S&P 500 ^GSPC
4,981.84
+0.13%
Nvidia NVDA
$674.72
-2.85%
Alphabet GOOG
$143.84
+1.15%
Amazon AMZN
$168.59
+0.90%
Meta META
$468.03
-0.68%
Tesla TSLA
$194.77
+0.52%
Apple AAPL
$182.32
+0.42%
Microsoft MSFT
$402.18
-0.15%

Ta niedowartościowana kryptowaluta może wystrzelić na księżyc

Kryptowaluta, którą analizujemy, staje się coraz bardziej popularna i łatwo zrozumieć dlaczego. Niektórzy analitycy oceniają ją jako najlepszą obecnie zdecentralizowaną platformę finansową, która ma potencjał, aby w ciągu najbliższego roku zarobić niezły procent. DeFi jest zdecydowanie zjawiskiem, które ma duży potencjał w świecie kryptowalut i ta kryptowaluta z pewnością na nim skorzysta.

Inwestorzy wierzą w tę kryptowalutę i twierdzą, że jest ona daleko przed $ETHUSD+0.0%

Zdecentralizowane finanse (DeFi) stały się popularnym sposobem na przepływ pieniędzy bez regulacji rządowych. Na Ethereum znajduje się kilka zdecentralizowanych aplikacji lub dApps, które oferują usługi DeFi. Choć Ethereum jest tak popularne i użyteczne, jednym z głównych zarzutów użytkowników jest szybkość transakcji, czemu platforma stara się zaradzić, wprowadzając aktualizację Eth2.0.

JednakStellar $XLMUSD+0.0% jest daleko przed nim.

Stellar ma być globalną bramą finansową łączącą wszystkie systemy finansowe świata. Umożliwia ona transfer dowolnej waluty za pośrednictwem rodzimego tokena, monety Lumen, a jej platforma została opracowana z wykorzystaniem otwartego API lub systemu dostosowywanego do indywidualnych potrzeb, aby umożliwić interakcję z dowolną siecią płatniczą. Platformy kryptowalutowe są tak szybkie, jak tylko się da, a ruch jest tani.

Źródło.

Traktujmy go jako Internet pieniędzy - tak jak Internet łączy ludzi na całym świecie i promuje swobodny przepływ informacji, tak Stellar dąży do połączenia wszystkich ludzi i promuje swobodny przepływ pieniędzy. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych sieci DeFi, które omijają tradycyjne zastosowania finansowe,"Stellar zawsze miał na celu ulepszenie, a nie podważenie lub zastąpienie istniejącego systemu finansowego" - czytamy na stronie internetowej.

Aby to osiągnąć, Stellar umożliwia użytkownikom przeliczanie dowolnej waluty na lumeny w celu dokonania transakcji na swoim blockchainie. Te lumeny można następnie szybko i bez opłat przesłać lub wykorzystać w innej walucie, a transakcja jest rejestrowana i zabezpieczana na blockchainie, czyli księdze finansowej stanowiącej podstawę systemu.

Stellar jest zabezpieczony poprzez Stellar Consensus Protocol (SCP), który różni się od protokołów proof-of-work lub proof-of-stake, powszechnie stosowanych w innych systemach kryptowalutowych. Setki komputerów lub węzłów są podłączone do SCP, który jest aktualizowany w sieci co pięć sekund w celu rozstrzygnięcia wszystkich sald i zabezpieczenia blockchaina.

Chociaż teoria ta ma szczególne zastosowanie do stablecoinów lub kryptowalut, których wartość jest powiązana z zbywalnym towarem - na przykład USDC, stablecoin powiązany z wartością dolara amerykańskiego - działa z każdym rodzajem aktywów, które można przedstawić w postaci wartości cyfrowej, a następnie nimi handlować. Piękno tego modelu polega na tym, że każde z tych cyfrowych aktywów można zamienić na lumen i handlować nim, a następnie zamienić na dowolne inne aktywa na platformie.

FirmaInternational Business Machines wskazała niedawno Stellar jako skutecznego partnera do obsługi swojego systemu płatności transgranicznych, podkreślając tym samym użyteczność platformy kryptowalutowej w świecie rzeczywistym oraz możliwości rozwoju.

Nadal niedoceniane

Stellar nie jest bynajmniej mały. Jest to 23. co do wielkości kryptowaluta o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 5 mld USD. W ciągu ostatniego roku stracił on ponad 50% swojej wartości, a token jest sprzedawany po 0,20 USD. Jest to prawdopodobnie spowodowane ogólną niestabilnością sytuacji na świecie, zwłaszcza jeśli chodzi o trendy makroekonomiczne, takie jak inflacja i stopy procentowe. Ma on jednak ogromny potencjał, aby połączyć globalne płatności i zyskać na wartości w ciągu najbliższego roku.

Cena musiałaby wzrosnąć czterokrotnie, aby osiągnąć poziom z maja ubiegłego roku, co z pewnością jest realną opcją. Jego przydatność w transakcjach finansowych czyni go atrakcyjną opcją zakupu. Rynek kryptowalut upadł, a monety, które nie są użyteczne, mogą już nie wrócić. Jednak kryptowaluty, które dostarczają wartości, w pewnym momencie prawdopodobnie odbudują się i wzrosną. W przyszłym roku ta niedowartościowana kryptowaluta może wzrosnąć o 300% lub nawet więcej.

Stellar jest zdecydowanie kryptowalutą, którą warto obserwować i dodać do listy obserwacyjnej, ponieważ istnieje od roku i prawdopodobnie nie zniknie tak po prostu, jak niektóre inne kryptowaluty. Należy do grupy DeFi, której jestem wielkim fanem, więc uważam, że jest to dobry wybór, ale nie należy traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie opinię inwestora detalicznego.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet