Akcje farmaceutyczne, które płacą dywidendę w wysokości 3% lub więcej

Jako że rynek akcji pozostaje niestabilny w 2022 roku, wielu inwestorów zwróci się w stronę sektora farmaceutycznego jako bezpiecznej przystani, ponieważ w czasie dekoniunktury konsumenci będą ograniczać wydatki niemal w każdej innej kategorii, przed opieką zdrowotną.

Obawy o inflację, które wywołują niepokój w niektórych akcjach, już dawno znalazły odzwierciedlenie w stale rosnących kosztach opieki zdrowotnej w USA. Od 1980 roku wzrost wydatków na opiekę zdrowotną per capita przewyższył ogólny wzrost konsumpcji osobistej w Stanach Zjednoczonych. Jako pacjentów może to denerwować, ale jako inwestorom trudno nie lubić wysokich marż i niezawodnych przepływów pieniężnych, które mogą zapewnić drogie leki podtrzymujące. Ta gotówka zapewnia producentom leków stały dochód, który wspiera regularne dywidendy dla akcjonariuszy, czyniąc przemysł farmaceutyczny atrakcyjnym miejscem do inwestowania.

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w tę strategię opartą na dochodach, oto dziewięć najlepszych akcji do rozważenia:

1. AbbVie Inc. $ABBV+0.1%

W 2013 r. Abbott Laboratories $ABT+0.8% wydzielił swój markowy biznes biofarmaceutyczny w oddzielną firmę o nazwie AbbVie, która zajmuje się badaniami nad lekami nowej generacji, podczas gdy ABT zachował bardziej rutynowe działy, takie jak konsumenckie produkty zdrowotne i urządzenia medyczne.

AbbVie

ABBV wyrzeźbił przyzwoity zysk od początku roku, co w normalnym środowisku może nie być imponujące, ale to jest naprawdę niezwykłe, gdy główne indeksy giełdowe, takie jak Nasdaq100 są w dół o ponad 10% w tym roku. Ponadto dywidenda ABBV wzrosła do 1,41 USD kwartalnie z 40 centów w momencie podziału w 2013 r., zwiększając długoterminowy potencjał zysków. Stopa dywidendy: 3,9%.

2. Amgen Inc. $AMGN+0.3%

Był czas, kiedy niektórzy inwestorzy uważali Amgen za bardziej agresywną firmę biotechnologiczną w fazie rozwoju, która mogła nie być tak wiarygodna jak stare nazwy w przemyśle farmaceutycznym.

Amgen

Obecnie AMGN jest wyceniana na ponad 125 miliardów dolarów, a jej przełomowe leki na anemię, Epogen i Neupogen, a także lek na zapalenie stawów Enbrel, mają roczną sprzedaż przekraczającą 1 miliard dolarów. W miarę jak akcje AMGN pięły się coraz wyżej w ciągu ostatniej dekady, dywidenda firmy stopniowo rosła, od 36 centów na kwartał w 2012 r. do 1,94 USD obecnie. Jest to ogromne wotum zaufania dla długoterminowych inwestorów dywidendowych. Stopa dywidendy: 3,5

3. Bristol-Myers Squibb Co. $BMY-0.8%

Z około 10% zyskiem, BMY jest jedną z najlepiej radzących sobie akcji farmaceutycznych w tym roku, podczas gdy wiele innych spółek boryka się z trudnościami.

Bristol-Myers Squibb Co.

Ale to nie jest tylko swing trade - ikona inwestowania Warren Buffett i jego firma zarządzająca kapitałemBerkshire Hathaway Inc. posiadają ponad 5 milionów akcji spółki, co stanowi udział w wysokości 354 milionów dolarów, według najnowszych danych. To dlatego, że Buffettowi zależy na przepływach pieniężnych i dobrze prowadzonych operacjach, które przetrwają próbę czasu. Z dywidendą, która jest ponad dwukrotnie wyższa niż typowy składnik S&P 500 i silną dynamiką cen akcji, warto przyjrzeć się tym akcjom farmaceutycznym nawet na niestabilnym rynku akcji. Stopa dywidendy: 3,2%

4) GlaxoSmithKline PLC $GSK-0.3%

GlaxoSmithKline z silnym portfolio leków na układ oddechowy i HIV jest kolejnym przykładem firmy, która posiada w swoim portfolio wysokomarżowe produkty, które będą przynosić zyski w długim okresie.

GlaxoSmithKline PLC

Największym tego dowodem jest zatwierdzony niedawno trójlekowy koktajl Trelegy na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, który nadal generuje miliardowe przychody ze sprzedaży. GSK przewiduje restrukturyzację w 2022 roku, aby w pełni skupić się na badaniach i rozwoju oraz produkcji leków, z planami wydzielenia lub sprzedaży działalności związanej ze zdrowiem konsumenckim w tym roku. Firma o wartości 110 mld USD jest już dobrze skapitalizowana, ale transakcja mająca na celu lepsze dopasowanie strategii i struktury finansowej powinna nadal przynosić dywidendy i pomóc w ich zwiększaniu przez wiele kolejnych lat. Stopa dywidendy: 5%

5. Merck & Co. Inc. $MRK+0.5%

Spośród wszystkich akcji na tej liście, Merck zmagał się ostatnio z największymi problemami. FDA niedawno odrzuciła potencjalne leczenie przewlekłego kaszlu firmy Merck - gefapiksant, a akcje spadły o 14% od 15 lutego z listopadowych maksimów.

Merck

Ale podczas gdy Merck nie odzyskał jeszcze tej straty, jego wartość jest mniej więcej niezmieniona od początku roku, co sugeruje, że impet spadkowy słabnie. Patrząc w przyszłość, Merck nadal ma wiele zatwierdzonych już hitów - w tym immunoterapię przeciwnowotworową Keytruda, której roczna sprzedaż wynosi prawie 5 miliardów dolarów. Z ponad dekadą kolejnych podwyżek dywidendy, od 36 centów za akcję za kwartał w 2011 roku do 69 centów, jest również wiele powodów, aby kupić, aby zobaczyć, co przyniesie przyszłość dla tej wysoko dochodowej akcji. Stopa dywidendy: 3,6%

6. Novartis AG $NVS+0.5%

Novartis AG prowadzi badania i wytwarza produkty, które obejmują wszystkie obszary opieki zdrowotnej, w tym neuronaukę, immunologię, dermatologię i leczenie chorób układu krążenia. Firma kontynuuje również rozbudowę swojego portfolio poprzez przejęcia, w tym transakcje zakupu Arctos Medical, firmy zajmującej się leczeniem oczu, oraz Gyroscope Therapeutics, firmy zajmującej się terapią genową.

Novartis

Akcje Novartis w ostatnich miesiącachzmagały się z trudnościami, częściowo z powodu niepowodzenia w testach jednego z kandydatów na lek na egzemę, ale pod solidnymi podstawami szwajcarskiego producenta leków i zobowiązaniem do wypłacania hojnych i niezawodnych dywidend. To czyni akcje NVS wartymi uwagi w obecnym otoczeniu, szczególnie dla długoterminowych inwestorów dochodowych. Obecna rentowność: 3,9%.

7. Pfizer Inc. $PFE+0.7%

W marcu Pfizer wypłaci 333. z rzędu dywidendę, co jest godną pozazdroszczenia historią dla każdej akcji na Wall Street i dowodem na to, że ta ikona ma ogromną siłę. Dywidenda w wysokości 40 centów jest również nieco wyższa od ubiegłorocznej, która wyniosła 39 centów, co oznacza, że od 12 lat trwa passa kolejnych podwyżek dywidendy.

Pfeizer

Pfizer wycofał się nieco do tej pory w 2022 roku, częściowo z powodu opóźnienia w zatwierdzeniu przez FDA szczepionki COVID-19 do stosowania u małych dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. Ale w ciągu 12 miesięcy do 15 lutego, kiedy to rynek został zamknięty, spółka odnotowała imponujący wzrost o 48,7%, wliczając w to dywidendy, a jej długoterminowe zobowiązanie do wypłaty dywidendy będzie dobrze służyć cierpliwym inwestorom, niezależnie od zmienności w najbliższym czasie. Stopa dywidendy: 3,2%

8. Sanofi SA $SNY+0.0%

Francuska firma Sanofi pod wieloma względami dorównuje wielkim amerykańskim producentom leków. Kapitalizacja rynkowa SNY przekracza 130 mld USD. Akcje spółki są lekko na zielono od początku roku, częściowo dzięki segmentowi szczepionek, ale jej szybko rozwijający się lek na astmę i egzemę Dupixent może nadal osiągać lepsze wyniki w przyszłości.

Sanofi

W szczególności, analitycy oczekują, że zysk na akcję będzie rósł w tym roku w tempie dwucyfrowym - imponujące jak na tak dużego producenta leków. Firma Sanofi prowadzi badania nad 91 terapiami znajdującymi się w fazie klinicznej. Wszystko to przy wciąż akceptowalnej wycenie akcji. Oznacza to, że kupujesz dobry wzrost i dobrą dywidendę za rozsądną cenę. Stopa dywidendy: 3,7%

9. Takeda Pharmaceutical Co. Ltd $TAK-0.6%

Japońska firma Takeda Pharmaceutical jest na tej liście trochę dziwna z kilku powodów. Oprócz działalności na skalę międzynarodową, TAK zajmuje się przede wszystkim produkcją leków generycznych, a nie markowych produktów farmaceutycznych, które mogą być sprzedawane z wyższą marżą. Ponadto jest nieco mniejszy, a jego wartość rynkowa wynosi około 48 mld USD.

Takeda

Akcje TAK są jednak warte rozważenia, gdyż mogą być jeszcze bardziej solidną inwestycją dochodową niż pozostałe spółki z tej listy ze względu na znacznie mniejsze długoterminowe zagrożenie wygaśnięciem patentów. Pod względem stopy zwrotu, akcje Takeda są jedną z najbardziej hojnych akcji dywidendowych w sektorze, zapewniając stałe przepływy pieniężne niezależnie od zmian cen akcji. Dodajmy do tego trend wzrostowy akcji w czasie, gdy reszta Wall Street boryka się z problemami, a te akcje farmaceutyczne wytrzymują ścisłą obserwację. Stopa dywidendy: 5,3%

Opieka zdrowotna będzie obecna cały czas i zawsze będzie się rozwijać, dlatego uważam, że jakaś część portfela powinna zawierać spółkę farmaceutyczną.


No comments yet
Timeline Tracker Overview