimo wyzwań stojących przed $SNAP+0.6%, wyniki finansowe spółki pokazują, że jej górne i dolne linie stale się poprawiają.

Ponadto, stosunkowo duży odsetek użytkowników korzysta z rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, a także posiada szereg innych, bardzo obiecujących inicjatyw.

Biorąc pod uwagę odporność $SNAP+0.6% na trudne wyzwania, utrzymującą się silną dynamikę finansową oraz widoczną zdolność do skutecznego wdrażania efektywnych inicjatyw, zalecam inwestorom rozważenie, czy nie nadszedł czas na zakup akcji tej spółki.

Pytania do czytelników

  • Czy spółka może nadal generować dodatnie zyski ?
  • Czy innowacje i rozwój pomogą w pozyskaniu nowych klientów na całym świecie?
  • Czy SNAP oferuje odpowiednią cenę za swoje akcje?

Proszę pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana gruntownej analizie.

Źródło.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet