Je tato Buffettem podporovaná společnost stále dobrým nákupem pro investory?

Warren Buffett předseda představenstva a generální ředitel Berkshire Hathaway $BRK-A+0.2% hledá společnosti, které mohou představovat investici na desetiletí nebo dokonce na celý život. Buffettův talent pro výběr vysoce kvalitních akcií je to, co stojí za zvážení, zda by se některé z jeho podílů vešly do vašeho portfolia. Je stále jedna z položek Buffetova portfolia stále dobrou investicí?

Zdroj: Canva

Dnes si společně rozebereme společnost, které Warren Buffett věří dlouhodobě a spadá do kategorie: „Investice na celý život“. Kdo zná portfolio Warrena Buffetta tak určitě ví, že se jedná o společnost Visa $V+0.9%.

Visa (NYSE: $V+0.9%), nejdominantnější společnost zpracovávající platby na světě, je 19. největší pozicí v portfoliu Berkshire Hathaway $BRK-A+0.2% se současnou hodnotou 1,8 miliardy dolarů. Ale měli byste ji učinit součástí svého portfolia? Podívejme se na fundamenty a ocenění fintech akcií, abychom odpověděli na tuto otázku.

Visa $V+0.9% je dobře promazaný stroj

Když společnost Visa zveřejnila 27. ledna své fiskální zisky za první čtvrtletí, zpráva ukázala, že společnost překonala odhady analytiků pro příjmy a non-GAAP (upravený) zředěný zisk na akcii (EPS).

Zdroj: Canva

Visa $V+0.9% vykázala ve čtvrtletí končícím 31. prosince čisté tržby ve výši 7,06 miliardy dolarů, což je 24,1% nárůst oproti předchozímu roku. To snadno překonalo průměrnou prognózu příjmů analytiků ve výši 6,79 miliardy dolarů.

Společnost překonala odhad čistých příjmů analytiků za osmé čtvrtletí z posledních 10 v důsledku silného výkonu v objemech plateb, platebních transakcích a přeshraničních objemech.

Objemy plateb (celkový objem transakcí v dolarech, které sítě Visa pomohly zpracovat) se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšily o 19,8% na 2,97 bilionu dolarů.

Platební transakce (celkový počet transakcí, které společnost pomohla dokončit) vzrostly v prvním čtvrtletí meziročně o 20,8% na 62,30 miliardy.

A přeshraniční objemy (objem plateb, kde se země vydávající kartu Visa liší od země obchodníka) vzrostly v prvním čtvrtletí o 37 %.

Růstu pomohlo, když mnoho zemí znovu otevřelo své hranice turistům loni v říjnu a listopadu, podle úvodních poznámek finančního ředitele Vasanta Prabhua během nedávného hovoru o příjmech společnosti.

Upravený zředěný zisk na akcii (EPS) společnosti Visa $V+0.9% se ve čtvrtletí meziročně zvýšil o 27,5 % na 1,81 USD, čímž překonal předpovědi analytiků ve výši 1,70 USD.

Jak visa nejlépe upravila očekávání zředěného EPS analytiků za deváté čtvrtletí z posledních 10? Kromě výrazně vyšších čistých výnosů společnosti Visa $V+0.9% vykazuje i poměrně dobrou čistou ziskovou marži, která se v prvním čtvrtletí meziročně zvýšila o 30 bazických bodů na 55,3 %. Jinými slovy, společnost převedla 0,55 dolaru z každého 1 dolaru tržeb na zisk. Z desítek společností, které sleduji, je to nejvyšší, která mě napadá.

A díky obrovskému rozsahu a ochotě společnosti Visa přizpůsobit se novým platebním technologiím analytici předpokládají, že společnost bude v příštích pěti letech generovat 18% roční růst zisku.

Dividenda je bonus

Visa $V+0.9% je v zásadě zdravý podnik, ale to, co dělá akcie ještě atraktivnějšími, je jejich rychle rostoucí dividenda.

Její výplatní poměr dividend v předchozím fiskálním roce činil 21,7%, a protože podnikání společnosti vyžaduje minimální kapitálové výdaje, ponechává jí to spoustu flexibility, aby mohla stavět na svých 14 po sobě jdoucích letech zvyšování dividend. To je důvod, proč v dohledné budoucnosti očekávám roční růst dividend ve středních až vyšších procentech dospívajících.

Kombinace zdravých fundamentů společnosti Visa $V+0.9% a nízkého výplatního poměru vysvětluje, proč bylo představenstvo společnosti dostatečně sebevědomé, aby loni v říjnu zvýšilo výplatu o 17,2%. Zatímco dividendový výnos společnosti Visa $V+0.9% ve výši 0,7 % je přibližně polovinou 1,5 % dividendového výnosu indexu S&P 500, růstový potenciál dividendy více než kompenzuje nižší výnos.

Vynikající podnikání za spravedlivou cenu

Visa $V+0.9% je vysoce kvalitní akcie založená na jejích základech. A nezdá se, že by se jí dostávalo uznání, které by si zasloužila.

Poměr ceny a zisku založený na odhadech zisku pro tento rok je 31 při současné ceně akcií 219 dolarů. V porovnání s jeho potenciálem pro vysoký procentní růst ročních zisků dospívajících je to rozumné ocenění pro akcie kvality společnosti Visa. Dividendový výnos 0,7% je také o něco vyšší než jeho 0,6% 13letý střední výnos, což také podporuje myšlenku, že Visa je právě teď solidní nákup.

Otázky pro čtenáře

Máte ve svém portfoliu společnost Visa?

Mohou být akcie společnosti Visa celoživotní investicí?

Odpovídá stávající cena výkonosti společnosti?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Zdroj: Nasdaq


Autor @pb2205 má karmu 130 a je členem této skupiny od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Skvělá společnost s dlouhodobými vyhlídkami.

Naprostý souhlas s tvrzením, že Visa je investice na celý život. Funguje doslova jak skvěle seřízené hodinky.

Timeline Tracker Overview