S&P 500 ^GSPC
5,078.17
+0.17%
Meta META
$487.05
+1.10%
Alphabet GOOG
$140.10
+0.97%
Apple AAPL
$182.63
+0.81%
Amazon AMZN
$173.54
-0.68%
Nvidia NVDA
$787.01
-0.49%
Tesla TSLA
$199.73
+0.17%
Microsoft MSFT
$407.48
-0.01%

3 powody, dla których warto kupić akcje Teladoc i nigdy ich nie sprzedawać

Akcje Teladoc $TDOC+2.5% , które w szczytowym momencie pandemii mocno rosły, przez większą część ubiegłego roku znajdowały się w trendzie spadkowym, a wartość firmy w ciągu ostatniego roku spadła o prawie 68%. Niezależnie od przyczyny ostatnich kłopotów giełdowych Teladoc, istnieją obecnie doskonałe powody, aby pozytywnie spojrzeć na perspektywy spółki oraz na to, dlaczego ten gigant z branży opieki zdrowotnej może być doskonałym instrumentem do kupna i utrzymania akcji.

Teladoc

1. obiecujący sektor

W czasie pandemii bardzo popularne stały się usługi telezdrowotne. Mandaty rządowe w połączeniu z faktem, że wiele placówek medycznych było przepełnionych pacjentami z grupy COVID-19, utrudniały ludziom uzyskanie podstawowych usług, takich jak konsultacje, recepty i skierowania do specjalistów. Telemedycyna umożliwia pacjentom dostęp do tych usług w zaciszu własnego domu.

https://twitter.com/TeladocHealth/status/1498300359017652225

Nie jest to jednak tylko jakiś pandemiczny trend. Firmy takie jak Teladoc istnieją jużod czasów przed wybuchem epidemii, a branża telemedyczna ma przed sobą świetlaną przyszłość. Dzieje się tak dlatego, że korzystanie z niektórych podstawowych usług w zaciszu własnego domu przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu jest lepsze niż pokonywanie kilometrów w celu skorzystania z tych samych usług. W badaniu z 2018 r. stwierdzono, że telemedycyna przynosi oszczędności kosztów w wysokości od 19 do 121 USD na wizytę pacjenta. Nie jest to kwota bez znaczenia.

Wedługniektórych szacunków, do 2028 roku branża ta będzie się rozwijać w tempie 32,1% rocznie. Firma Teladoc szacuje, że w samych Stanach Zjednoczonych posiada rynek o łącznej wartości 261 mld USD. Oczekuje się, że firma Teladoc, jeden z liderów rynku telemedycyny, zdobędzie w najbliższych latach znaczący udział w tym rynku.

2. Budowanie przewagi konkurencyjnej

Aby pozostać jednym z największych graczy na rynku, firma będzie musiała zbudować trwałą przewagę konkurencyjną. Na szczęście Teladoc właśnie to robi. Platforma firmy prawdopodobnie korzysta z efektu sieciowego, co oznacza, że wartość jej usług rośnie wraz z liczbą osób korzystających z niej.

Teladoc posiada rozległą sieć ponad 50 000 lekarzy z ponad 450 podspecjalizacjami. Sieć ta jest bardzo atrakcyjna dla potencjalnych klientów firmy.

  • Firma zakończyła ubiegły rok z liczbą 53,6 mln płacących członków, co oznacza wzrost o 3% w stosunku do roku poprzedniego.
  • W ciągu roku odnotowano około 15,4 mln wizyt, co stanowi wzrost o 38% w porównaniu z bardzo pracowitym rokiem 2020.
  • Dzięki rosnącej liczbie członków i zwiększonemu korzystaniu z usług, przychody firmy Teladoc będą nadal rosły.

Wykres TDOC w serwisie seekingalpha

W roku 2021 przychody firmy wzrosną o 86% w porównaniu z rokiem poprzednim, do około 2 mld USD. Mimo to firma nadal przynosi straty. Strata netto na akcję za ten rok wyniosła 2,73 USD, co jest lepszym wynikiem niż strata netto w wysokości 5,36 USD, którą spółka odnotowała w 2020 r. Moim zdaniem ogromne możliwości spółki Teladoc na rynku telemedycyny oraz jej przewaga konkurencyjna pozwolą na zwiększenie przychodów i osiągnięcie stałych zysków.

3. Cena jest odpowiednia

Akcje firmy Teladoc są notowane na poziomie zbliżonym do tego sprzed pandemii, po znacznym spadku w ciągu ostatniego roku, mimo że jej działalność uległa ożywieniu w czasieepidemii. Biorąc pod uwagę, że gigant z branży telezdrowia nie jest jeszcze stale rentowny, najlepiej jest przyjrzeć się wskaźnikowi ceny do sprzedaży (P/S), aby ocenić, czy jest on rozsądnie wyceniany.

Aby uzyskać dokładniejszy obraz, porównajmy go z wynikami American Well, jednego z największych konkurentów Teladoc.

  • Chociaż wskaźnik P/S dla firmy Teladoc jest nieco wyższy, nie jest on nieuzasadniony.
  • Ponadto Teladoc ma znacznie wyższą sprzedaż, tempo wzrostu w pierwszej linii oraz liczbę wizyt niż American Well.

Innymi słowy, akcje spółki Teladoc prawdopodobnie zyskują niewielką premię (co najmniej) w porównaniu z akcjami jej konkurenta. Na obecnym poziomie akcje Teladoc wydają się być okazją do kupna. A biorąc pod uwagę, że sektor telemedycyny z pewnością będzie obecny w przyszłości, cierpliwi inwestorzy, którzy zatrzymają akcje firmy, powinni zostać sowicie wynagrodzeni.

Moim zdaniem ta firma pokazała nam w czasie pandemii, jaka przyszłość czeka branżę opieki zdrowotnej, i choć jej wartość obecnie spadła, uważam, że może być naprawdę świetnym wyborem na przyszłość.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet