S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Podle analytika z JPMorgan se v březnu dočkáme výrazného růstu na akcích, zde je 6 důvodů proč k tomu dojde

Akciové trhy zažívají krušné časy. Existuje ale hodně argumentů, proč by mohli v následujících měsících růst. Se svým proroctvím přišel analytik ze společnosti JPMorgan $JPM+0.0%. Podle něho trh dost možná našel dno a je tedy připraven k růstu. Proč si to myslí se dozvíte v tomto článku. 

Bullish vs. Bearish market, zdroj: canva

Zmíněným analytikem je Marko Kolanoviče. Podle něj se počáteční pokles akciového trhu po ruské invazi na Ukrajinu pravděpodobně ukáže jako dno.

V pondělní poznámce uvedl, že zatímco volatilita bude i nadále zvýšená, protože napětí mezi oběma zeměmi zůstává zvýšené, "to nejhorší by mohlo být pro riziková aktiva za námi." A tato volatilita by měla pro investory představovat velké příležitosti.

Toto je šest důvodů, proč se Kolanovič domnívá, že akciový trh pravděpodobně našel své dno a je připraven na růst.

1. "Zdá se, že oznámené sankce, ačkoli jsou přísné, mají na hospodářský růst omezený dopad."

"Ne všechny ruské banky jsou odstraněny ze Swift možná s argumentem, že by to znemožnilo platit za ruskou energii, což by způsobilo vážný nedostatek energie v Evropě. Kromě toho, i když je většina aktiv ruské centrální banky zmrazena, centrální banka by stále měla přístup ke zlatým rezervám na pevnině a čínské měně v hodnotě přibližně 200 miliard dolarů. A obecněji řečeno, přímé expozice vůči Rusku se zdají být relativně zvládnutelné."

2. "Růst cen energií se zatím daří držet pod kontrolou."

"Růst cen plynu od poloviny roku 2021 byl alespoň částečně kompenzován řadou fiskálních a regulačních opatření, která by pravděpodobně i nadále tlumila zásah do hospodářského růstu. Tyto energetické dotace představují v Evropě fakticky fiskální stimuly. Zvýšení výdajů na obranu, které například oznámilo Německo, představuje další stimul."

3. "Jestřábí postoj centrálních bank je pravděpodobně mírněn geopolitickými riziky."

"Jestřábí posun centrálních bank v důsledku rychlého zpřísnění na trzích práce v podmínkách růstu nad trendem pravděpodobně nedozná plošného obratu; je však pravděpodobné, že budou klást větší důraz na růst než na případná další inflační rizika plynoucí z eskalace geopolitického napětí v nejbližším období, což poskytne polštář případnému krátkodobému zásahu do důvěry."

4. "Je nepravděpodobné, že by se konflikt rozšířil do dalších východoevropských zemí, které jsou členy NATO."

"Vzhledem k vysokým nákladům, které by pro Rusko znamenala zdlouhavá okupace Ukrajiny, může být nejpravděpodobnějším scénářem rychlejší řešení války, než se obáváme."

5. "Americké technologie se přiblížily přeprodaným podmínkám."

"Snížení pozic ve futures na Nasdaq a nárůst krátkého zájmu u ETF QQQ ukazují na přeprodané podmínky v oblasti amerických technologií," uvedl Kolanovic.

6. "Růst cen ropy by měl vytvořit určité podpůrné toky pro akcie prostřednictvím akumulace ve státních investičních fondech."

"Růst cen ropy by měl letos vytvořit podpůrné toky pro akciové trhy prostřednictvím zvýšené akumulace státních investičních fondů a zvýšeného zpětného odkupu akcií ropnými společnostmi, což by mělo alespoň částečně zmírnit dopad na akciové trhy."

https://twitter.com/LanceRoberts/status/1498624718341038081

Kolanovič přichází s velmi silnými argumenty, proč by k růstu mohlo dojít. Značně omezuje hrozby války a argumentuje tím, že jsou akcie předprodané. Sám si myslím, že by k růstu opravdu mohlo dojít, ale spekulovat na to, že trh našel své dno si opravdu netroufám. 

Přikládám ještě poměrně přínosný tweet, který popisuje korekce a následný růst trhu.

Původní článek byl prezentován uživatelem Matthew Fox z portálu Bussines Insider. Nejedná se tak o investiční doporučení, protože na trhu se může stát cokoli.

Má Kolanovič pravdu a dočkáme se avizovaného růstu na akciích?

Vote to see the results! 26 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @michalsnobl má karmu 118 a je členem této skupiny od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Na to se bavit o pomýšlené dnu mi přijde stále příliš brzy

Mně též