Te akcje są lepszym wyborem na 2022 rok niż Bitcoin czy Tesla, uważają analitycy

Może się wydawać, że wszystkie akcje spadają w tych dniach. Gigant samochodów elektrycznych Tesla spadł o 18% od początku 2022 roku, a cena bitcoina spadła o podobną wartość. S&P 500 również nie radzi sobie najlepiej, spadając w tym roku o ponad 10%. Jednak nie wszystkie akcje spadają w 2022 roku, niektóre są przygotowane do wzrostu ładnie i w tym poście przyniosę je do Ciebie.

Ale było też kilka akcji, które szybko wystartowały. Akcje Jushi Holdings i American Express wzrosły o ponad 14%, mimo że rynki były niestabilne. Co jest takiego specjalnego w tych akcjach i czy jest już za późno, aby wskoczyć do uciekającego pociągu?

1. Jushi Holdings $JUSHF

Jushi Holdings jest wiodącym producentem marihuany, który rozszerza swoją obecność w całym kraju. Operator wielostanowy (MSO) otworzył swoją 28. lokalizację detaliczną w grudniu 2021 roku, która jest również 18. placówką w Pensylwanii. Stany Zjednoczone są kluczowym rynkiem dla Jushi, mimo że marihuana jest tam nielegalna do użytku rekreacyjnego. Jednakże, poparcie dla legalizacji jest rekordowo wysokie - popiera ją 60% wyborców.

W międzyczasie, na poziomie krajowym, Lider Większości Senatu Chuck Schumer prowadzi debatę na temat legalizacji marihuany na poziomie federalnym. W tym miesiącu zwrócił się do kolegów o pomoc w dopracowaniu projektu ustawy o konopiach indyjskich, który mógłby zostać wprowadzony już wiosną tego roku. Legalizacja pozwoliłaby MSO, takim jak Jushi, na swobodne wejście do kolejnych stanów i rozszerzenie działalności, przy jednoczesnym przewożeniu produktów przez granice stanów, co obecnie nie jest możliwe. Biorąc pod uwagę, że akcje spółki mają obiecujący potencjał, inwestorzy nastawieni na wzrost mogą dostrzec w tym okazję do zakupu Jushi po korzystniejszej cenie.

Jushi notuje ostatnio silne wzrosty i jeśli tak dalej pójdzie, to może nie będzie zaskoczeniem, że w tym roku akcje nadal będą generować silne zyski dla inwestorów.

2. American Express $AXP-0.8%

American Express nie ma złych 2021, z ich akcji w górę ponad 35% w zeszłym roku. Zamiast tego, akcje właśnie budują się na tym byczym sentymencie. W przeciwieństwie do innych firm zajmujących się płatnościami, w tym Visa i Mastercard, które w tym roku odnotowują zaledwie 3% wzrost, American Express znacznie je przewyższa.

Firma podała swoje najnowsze wyniki w styczniu, a jej łączne przychody, bez uwzględnienia kosztów odsetkowych, osiągnęły 12,1 mld dolarów w ostatnich trzech miesiącach 2021 roku. Oznacza to wzrost o 30% w stosunku do roku poprzedniego. Dochód netto w wysokości 1,7 miliarda dolarów również skoczył o 20%. Liczby te pobiły oczekiwania firmy, ponieważ AmEx odnotował rekordowe wydatki w tym okresie.

AmEx znany jest ze swoich popularnych kart turystycznych, a odbijająca się gospodarka może doprowadzić do zwiększenia wydatków firm w tym roku, co jeszcze bardziej wzmocni jego finanse. Ponadto Amex to nie tylko karty kredytowe, ale również pomoc firmom w obniżeniu kosztów, np. poprzez automatyzację procesu fakturowania. Jako zaufany partner dla wielu firm, AmEx może być w doskonałej kondycji, aby nadal osiągać lepsze wyniki od rynków, ponieważ dwa kluczowe obszary wydatków, podróże i rozrywka, są zazwyczaj katalizatorami wzrostu firmy.

Nawet teraz, przy tak imponujących zyskach akcji, AmEx może być lepszym zakupem niż jego koledzy.

Moim zdaniem mogą to być odpowiednie alternatywy, ale tylko na kilka lat. Osobiście uważam, że firmy takie jak Visa, Mastercard czy American Express będą stopniowo zastępowane przez konkurentów z branży kryptowalutowej, takich jak projekt Crypto.com. Inwestycje w marihuanę widzę w jaśniejszym świetle, ponieważ jest ona w powijakach, a kiedy nastąpi legalizacja, wzrosty na pewno będą duże. To jest tylko moja osobista opinia, nie jest to porada inwestycyjna.

Źródło: Fool.com


No comments yet
Timeline Tracker Overview