Upozornění na akcie $COKE: Jakou roli hraje společnost pro samotnou Coca-Colu?

Společnost Coca-Cola Consolidated (NASDAQ: $COKE-0.3%), bývalá Coca-Cola Bottling Company, se ve středu po oznámení čtvrtletních výsledků ocitla ve volném pádu. Akcie $COKE-0.3% totiž uzavřely s poklesem o 23 % poté, co nesplnily očekávání ohledně zisku na akcii (EPS). Jak moc ovlivní tyto výsledky celý finanční vývoj Coca-Coly?

 

To vyvolává otázku: Co přesně je Coca-Cola $COKE-0.3%?

No, investoři by si měli nejprve uvědomit, že dnešní zpráva se týká pouze společnosti Coca-Cola Consolidated, nikoliv Coca-Cola (NYSE: $KO+0.5%). To je důležité rozlišení, protože $COKE-0.3% se týká nezávislé stáčírny, která produkuje zhruba 12 % toho, co Coca-Cola přináší jako tržby. Na počátku devadesátých let minulého století si Coca-Cola uvědomila, že je mnohem efektivnější jednoduše poskytnout značky a suroviny nezávislým stáčírnám a nechat je skutečně vyrábět limonádu, kterou všichni znají. Coca-Cola Consolidated $COKE-0.3% tak označuje jakousi sdruženou skupinu stáčíren. To znamená, že Coca-Cola Consolidated neodráží finanční zdraví společnosti Coca-Cola. Ovšem v dlouhodobém horizontu, kdy by se stávalo pravidlem, že společnost $COKE-0.3% nebude naplňovat očekávání investorů, by mohl mít její vývoj veliký dopad i na samotnou Coca-Colu.

Navzdory masivnímu poklesu akcií $COKE-0.3% dnes akcie $KO+0.5% uzavřely pouze asi 1% poklesem. Což je vlastně lepší než celý akciový trh, protože index S&P 500 uzavřel téměř o 2 % níže.

Co tedy stojí za dnešním poklesem společnosti Coca-Cola Consolidated $COKE-0.3%?

Akcie $COKE-0.3% zaznamenaly prudký pokles po zveřejnění finančních výkazů.

Společnost $COKE-0.3% včera odpoledne zveřejnila údaje za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2021, které vyvolaly smíšené reakce. Stáčírna vykázala čistý zisk na akcii bez použití GAAP ve výši 6,76 USD, což je poměrně málo pod odhady 7,62 USD.

Investoři byli zjevně nespokojeni s nedávnými výsledky stáčírny, což se projevilo v jejím dnešním prudkém poklesu. Vzhledem k tomu byly potíže společnosti $COKE-0.3% se ziskem pravděpodobně umocněny stavem trhu jako celku. V úterý 23. února vstoupil index S&P 500 do korekčního pásma poté, co se propadl o 10 % ze svého maxima. Zdá se, že uprostřed obav z inflace, úrokových sazeb a nedávného geopolitického napětí na Ukrajině se nejistota investorů dostává na vrchol.

Proto je poněkud nejasné, zda dnešní pokles společnosti $COKE-0.3% lze zcela přičíst její vskutku neuspokojivé zprávě o výsledcích hospodaření, nebo zda si větší pokles trhu vyžádal jednoduše další oběť.

Zdroj: GoogleFinance

Vyjádření ředitele společnosti $COKE-0.3%

"Naše výsledky za rok 2021 ukázaly silnou kombinaci realizace cen, růstu objemu a řízení provozních nákladů, když jsme se pohybovali v roce rostoucích komoditních nákladů, četných narušení dodavatelského řetězce a nedostatku pracovních sil na mnoha pozicích v první linii," řekl Dave Katz, prezident a provozní ředitel.

"Toto období historicky vysoké inflace zvládáme zvyšováním jednotkových cen napříč portfoliem značek. V důsledku toho jsme dosáhli upraveného (a) růstu tržeb o 12 % za rok. Poptávka spotřebitelů po našich produktech zůstává extrémně silná, protože pokračujeme v realizaci strategií místního trhu v úzké spolupráci se společností The Coca-Cola Company a dalšími klíčovými partnery značky."

Můj pohled na daný vývoj

Společnost neobstála očekávání, v dlouhodobém horizontu by to nemělo ovlivnit ani jednu ze společností, jelikož jsou zde silné protiargumenty, které hrají do karet $COKE-0.3%. Silné postavení a stálá klientela, která dodává potřebnou poptávku po produktech je hnací silou společnosti, která by se měla opět vzchopit. Musíme ovšem počítat se scénářem, že se situace ve světě nebude vyvíjet slibně a to by mohlo snížit poptávku i zisky pro společnosti $COKE-0.3%i $KO+0.5%.

Otázky pro čtenáře

Investujete pouze do společnosti $KO+0.5% nebo i do jejich stáčíren$COKE-0.3%?

Může dlouhodobější pokles $COKE-0.3%ovlivnit samotnou $KO+0.5% ?

Máte v portfoliu jednu ze společností?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

 

Zdroj: InvestorPlace

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Zajímavé, nevěděl jsem že ani nějaká společnost stáčíren Coca Coly existuje, natožtak že může přinášet ovlivnitelnost obou společností. Díky za rozšíření obzorů.