Akcje spadają, ale te mają potencjał, aby wzrosnąć o 250% i więcej w ciągu 3 lat

Korekty na giełdzie mogą być denerwujące, ale jest to doskonały czas na zakup świetnych firm z dyskontem, o ile są to firmy z przyszłością, oczywiście, i nie mogą być "akcje groszowe", które mogą nie przetrwać. Akcje te mają potencjał, by przetrwać ten stan rzeczy, a następnie rozpocząć ładny rajd.

Cierpliwość opłaciła się inwestorom w ciągu ostatnich 13 lat. Od czasu, gdy benchmark S&P 500 osiągnął najniższy poziom podczas Wielkiej Recesji w marcu 2009 r., ten powszechnie śledzony indeks zyskał 543% - i to bez uwzględnienia dywidend. Jednak ostatnie dwa miesiące przypomniały inwestorom, że korekty i załamania na giełdzie są nieuniknione. Podczas gdy te szybkie ruchy w dół na szerokim rynku mogą być przerażające, są one również idealną okazją do nabycia akcji zmieniających się spółek, które zostały złapane w pułapkę sprzedaży napędzanej emocjami.

Następujące cztery akcje zmieniające grę były ostatnio przegrane, ale mogą wzrosnąć aż o 250% lub więcej w ciągu najbliższych trzech lat.

Nio$NIO

Na początek, producent pojazdów elektrycznych (EV) Nio$NIO-1.8% spadł o 63% od osiągnięcia rekordowego poziomu na początku 2021 roku.

Słabe wyniki Nio wydają się być wynikiem oczekiwania Wall Street na kompresję wielokrotności akcji wzrostowych w miarę wzrostu stóp procentowych, a także obaw o bieżące problemy z łańcuchem dostaw związane z pandemią. W szczególności, Nio i inne akcje auto ograniczyły swoją produkcję z niedoborów chipów półprzewodnikowych. Z drugiej strony, zespół zarządzający firmy poradził sobie z tymi wyzwaniami wyjątkowo dobrze. Do końca 2021 roku Nio dostarczało pojazdy elektryczne w ilości około 130 000 sztuk rocznie. Do końca tego roku Nio ma potencjał, aby zwiększyć swoją roczną produkcję do 600 000 EV. Firma planuje oprzeć się na rosnącym popycie na istniejącą linię EV, jak również na wprowadzeniu trzech nowych EV, aby zwiększyć popyt.

Zarząd firmy Nio postawił również na nowych klientów EV, aby zwiększyć lojalność wobec marki i długoterminowe marże operacyjne. W sierpniu 2020 roku firma wprowadziła program battery-as-a-service. W zamian za miesięczną opłatę Nio, właściciele mogą ładować, wymieniać lub modernizować swoje akumulatory, jak również otrzymać rabat na początkową cenę zakupu pojazdu. Nio rozsądnie przehandlowuje część krótkoterminowej, niskomarżowej sprzedaży za przewidywalność zwrotów opartych na opłatach i lojalną bazę przyszłych nabywców.

Jushi Holdings $JUSHF

Branża marihuany znajduje się w gwałtownym trendzie spadkowym od lutego 2021 r. Kiedy prezydent Joe Biden objął urząd, miał nadzieję, że Kongres pod przewodnictwem Demokratów szybko uchwali reformy dotyczące marihuany na poziomie federalnym. Ale ponieważ pandemia trwa, Biden i ustawodawcy mają bardziej palące problemy. Krótko mówiąc, trawka pozostaje nielegalna na poziomie federalnym w Stanach Zjednoczonych.

Ten brak reformy nie jest jednak dla MSM tak złą wiadomością, jak mogłoby się wydawać. Choć z punktu widzenia operacyjnego, gdyby marihuana była legalna na poziomie federalnym, z pewnością uprościłoby to sprawę, od 1996 roku odnotowaliśmy 37 stanów, które w jakimś stopniu zalegalizowały marihuanę. Tak długo, jak Departament Sprawiedliwości USA będzie zachowywał się bezstronnie w kwestii regulacji, Jushi ma szansę zabłysnąć.

To, co czyni Jushi tak interesującym, to skupienie się na rynkach z ograniczoną licencją, takich jak Pennsylvania, Illinois, Massachusetts i Virginia. Rynek ograniczonych licencji ogranicza liczbę licencji wydawanych zarówno ogółem, jak i poszczególnym firmom. Jest to sposób na pobudzenie konkurencji i zapewnienie mniejszym graczom, takim jak Jushi, uczciwej szansy na zbudowanie swojej marki i lojalnej bazy klientów.

Jushi nie boi się również dokonywać przejęć na rynkach o wysokich kosztach, takich jak Kalifornia. Złoty Stan generuje więcej sprzedaży bankowej niż jakikolwiek inny stan o znacznej wartości.

Lovesac $LOVE-7.7%

Kolejną innowacyjną akcją, która została pobita i może poszybować w górę do 2025 roku jest Lovesac. Akcje firmy meblowej spadły o 56% od czasu osiągnięcia najwyższego poziomu w zeszłym roku.

Lovesac zmienia grę w przestrzeni meblowej na dwa kluczowe sposoby. Po pierwsze, meble tej firmy zapewniają funkcjonalność i możliwość wyboru. Około 85% sprzedaży firmy stanowią "sactionals" (modułowe sofy, które można przestawiać na dziesiątki sposobów). Istnieje około 200 opcji okładek z sactionals, co oznacza również, że kupujący nie będą mieli problemu z dostosowaniem koloru lub tematu swojego domu.

Aby rozwinąć ten punkt, Lovesac jest również firmą przyjazną dla środowiska. Przędza użyta w opakowaniu jest w całości wykonana z przetworzonych plastikowych butelek po wodzie. To właśnie te powiązania z inwestycjami ESG sprawiają, że Lovesac jest tak popularny wśród millenialsów.

Kolejnym wyróżnikiem Lovesac jest wielokanałowa platforma sprzedaży, podczas gdy większość firm meblowych z tradycjami zmagała się z pandemią, Lovesac przetrwał dzięki przeniesieniu sprzedaży online i okazjonalnemu korzystaniu z salonów pop-up. Nawiązała również kilka partnerstw z markowymi salonami.

Kluczowe jest to, że koszty ogólne Lovesac są znacznie niższe niż w przypadku podobnych produktów. Powinno to pomóc w osiągnięciu wyjątkowego wzrostu i zwiększeniu udziału w rynku o 250% lub więcej do 2025 roku.

PubMatic $PUBM-1.5%

Czwartym dobrze prosperującym walorem z wszystkimi narzędziami potrzebnymi do ponad trzykrotnego wzrostu w ciągu najbliższych trzech lat jest oparta na chmurze spółka zajmująca się reklamą programmatic. Akcje spadły o 61% z rekordowego poziomu z początku 2021 roku.

Podobnie jak Nio, PubMatic wydaje się być ofiarą obaw Wall Street przed wielokrotną kompresją w środowisku rosnącej prędkości. Jednak biorąc pod uwagę, że wskaźnik ceny do zysków spółki spadnie z ponad 100 do zaledwie 40 w ciągu najbliższego roku, nie jest to dobry moment na wstrzymywanie się. To, co czyni PubMatic tak interesującą okazją inwestycyjną, to ciągłe zmiany, jakie obserwujemy w kierunkach reklamy z drukowanej na cyfrową. W ciągu ostatnich czterech kwartałów (do Q3 2021), PubMatic zwiększył swoje organiczne przychody rok do roku o co najmniej 50%. To nie jest przypadek. To dowód na to, że reklamodawcy przesuwają swoje komunikaty na takie sposoby jak telewizja podłączona do internetu i treści premium. To ostatnie było siłą napędową PubMatic.

Dodatkowo, PubMatic wydaje się robić świetną robotę dbając o swoich klientów (wydawców, którzy sprzedają swoje powierzchnie display) i reklamodawców. Jako sprzedawca, możesz myśleć, że PubMatic tylko wypełnia przestrzeń wyświetlania reklamami o najwyższej cenie - ale tak nie jest. Oprogramowanie do uczenia maszynowego firmy ma na celu dostarczenie użytkownikom odpowiednich informacji. To utrzymuje reklamodawców szczęśliwy i ostatecznie powinien zwiększyć potencjał cenowy właścicieli w czasie.

Biorąc pod uwagę, że PubMatic jest rentowny, a jego sprzedaż rośnie wielokrotnie szybciej niż branża reklamy programmatic, ma on realną szansę na jeszcze większy skok.

Każdy musi sam wyrobić sobie zdanie na temat branży, która jego zdaniem będzie prosperować. Dla mnie jest to zdecydowanie EV i reklama, więc jeśli czytasz artykuł można wywnioskować, które akcje ja osobiście wspierać.

Źródło.


No comments yet
Timeline Tracker Overview