Analiza NIO: waga ciężka elektromobilności jest przygotowana na wzrost, na którym można skorzystać

Elektromobilność to sektor o ogromnym potencjale, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Wszyscy wiedzą-1.4%, że Tesla $TSLAware z-1.4%niego, dzięki jego właściciela Elon Musk. Ta firma ma dużo konkurencji z takich jak Rivian $RIVN+0.5%, Lucid $LCID-1.5% i ostatni, ale nie najmniej NIO $NIO. W szczególności akcje NIO spadły o ponad 50% w ciągu ostatniego roku, co może być świetną okazją do kupna.

Oprócz wpływu obecnych warunków rynkowych, takich jak rosnące stopy procentowe i obawy o inflację w USA, na akcje NIO oddziałują również inne czynniki.

NIO zmaga się ze skutkami kryzysu związanego z wirusem Covid-19 oraz premierą Tesli Model 3 $TSLA-1.4%. A ponieważ kryzys w branży półprzewodników nadal dotyka wszystkie firmy produkujące pojazdy elektryczne, NIO nie jest wyjątkiem. Wielu producentów samochodów zmagało się zglobalnym niedoborem półprzewodników, który dotknął branżę motoryzacyjną w ciągu ostatniego roku. W tym czasie musieli oni tymczasowo wstrzymać produkcję.

Tesla w końcu odnalazła swoją pozycję w Chinach. Spółka odnotowała rekordowy styczeń. Gigant rynku samochodów elektrycznych sprzedał59 845 samochodów wyprodukowanych w Chinach w pierwszym miesiącu roku. W grudniu było to 70 847 osób. Zwiększa również produkcję w Szanghaju.

Od stycznia Chiny ograniczyły nieco dotacje dla pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii, ale nadal są zaangażowane w rozwój przemysłu nowych źródeł energii. Jednakże, po 30% redukcji dotacji dla pojazdów NEV, ichsprzedaż spadła w styczniu o 18,6% rok do roku.

Mimo tych niepowodzeń, NIO ma jednak wkrótce osiągnąć wysoką dynamikę wzrostu.

Akcje NIO spadają po przerwaniu wzrostowej passy

NIO poinformowało o 9 652 mieszkaniach dostarczonych w styczniu, co oznacza wzrost o 33,6% rok do roku, ale spadek w porównaniu z grudniowym wynikiem 10 489 mieszkań. Usunięcie zachęt dla pojazdów elektrycznych jest powolne, ale konieczne, jeśli chcemy, aby branża wystartowała sama z siebie. To właśnie robi rząd chiński. Jednak konsumenci szybko zareagowali i sprzedaż pojazdów napędzanych nowymi źródłami energii (NEV) spadła we wszystkich sektorach.

Niemniej jednak, ważne jest, aby dać kredyt tam, gdzie jest on należny. Dzięki unikaniu publicznych wieców i wcześniejszemu wznowieniu usług w odpowiedzi na wybuch epidemii, NIO był w stanie ograniczyć szkody, które w przeciwnym razie zostałyby wyrządzone.

NIO udało się utrzymać dobrą passę w tym roku i wielu inwestorów traktuje wyniki z ostatnich dwóch miesięcy jako potwierdzenie potencjału spółki.

Niezły spadek w ciągu ostatniego roku, prawda? Źródło .

Odrodzenie NIO jest tuż za rogiem

NIO pracuje nad rynkiem sedanów i planuje wprowadzić nowy model jesienią, co może doprowadzić do gwałtownego wzrostu dostaw na zakończenie tego roku. Jeśli jesteś entuzjastą motoryzacji i wypatrywałeś wieści o nowym Nio ET7, to data rozpoczęcia przyjmowania zamówień jest już tuż tuż.

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej popularne w Chinach, które są doskonałym rynkiem dla NIO. Do 2022 roku rynek ten będzie się stale rozwijał. Niemcy i Norwegia są również kluczowymi rynkami dla ET7, co pomoże stworzyć nowe możliwości eksportowe.

Asortyment produktów NIO będzie w przyszłości szerszy, co powinno wspierać wzrost dostaw. Ponadto, nowe modele w pełni elektryczne powinny uzupełniać tę strategię modelową. Ekspansja międzynarodowa doprowadzi do zwiększenia dostaw, a także pomoże w rozwoju akcji NIO.

Istnieją jednak zagrożenia, o których należy pamiętać analizując NIO.

Perspektywy produkcji i dostaw NIO w 2022 r. są zagrożone, ponieważ firma pozostaje w tyle za konkurentami pod względem wzrostu zarówno poziomu produkcji, jak i dostępności chipów. Ryzyko biznesowe, które może dotknąć NIO w tym roku, to potencjalne wąskie gardło w dostawach, które stanowiłoby problem na długo przed tym, jak spółka byłaby w stanie produkować produkty na czas z planowaną wydajnością. Może to doprowadzić do dalszych problemów z dostawami NIO.

Podsumowując

Elektromobilność kwitnie, a NIO jest tego doskonałym przykładem. Postęp technologiczny i innowacje, takie jak rozszerzenie oferty pojazdów, wejście do Europy i innowacje w zakresie akumulatorów, dały więcej miejsca na wzrost. Co więcej, akcje są obecnie sprzedawane z ponad 50-procentowym dyskontem w stosunku do ubiegłego roku. Jeśli więc wierzysz w elektryczną mobilność, a na przykład Tesla wydaje Ci się zbyt droga, to NIO może być dla Ciebie właściwym wyborem.

Disclaimer: Autorem tej analizy jest Faizan Farooque, nie jestem profesjonalnym inwestorem. To nie jest rekomendacja inwestycyjna.


No comments yet
Timeline Tracker Overview