S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Warren Buffett i Charlie Munger radzą, w co powinieneś teraz zainwestować

Przez ostatnie kilka lat inwestowanie na giełdzie było postrzegane jako najlepszy i najprostszy sposób na wzbogacenie się lub oszczędzanie na emeryturę. Jednak wybór odpowiedniego koszyka akcji jest absolutnie kluczowy. W tym celu najbardziej kompetentni z najbardziej kompetentnych udzielą nam kilku rad. Warren Buffett. Legenda. Jeden z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy inwestorów wszechczasów, którego warto posłuchać.

Upewnienie się, że inwestuje się we właściwe miejsca, jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto, kluczem do wyboru silnych akcji jest skupienie się na danych fundamentalnych.

Skup się na działalności, a nie na akcjach

W swoim ostatnim dorocznym liście do akcjonariuszy Berkshire Hathaway $BRK-A+0.7% $BRK-B+0.8% , Buffett podzielił się kilkoma spostrzeżeniami na temat sposobu, w jaki wybiera akcje. W liście podkreśla, że on i jego partner biznesowy Charlie Munger koncentrują się na przedsiębiorstwach wysokiej jakości.

Posiadamy akcje w oparciu o nasze oczekiwania co do ich długoterminowych wyników biznesowych, a nie dlatego, że uważamy je za narzędzia do wykonywania bieżących ruchów rynkowych" - wyjaśnia Buffett. Dodał również, że "Charlie i ja nie wybieramy akcji, tylko biznesy".

Wybór odpowiednich firm jest kluczem do udanego inwestowania. Niektóre akcje mogą przynosić gwałtowne zyski, ale jeżeli same spółki nie są solidne fundamentalnie, to wzrost ten raczej nie będzie długotrwały.

Jeśli jednak inwestuje się w silne firmy, istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą one stale rosły. Ta strategia może wymagać długiego czasu, aby uzyskać znaczące rezultaty, ponieważ zdrowe firmy zazwyczaj nie przynoszą ogromnych zysków z dnia na dzień. Jest to jednak znacznie bezpieczniejsze niż handel krótkoterminowy, a prawdopodobieństwo utraty pieniędzy jest mniejsze.

Historyczne wyniki indeksu S&P 500, które pokazują, że im dłuższy horyzont czasowy inwestycji, tym większe będą zyski, źródło .

Inwestowanie długoterminowe

Wybierając inwestycje, należy pamiętać o radzie Buffetta, by być "zbieraczem firm". Ważne jest, aby analizować takie czynniki, jak cena akcji i historyczne zyski z inwestycji, ale należy także przyjrzeć się całemu przedsiębiorstwu.

Weź pod uwagę takie czynniki, jak to, czy firma ma przewagę konkurencyjną w swojej branży i jak wygląda jej zespół kierowniczy. Analiza danych finansowych firmy pomoże także określić, czy firma się rozwija, czy też boryka się z problemami.

Należy również być przygotowanym na utrzymanie inwestycji przez co najmniej kilka lat, jeśli nie kilkadziesiąt. Nawet najlepszym akcjom zdarzają się gorsze lata, zwłaszcza gdy rynek jest niestabilny. Z czasem jednak dobre lata powinny przeważyć nad złymi i istnieje większe prawdopodobieństwo osiągnięcia dodatnich średnich stóp zwrotu.

Wybór właściwych akcji ma kluczowe znaczenie dla budowania bogactwa na giełdzie, ale wybór właściwych firm jest jeszcze ważniejszy. Inwestując w spółki o mocnych fundamentach i długoterminowym potencjale, można być na dobrej drodze do budowania bogactwa na giełdzie.

Na przykład, poniższy tekst został napisany na temat konkretnych akcji posiadanych przez Warrena Buffetta: Dwie akcje Warrena Buffetta, które warto trzymać przez dłuższy czas lub również ta: Czy posiadasz te dwie akcje? Lepiej uważaj, bo Warren Buffett właśnie je sprzedaje.

Zastrzeżenie: To nie jest rekomendacja inwestycyjna, nie jestem profesjonalnym inwestorem.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet