Wydarzenie, które ma potencjał, aby zarobić ponad 1000%!

Może się to wydawać daleko idące, ale są firmy i branże, w których nawet taka sytuacja i rosnące ceny mogą spowodować ogromny wzrost akcji firmy. iBuying jest nowym zjawiskiem, które zakłóca tradycyjną sprzedaż nieruchomości, a ta firma oparta jest na modelu biznesowym iBuying.

Niewiele jest rynków, które potrzebują innowacji bardziej niż branża nieruchomości. W przeważającej części, domy są nadal kupowane i sprzedawane przez tradycyjnych agentów nieruchomości. Proces jest skomplikowany w najlepszym przypadku, a średnia prowizja od sprzedaży wynosi około 6% ceny sprzedaży, co przekłada się na ponad 20.000 dolarów dla brokera na przeciętnym domu. Chociaż nie jest to jedyny sposób, w jaki proces sprzedaży domu jest zakłócony, iBuying lub "natychmiastowe zakupy" jest bardzo obiecująca branża, która zaczęła robić poważne postępy. Istnieje tylko kilka firm, które kupują domy w masie bezpośrednio od sprzedawców, a po przeczytaniu ostatnich wyników gospodarczych, Offerpad $OPAD+2.5% wydaje się szczególnie obiecujący sposób inwestowania w to i może naprawdę zrobić ładny zwrot z inwestycji.

Czym zajmuje się Offerpad? $OPAD+2.5%

Głównym obszarem działalności Offerpad jest iBuying - czyli kupowanie domów bezpośrednio od sprzedających, dokonywanie skromnych napraw i sprzedawanie ich bezpośrednio kupującym. Chodzi o to, że sprzedawcy uzyskać spokój, który pochodzi z oferty gotówkowej, może zamknąć na dzień ich wyboru, i nie muszą walczyć z pokazami, otwarte domy, inscenizacja, itp.

Źródło: tradingview.com

Ponadto, Offerpad buduje swoje usługi towarzyszące. Na przykład, firma oferuje usługi związane z udzielaniem kredytów hipotecznych, a także posiada produkt Offerpad Flex, który zachęca klientów do wystawienia domu na sprzedaż na wolnym rynku z rezerwową ofertą gotówkową.

Żeby było jasne, nie są to akcje obarczone niskim ryzykiem. iBuying to wciąż stosunkowo młoda branża i choć Offerpad wykonał kawał dobrej roboty pod względem efektywności, to żaden iBuyer nie osiągnął jeszcze stałej rentowności. Jeśli jednak iBuying będzie się nadal rozwijał, pojawi się ogromna szansa. Rocznie na rynkach adresowanych przez Offerpad sprzedawane są domy o wartości około 2 bilionów dolarów, a dla wielu Amerykanów sprzedaż domu jest bardzo frustrującym procesem.

A jednak niesamowite wykonanie

Offerpad zajmuje się kupnem i sprzedażą domów dopiero od kilku lat, ale jego rozwój jest imponujący. Nie był to również "wzrost za wszelką cenę" - firma wykonała świetną pracę równoważąc ekspansję i wydajność.

Rok 2021 był niesamowitym rokiem dla Offerpada. Silny rynek nieruchomości nie tylko ułatwił Offerpadowi szybką sprzedaż domów, ale firma otrzymała potężny zastrzyk gotówki, gdy weszła na giełdę w SPAC wspierana przez byłego prezesa Zillow, Spencera Rascoffa. W całym roku Offerpad kupił 9 023 domy i sprzedał 6 373, generując 2,07 miliarda dolarów przychodu i zysk brutto w wysokości około 208 milionów dolarów. Osiągnęła ona wskaźnik zadowolenia klientów na poziomie 93% i do końca roku działała na 21 różnych rynkach (a na 2022 r. zaplanowano osiem kolejnych). W samym czwartym kwartale Offerpad zakupił ponad 3.000 domów - prawie trzykrotnie więcej niż w tym samym kwartale w 2020 roku - i wygenerował dodatni zysk netto.

Patrząc w przyszłość, Offerpad przewiduje sprzedaż od 3.000 do 3.150 domów w pierwszym kwartale 2022 roku, co oznaczałoby 27% wzrost sekwencyjny w połowie roku. Oczekuje co najmniej 1,1 mld USD przychodów i dodatniego skorygowanego zysku EBITDA z tej sprzedaży.

Dużo miejsca na rozwój

Wzrost Offerpada jest imponujący, ale to może być dopiero początek. Offerpad ma zaledwie 0,9% udziału w rynku na 21 rynkach, na których działa, i mógłby z łatwością pomnożyć ten udział kilkukrotnie wraz ze wzrostem świadomości marki i jej reputacji.

Z kapitalizacją rynkową nieco ponad 900 milionów dolarów, Offerpad może być domem dla cierpliwych i tolerujących ryzyko inwestorów, którzy wejdą do branży na wczesnym etapie. Jeśli Offerpad będzie w stanie kontynuować rozwój swojej działalności i robić to z zachowaniem stałej rentowności, może wzrosnąć do 10-krotności swojej obecnej wartości lub potencjalnie znacznie więcej.

Nie napisałbym artykułu z takim nagłówkiem, gdybym nie traktował go realistycznie, ale pojawia się nowa przestrzeń sprzedaży i kupna domów. Odchodzimy od tradycyjnej sprzedaży poprzez brokerów, którzy brali wysokie procenty i to stwarza dużo miejsca na rozwój tego modelu i dla mnie jest to zdecydowanie ryzykowna inwestycja, ale naprawdę widzę w niej potencjał. Oczywiście każdy sam decyduje, czy wydaje się to realistyczne, czy nie.

Źródło: Fool.com

Je to reálne?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet