Wall Street twierdzi, że te akcje EV wzrosną o 84-156%.

Przyszłość, w której samochody elektryczne dominują na drogach, nie wydaje się już tak odległa. Według niektórych szacunków do 2035 r. mogą one stanowić 25% sprzedaży nowych pojazdów, a do 2050 r. nawet 60%. Firmy te nie są nowicjuszami, mimo to analitycy przewidują dla nich piękny wzrost!

Rewolucja pojazdów elektrycznych (EV) spowodowała poważne zmiany wśród producentów samochodów. Oszałamiający sukces Tesli skłonił liderów branży do skupienia się na pojazdach elektrycznych i pobudził do rozpoczęcia działalności wielu nowych firm, takich jak Rivian Automotive. Zarówno ceny akcji Tesli, jak i Rivian spadły z rekordowych poziomów w ramach szerszej wyprzedaży akcji technologicznych, więc teraz może być czas na otwieranie długoterminowych pozycji w tych firmach, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokie ceny docelowe, jakie analitycy Wall Street nakładają na te dwie akcje.

1. Tesla: implikowany wzrost o 84%.

Tesla jest obecnie liderem w branży pojazdów elektrycznych, pomimo swojej historii jako jednej z najbardziej wątpliwych i krytykowanych firm ostatniej dekady. Naysayers dali Tesli nikłe szanse na sukces w jej transformacji z innowacyjnego projektanta luksusowych pojazdów elektrycznych w producenta samochodów masowych, ponieważ nie było naprawdę udanego precedensu dla typu pojazdów, które projektowała.

Firma nie tylko udowodniła, że wątpiący się mylili, ale również otrzymała wysokie pochwały od prezesa kluczowego konkurenta Volkswagen Group, który niedawno powiedział, że Tesla wyznacza standardy zarówno w zakresie technologii, jak i wydajności, jeśli chodzi o pojazdy elektryczne.

Jedną rzeczą jest wprowadzenie innowacyjnego produktu na rynek, ale prawdziwym problemem jest osiąganie zysków. Tesla po raz pierwszy wygenerowała całoroczny zysk GAAP na akcję w 2020 r., a w 2021 r. wskaźnik ten wzrósł o 666%, ponieważ firma dostarczyła 936 222 samochody i wygenerowała 53,8 mld dolarów przychodu.

Teraz Tesla jest przygotowana na kolejny rok silnego wzrostu. Firma jest o krok od otwarcia dwóch zupełnie nowych gigafaktur - jednej w Teksasie, a drugiej w pobliżu Berlina. Jej bardzo wydajne fabryki są uosobieniem nowoczesnej produkcji i kluczowym czynnikiem pozwalającym Tesli utrzymywać marże zysku brutto na poziomie znacznie wyższym niż konkurencja.

New Street Research na Wall Street jest niezwykle byczo nastawiony do Tesli. Cel cenowy na poziomie 1 580 USD stanowi 84% wzrost w stosunku do dzisiejszej ceny akcji. W dłuższej perspektywie może się to jednak okazać konserwatywną prognozą, ponieważ firma rozszerza swoją linię produktów. W szczególności Tesla ma inne segmenty działalności, takie jak mieszkalne kolektory słoneczne i magazynowanie energii, co daje jej potencjalne czynniki wzrostu, których brakuje jej konkurentom z branży EV.

2) Rivian: ukryty wzrost o 156%.

Rivian wszedł na giełdę w listopadzie, a teraz spadł o 34% w porównaniu do pierwszego dnia notowań, pomimo entuzjastycznego rajdu w pierwszym miesiącu na rynku. Otrzymał impuls od giganta e-commerce Amazon, który zamówił 100.000 samochodów dostawczych od firmy i jest udziałowcem Rivian od 2019 roku.

Amazon postrzega Rivian jako ważną część swojego planu przekształcenia całej swojej floty w model wykorzystujący energię odnawialną do 2030 roku. Podczas gdy linia pojazdów Tesli skupia się na sedanach i pojazdach rodzinnych, Rivian koncentruje się na pojazdach przygodowych i flotowych, a jego flagowym modelem jest ciężarówka użytkowa R1T.

W trzecim kwartale 2021 r. Rivian odnotował przychody w wysokości zaledwie 1 mln USD, ale inwestorzy i analitycy zakładają, że dzięki 13,7 mld USD wpływów brutto, które firma uzyskała w ramach pierwszej oferty publicznej, będzie w stanie zwiększyć produkcję i zrealizować swoją ambitną strategię. Konkurować z producentami EV o ugruntowanej pozycji na rynku. Wiąże się to z ryzykiem, ale Bank of America Securities ma dla akcji Rivian rekomendację kupna z ceną docelową na poziomie 170 USD - 156% wyższą od obecnej ceny.

EV są przyszłością, a Rivian idzie po potencjalnie lukratywnych segmentów rynku, że inni producenci jeszcze nie adresowane na dużą skalę, więc to może być wielki długoterminowy zakład dla portfela, a Tesla jest "bezpieczny zakład". Jeśli wierzysz w transformację od silników spalinowych do napędów elektrycznych, to z pewnością jest to dla Ciebie ciekawa okazja. Osobiście uważam, że będzie jakieś przejście, tylko czy będą to samochody elektryczne jest nadal w powietrzu dla mnie.

To nie jest porada inwestycyjna, a jedynie podsumowanie opinii.

Źródło.


No comments yet
Timeline Tracker Overview