S&P 500 ^GSPC
5,069.53
-0.38%
Alphabet GOOG
$138.75
-4.50%
Tesla TSLA
$199.40
+3.87%
Apple AAPL
$181.16
-0.75%
Microsoft MSFT
$407.54
-0.68%
Meta META
$481.74
-0.47%
Nvidia NVDA
$790.92
+0.35%
Amazon AMZN
$174.73
-0.15%

Investiční příležitost: Společnost Marqeta je připravena pokořit svá maxima na základě těchto faktorů

Načasování společnosti Marqeta (NASDAQ: $MQ+0.0%) nebylo příliš ideální, vstoupila na burzu v létě 2021, jen několik měsíců předtím, než se tržní sentiment vůči většině vysoce růstových a technologických akcií zhroutil. Akcie klesly zhruba o 70% ze svých maxim, což z nich činí "poraženého" pro téměř každého, kdo si koupil akcie. To se však může během krátké doby změnit, dnes vám ukážu faktory, které mohou společnost dostat zpět na vrchol. 

Společnost Marqeta $MQ+0.0% vstoupila na trh v nejméně vhodnou dobu ( úpadek technologického sektoru)

Špinavé tajemství investování spočívá v tom, že vaše riziko v investici je menší, když cena akcie klesne! Je zřejmé, že společnost musí dodat zboží prostřednictvím solidního provedení a růstu, ale riziko versus odměna je lepší, když je cena nižší. V případě Marqety $MQ+0.0% cena akcií klesla natolik, že vytvořila atraktivní příležitost pro investory.

Co dělá Marqeta $MQ+0.0%?

Graf nám nabízí úvahu, že akcie dosáhla svého dna a je připravena pro růst

Platby jsou z pohledu spotřebitele přímočarým procesem. Přejedete prstem po kartě a peníze se přesunou z vašeho bankovního účtu nebo vydavatele kreditní karty k obchodníkovi. Ale pod povrchem je toho víc. Informace přijímá a odesílá více stran a tradičně není mnoho flexibility. Je to binární systém, kde peníze jdou dovnitř nebo ven.

Vycházejí aplikace a služby, které mohou provádět sofistikované platby, ale jak to dělají, když jsou stávající platební sítě rigidní? Představte si, že si objednáte oběd od doručovací služby; jak může řidič vyzvednout jídlo vaším jménem? Jak může zákazník zaplatit bez rizika, že řidič přidá svůj oběd na váš účet?

Marqeta $MQ+0.0% je moderní platforma pro vydávání karet, která umožňuje společnostem vytvářet vlastní platební řešení pomocí aplikačního programovacího rozhraní (API). Software marqeta propojuje nové platební aplikace a tradiční platební sítě, což tato kreativní aplikace umožňuje.

Proč se podnik chystá růst extrémní rychlostí?

Marqeta $MQ+0.0% bere malé procento z každé transakce, kterou její platforma ovládá. I když to může způsobit, že příjmy budou volatilnější, je to obecně dobrá věc v dlouhodobém horizontu, protože společnost může růst se svými zákazníky.

Další fintech společnost Block (dříve Square $SQ+0.1%) je v současné době největším zákazníkem společnosti Marqeta $MQ+0.0%, který v posledním čtvrtletí, třetím čtvrtletí roku 2021, představuje 68% příjmů. Zatímco Block $SQ+0.1% a Marqeta $MQ+0.0% mají dohodu do roku 2024, koncentrace zákazníků může být rizikem, které investoři musí zvážit.

Dobrou zprávou je, že Marqetova $MQ+0.0% závislost na Blockovi $SQ+0.1% by se mohla v příštích několika letech zmírnit. Společnost má stabilní rychle rostoucí zákazníky, včetně Affirm $AFRM+0.0%, Uber $UBER+0.0% a dalších. Affirm $AFRM+0.0% ve svém posledním čtvrtletí zvýšil objem transakcí o 115%, zatímco $UBER+0.0% ve svém posledním čtvrtletí meziročně zvýšil rezervace o 51%. Marqeta $MQ+0.0% dokonce vyšla na začátku února a zvýšila očekávání pro svou zprávu za čtvrté čtvrtletí roku 2021 nad rámec své původní prognózy.

Marqeta $MQ+0.0% by měla přímo těžit ze silného růstu svých zákazníků, z nichž mnohé jsou samy inovativní společnosti. Doufejme, že to pomůže snížit závislost Marqety $MQ+0.0% na Blocku $SQ+0.1%, i když investoři to nezjistí, dokud se nevyčerpají budoucí čtvrtletí. Mezitím společnost nemá problémy s růstem, v současné době vykazuje 79% meziroční růst tržeb během prvních devíti měsíců roku 2021.

Ocenění akcií je přesvědčivé

Je pro mě snadné sedět tady a říkat vám, že ocenění Marqety $MQ+0.0% se za posledních několik měsíců zlevnilo. To se obvykle stává, když akcie klesnou o 70%. Ale pointa je v tom, jak levné se akcie staly.

Tržní kapitalizace společnosti Marqeta $MQ+0.0% klesla na méně než 6 miliard dolarů, zatímco za posledních 12 měsíců dosáhla tržeb ve výši 450 milionů dolarů. Poměr ceny akcií k prodeji (P/S) je 13, což se nezdá jako výhodná koupě, dokud si neuvědomíte, že společnost má 1,26 miliardy dolarů v hotovosti a žádný dluh. Pokud odečtete hotovost od tržní kapitalizace společnosti Marqeta $MQ+0.0%, samotný podnik se obchoduje s P/S něco málo přes 10.

Navíc non-GAAP EBITDA (zisk před úroky, daněmi, odpisy a amortizací) společnosti Marqeta $MQ+0.0% byl jen mírně záporný a v poslední čtvrtletní zprávě o zisku ztratil 5 milionů dolarů. Jinými slovy, zdá se, že podnik je dobře financován, aby mohl pokračovat v růstu, aniž by se obával dluhu nebo vydávání dalších akcií, aby získal finanční prostředky.

Závěr

Zdá se, že společnost má cestu k ziskovosti s nízkými ztrátami a modelem, kde Marqeta $MQ+0.0% roste se svými zákazníky. Akcie by mohly těžit z posílení sentimentu, jakmile se Marqeta $MQ+0.0% stane ziskovou, spolu s případným širším oživením růstových akcií. Nakupování akcií, které delší dobu ztrácí na hodnotě není velmi zábavné a nikdo neví, kdy je dno nebo kdy dojde k odrazu. To je důvod, proč řízení rizika a cvičení trpělivosti může vyžadovat superschopnosti pro investory. Základy Společnosti Marqeta $MQ+0.0%  ukazují potenciál společnosti - nyní je to otázka času a provedení. Ikdyž ve společnosti vidím potenciál k růstu, který zde doopravdy je, tak mě jako investora trápí fakt, že společnost je závislá na příjmu ze společnosti Block $SQ+0.1%. Společnost Block $SQ+0.1% generuje až 68% výdělků společnosti Marqeta $MQ+0.0%. Společnost chce sice do budoucna více diverzifikovat tohle riziko a rozšířit klientelu, stojí to však na uváženou pro investora, co kdyby Block $SQ+0.1% přešel ke konkurenci nebo zkrachoval? Abych nebyl pouze negativní, tak na druhou stranu se mi líbí, že společnost těží ze zisků dalších společností, které s ní spolupracují. V tomto případě by se dost mohla osvědčit spolupráce se společností $UBER+0.0%.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Zdroj: TheMotleyFool

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 187 a je členem této skupiny od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Cena pod 10 dolarů je víc než jen lákavá...

Potenciál tu je, teď jen zvýšit tu ziskovost v závislosti na dobré klienty, které společnost má.