Bitcoin do konce března za 69 tisíc USD? Zde je několik argumentů, které to podporují.

Investoři do kryptoměn rozhodně prožívají vzrušující časy. Bitcoin byl v průběhu dnešního dne schopen benefitovat z toho, co se děje ve světě. Kroky světových vlád zdůrazňují roli kryptoměn ve vojenském konfliktu. Mladá třída aktiv nikdy předtím neměla příležitost ukázat svůj potenciální význam v tomto typu prostředí. Teď to vypadá, že nadešel její čas. 

Bitcoin, zdroj: Google 

Proč dnes Bitcoin $BTCUSD-0.6% a další kryptoměny rostou

Hlavní kryptoměny Bitcoin $BTCUSD-0.6% a Ethereum $ETHUSD-0.5% se během dopoledního obchodování vyšplhaly výše a dohnaly všechny ranní ztráty. 

Tento působivý obrat v oblasti kryptoměn následoval po pohybech zaznamenaných na většině akciových indexů, protože dřívější obavy kolem ruských zastřených jaderných hrozeb vůči Západu se zmírnily. 

Navíc nedávné zprávy o tom, že Ukrajina využila kryptoburzy a požádala o Bitcoin a Ethereum k financování svého válečného úsilí, dodaly kryptoměnám odvahu.

Crypto, zdoj: coinbase

Ethereum a Bitcoin jsou dvě nejlikvidnější a nejobchodovanější aktiva v kryptosvětě. Investoři proto často vzhlížejí k těmto tokenům, aby zjistili zájem investorů o tento sektor. Dnes se sentiment opět dostává do pozitivního teritoria, protože investoři se nebojí přistoupit k rizikovějším aktivům. Zdá se totiž, že investoři na akciových i krypto trzích mohou zastávat názor, že geopolitická rizika, která způsobila nedávné výprodeje v těchto třídách aktiv, toto riziko plně ocenili, přičemž rally při jakýchkoli pozitivních zprávách naznačují, že by tomu tak mohlo být.

Zdá se, že vyšší korelace, kterou jsme v poslední době zaznamenali mezi kryptoměnami a rizikovými akciemi tu s námi ještě nějakou dobu vydrží.

Přitom je zde také zajímavá myšlenka, že špičkové kryptoměny, jako je Bitcoin a Ethereum, by mohly být stále vnímány jako "mimoburzovní" mechanismus financování pro země, které chtějí obejít sankce nebo skrýt své zdroje financování v době války. V souladu s tím existuje zajímavý úhel pohledu, který někteří investoři s kryptoměnami zaujímají, a to v tom smyslu, že tyto tokeny by mohly mít určitou potenciální hodnotu jako bezpečná aktiva, pokud by vlády byly nuceny přesunout svou pozornost na digitální aktiva.

https://twitter.com/SurfingtheFlow/status/1498371054242344960

Predikce ceny BTC

Podle analytiků z Yahoo.Finance by se průměrná cena kryptoměny v první kvartálu měla pohybovat okolo 50 tisíc USD. Pro březen je to pak rozmezí 44-69 tisíc USD. Tyhle cenovky vypadají poměrně uvěřitelně, ale nezapomínejme, že i světový analytici se mohou mýlit a Bitcoin nám klidně může předvést rally na jakou jsme od něj zvyklí, protože prostředí, ve kterém se teď nachází mu očividně vyhovuje.

Nejedná se o investiční doporučení, v přípravě článku mi pomohly stránky Yahoo Finance a The Motley Fool. Případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. 

Chystá se na BTC něco velkého?

Vote to see the results! 7 answers already!
Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Autor @michalsnobl má karmu 111 a je členem této skupiny od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Bitcoinu to co se děje v určité míře nahrává, umím si představit, že ten růst dneškem nekončí