S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

10 miliardów powodów, by kupić tę firmę

Pytacie, co to za firma? Wszyscy ją znamy i chyba wszyscy spotkaliśmy się bezpośrednio z tą firmą. Śmiem twierdzić, że zdecydowanie dobrym posunięciem byłoby zainwestowanie w tę spółkę nawet bez powodów, które wymienię w tym artykule.

Źródło.

Chipowy gigant może odnieść duże zwycięstwo na rynku, który jest obecnie zdominowany przez jego rywali. Spotkanie inwestorskie Intela $INTC+0.0% 2022, które odbyło się 17 lutego, dostarczyło wielu informacji na temat planów giganta chipowego w różnych obszarach jego działalności. Ale to był biznes akceleracji obliczeń i grafiki, który ujawnił plany firmy do podjęcia dwóch z jej największych rywali - Nvidia $NVDA+0.0% i Advanced Micro Devices $AMD+0.0%.

Accelerated Computing and Graphics Group, czyli AXG, może stać się ogromną siłą napędową rozwoju Intela.

Intel jest frajerem w przestrzeni dyskretnych procesorów graficznych (GPU), obecnie zdominowanej przez AMD i Nvidię, ale wierzy, że może przejąć spory kawałek tego rynku w ciągu najbliższych pięciu lat. Przyjrzyjmy się, jak AXG może podnieść akcje Intela w długim terminie.

Źródło: laptopmedia.com

Intel widzi solidny wzrost zapotrzebowania na karty graficzne

Intel przewiduje 1 mld USD przychodów z działalności AXG w tym roku, co stanowiłoby niewielki ułamek przychodów firmy szacowanych na 76 mld USD w 2022 r. Intel przewiduje, że przychody AXG wzrosną do 10 mld USD do 2026 r., ponieważ firma celuje w kilka możliwości wysokiego wzrostu na tym rynku.

Przykładowo, Intel spodziewa się, że w 2022 roku dostarczy 4 miliony sztuk swoich konsumenckich procesorów graficznych Alchemist. Samodzielne procesory graficzne firmy Intel zdobyły już ponad 50 zwycięskich projektów u kilku producentów oryginalnego sprzętu (OEM), takich jak Acer, Asus, Samsung, Dell, MSI, HP, Lenovo i innych. Chipzilla rozpocznie sprzedaż swoich samodzielnych procesorów graficznych w notebookach w tym kwartale, następnie w drugim kwartale pojawią się karty graficzne kompatybilne z komputerami stacjonarnymi, a w trzecim kwartale karty przeznaczone dla stacji roboczych.

Byłaby to świetna wiadomość dla inwestorów, ponieważ według badań firmy Jon Peddie Research, rynek dyskretnych procesorów graficznych może osiągnąć 54 miliardy dolarów przychodu do 2025 roku. Nvidia jest dominującym graczem w tej przestrzeni z udziałem w rynku wynoszącym 81%. AMD dominuje na pozostałej części rynku dyskretnych procesorów graficznych. Intel może teraz zapewnić konsumentom realną trzecią alternatywę, co byłoby dobrą rzeczą dla entuzjastów gier, ponieważ jego karty Alchemist będą wyposażone w technologię ray tracing i zwiększania rozdzielczości.

Intel twierdzi, że ponad 85% superkomputerów na świecie jest napędzanych przez jego procesory serwerowe Xeon. Firma planuje wykorzystać swoją silną pozycję na tym rynku, aby wprowadzić centra danych z procesorami graficznymi, które będą w stanie obsłużyć obciążenia związane z obliczeniami o wysokiej wydajności (HPC) i sztuczną inteligencją (AI).

W rezultacie,nie byłoby zaskakujące, aby zobaczyć Intel AXG generuje 10 miliardów dolarów rocznego przychodu po pięciu latach - te dolary stanowią wiele powodów, aby kupić akcje dzisiaj. Inwestorzy nie powinni jednak wykluczyć, że ten segment będzie generował większe przychody niż Intel się spodziewa, ponieważ z mapy drogowej firmy wynika, że w 2024 roku planuje ona wprowadzić na rynek zintegrowaną architekturę CPU (centralna jednostka obliczeniowa) i GPU, znaną pod nazwą Falcon.

Moim zdaniem dojrzałość Intela jest na takim poziomie, że nie obawiam się o ich wejście na ten rynek, a nawet śmiem twierdzić, że będzie on większy niż 10 mld, ze względu na cyfryzację i rosnące zapotrzebowanie na takie komponenty, a rynek ten będzie rósł. Nie traktuj tego jako porady inwestycyjnej, tylko jako analizę na podstawie Fool.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet