Te 2 akcje miliarderzy wciąż kupują

Niektórzy z najbogatszych traderów giełdowych na Wall Street kupili znacznie więcej tych akcji niż oczekiwano w czwartym kwartale. Miliarderzy nie mają wątpliwości i kupują, a my mamy tę przewagę, że muszą oni składać sprawozdania kwartalne w celu zapewnienia przejrzystości i możemy zobaczyć, co kupują ludzie posiadający informacje.

Źródło: BBC.com

Nadszedł czas, aby zarządzający aktywami ponownie złożyli formularz 13F w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Co kwartał inwestorzy instytucjonalni, których aktywa w zarządzaniu przekraczają 100 mln USD, są zobowiązani do ujawnienia posiadanych przez siebie pakietów akcji amerykańskich, a formularze 13F są miejscem ich ujawniania. W najnowszej rundzie zgłoszeń, miliarder Ken Fisher z Fisher Asset Management dodał 271.000 akcji Nvidia $NVDA do+3.5%swojego funduszu hedgingowego, przynosząc całkowitą pozycję do 5,1 mln akcji. Podobnie, miliarder James Simons z Renaissance Technologies dodał 1,3 mln akcji Texas Instruments $TXN+0.8% do swojego portfela funduszu hedgingowego, ponad czterokrotnie zwiększając swoją pozycję w czwartym kwartale. Najwyraźniej ci miliarderzy widzieli coś, co im się podobało w tych dwóch akcjach. Zanim dodamy te akcje półprzewodników do własnych portfeli, przyjrzyjmy się im bliżej.

1. Nvidia$NVDA

Ponad dwie dekady temu, wynalezienie przez firmę Nvidia procesora graficznego (GPU) zrewolucjonizowało przemysł rozrywkowy, wprowadzając do filmów i gier wideo ultrarealistyczną, generowaną komputerowo oprawę wizualną. Dzięki możliwościom przetwarzania równoległego, procesory graficzne znalazły również zastosowanie w centrach danych, gdzie przyspieszają pracę wymagającą dużej ilości danych, taką jak obliczenia naukowe i przetwarzanie sztucznej inteligencji (AI). Nvidia dodała również do swojego portfolio wysokowydajne rozwiązania sieciowe, dodatkowo wzmacniając swoją działalność w zakresie centrów danych.

Oprócz sprzętu, Nvidia oferuje również szereg oprogramowania i frameworków aplikacji. Pierwsza z nich obejmuje rozwiązania do szkolenia i wyprowadzania modeli AI, natomiast druga pomaga programistom tworzyć aplikacje AI w takich dziedzinach jak genomika, cyberbezpieczeństwo, robotyka i pojazdy autonomiczne. To kompleksowe podejście sprawiło, że marka Nvidia stała się synonimem AI. W ośmiu kolejnych przypadkach firma uzyskała najwyższe wyniki w benchmarkach MLPerf, serii testów mających na celu sprawdzenie wydajności technologii szkolenia i wnioskowania AI.

Napędzana siłą w grach i centrach danych, firma Nvidia kontynuowała osiąganie imponujących wyników finansowych w ubiegłym roku. Przychody wzrosły o 61% do 26,9 miliarda dolarów, marża operacyjna zwiększyła się o ponad 1000 punktów bazowych do 37,3%, a wolne przepływy pieniężne poszybowały o 73% do 8,1 miliarda dolarów. W przyszłości firma Nvidia jest dobrze przygotowana do utrzymania tego tempa.

Zarząd ocenia możliwości rynkowe Nvidii na 100 miliardów dolarów w centrach danych do 2024 r. i 25 miliardów dolarów w autonomicznych pojazdach do 2025 r. Ponadto, jej karty graficzne są standardem branżowym dla graczy i projektantów 3D, co czyni Nvidię kluczowym graczem w rozwijającym się metaverse. Biorąc pod uwagę te czynniki, nie dziwi fakt, że Fisher Asset Management kupuje więcej akcji, dlatego Nvidia jest jednym z jego największych udziałów.

2. Texas Instruments$TXN

Texas Instruments specjalizuje się w układach analogowych i procesorach wbudowanych, dwóch półprzewodnikach szeroko stosowanych w przemyśle, motoryzacji i elektronice użytkowej. W rzeczywistości układy analogowe są obecne w każdym urządzeniu elektronicznym, a wbudowane procesory w większości. W obu przypadkach Texas Instruments ma większy udział w rynku niż którykolwiek z jego konkurentów.

Sukces firmy wynika w dużej mierze z korzyści cenowych uzyskanych dzięki produkcji własnej. Firma posiada cztery zakłady produkcyjne, w których wytwarzane są półprzewodniki z 300-milimetrowych wafli krzemowych, i przygotowuje się do rozpoczęcia budowy dwóch kolejnych w Sherman w Teksasie. Jest to o tyle istotne, że proces 300-milimetrowy jest o 40% tańszy (w przeliczeniu na pojedynczy chip) niż proces 200-milimetrowy stosowany przez większość konkurentów. Texas Instruments przeprowadza również większość testów i montażu półprzewodników we własnym zakresie, co zwiększa jego zdolność do kontrolowania kosztów i zarządzania łańcuchem dostaw.

Dzięki tym zaletom Texas Instruments osiągnął w ubiegłym roku imponujące wyniki finansowe, pomimo powszechnych niedoborów chipów spowodowanych zakłóceniami w łańcuchu dostaw. Przychody wzrosły o 27% do 18,3 mld USD, a wolne przepływy pieniężne skoczyły o 14% do 6,3 mld USD. Co więcej, przyszłość tej firmy z branży półprzewodników rysuje się w jasnych barwach.

Firma Texas Instruments przez lata wykonała fenomenalną pracę, tworząc bogactwo dla akcjonariuszy. Od 2004 roku spółka zwiększała dywidendę o 25% rocznie, a w tym samym okresie akcje przyniosły 10% rocznej stopy zwrotu. Biorąc pod uwagę silną pozycję konkurencyjną w krytycznym przemyśle, Texas Instruments jest dobrze przygotowany do kontynuowania tego rekordu.

Nvidia jest często wymieniany ostatnio jako doskonały zakup w połączeniu z metaverse, jak również, więc jest to na pewno dobry wybór....Texas Instruments nie wiedziałem aż do teraz, ale na podstawie tych informacji wyglądają całkiem interesujące, jak również. Wyraźnie widać, że niedobór półprzewodników będzie się utrzymywał, a popyt będzie wysoki, więc te firmy są dobrym wyborem.

To nie jest doradztwo inwestycyjne.

Źródło: Fool.com


No comments yet
Timeline Tracker Overview