S&P 500 ^GSPC
4,959.29
-0.33%
Nvidia NVDA
$668.30
-3.78%
Meta META
$466.02
-1.11%
Microsoft MSFT
$399.28
-0.87%
Alphabet GOOG
$143.30
+0.77%
Tesla TSLA
$193.02
-0.38%
Amazon AMZN
$167.64
+0.33%
Apple AAPL
$181.53
-0.02%

Chcesz inwestować w kryptowaluty? Rozważmy tę akcję, która wzrosła o 545% w 2021 r.

Ta firma ma to, co najlepsze z obu światów - rentowność i imponujący wzrost. Te akcje to świetny sposób, aby zainwestować w różne części świata kryptowalut. Czy inwestowanie w tę firmę stanowi doskonałe rozwiązanie pomiędzy inwestowaniem w kryptowaluty i akcje?

Platforma Coinbase, źródło.

Kryptowaluty były jednym z najgorętszych trendów w 2021 r., kiedy to trafiły do portfeli inwestorów indywidualnych. Badanie opublikowane przez University of Chicago w lipcu 2021 r. wykazało, że 13% ankietowanych Amerykanów handlowało kryptowalutami w ciągu ostatnich 12 miesięcy, i choć jest to mniej niż 24% Amerykanów, którzy handlowali akcjami w tym samym okresie, to nadal pokazuje, że kryptowaluty są przyjmowane przez więcej niż tylko małą grupę inwestorów.

Jednak decyzja o tym, w którą kryptowalutę zainwestować, może być niezwykle trudna, a fundusze ETF (exchange-traded funds), które śledzą kryptowaluty, mogą czasem pobierać bardzo wysokie opłaty za zarządzanie. Dla przykładu, opłaty za zarządzanie mogą czasami wynosić nawet 3%, co jest dość wysoką kwotą. Jeśli chcesz uniknąć tych wysokich opłat, ale nie jesteś gotowy na bezpośrednie inwestowanie w kryptowaluty, Coinbase Global $COINmoże-5.4%być lepszą alternatywą niż "zanurzanie palców w wodzie".

Coinbase Global $COIN-5.4%

Firma jest wiodącą platformą handlu kryptowalutami dla inwestorów indywidualnych i traderów oraz inwestorów instytucjonalnych. Ponadto przychody firmy są dobrze zdywersyfikowane, co sprawia, że jest to dobry sposób na inwestowanie w tę szybko rozwijającą się branżę. Ze względu na wysoki wzrost i imponującą rentowność, Coinbase może być idealnym wyborem dla Ciebie.

Przyjęcie jest powszechne

Istnieje wiele konkurencyjnych platform, ale Coinbase jest główną platformą, która służy inwestorom jednodniowym, długoterminowym, a nawet instytucjonalnym. W 2021 r. firma miała 11,4 mln miesięcznych użytkowników transakcyjnych, a jej łączna baza użytkowników wynosiła 89 mln. Co ważne, firma zyskuje na popularności wśród inwestorów instytucjonalnych: w 2021 r. liczba inwestorów instytucjonalnych wzrosła o 50% w ujęciu rocznym.

Źródło.

Duża liczba użytkowników sprawiła, że firma stała się jedną z największych platform kryptowalutowych na rynku pod względem posiadanych na niej aktywów. Firma miała 278 miliardów dolarów w aktywach na koniec 2021 roku, prawie trzy razy więcej niż Robinhood Markets $HOOD-3.5%, który na koniec roku stał na poziomie 98 miliardów dolarów - i to obejmuje wszystkie jej aktywa, takie jak akcje i opcje - pokazując, jak dominująca jest Coinbase w branży kryptowalut . Jako lider w branży, Coinbase odniosła ogromne korzyści z dużego wzrostu cen kryptowalut, który był napędzany przez bitcoina i ethereum.

Coinbase wykorzystała ten gwałtowny wzrost i w ciągu ostatniego roku konsekwentnie podawała oszałamiające dane finansowe. W 2021 r. przychody Coinbase wzrosły o 545% w stosunku do 2020 r. i wyniosły 7,36 mld USD. Co jeszcze bardziej imponujące, firmie udało się jeszcze szybciej zwiększyć rentowność. W ciągu całego roku zysk netto wzrósł o 1025% rok do roku do 3,6 mld USD, a wolne przepływy pieniężne - na które składał się głównie wzrost depozytów - osiągnęły w tym samym okresie 10,7 mld USD.

Kluczowe znaczenie dla tego wzrostu przychodów ma fakt, że są one zdywersyfikowane w wielu różnych kryptowalutach. W 2021 r. firma uzyskała tylko 46% przychodów z transakcji w Bitcoin i Ethereum, a pozostała część pochodziła z innych kryptowalut. Stanowi to spadek w porównaniu z rokiem 2020, kiedy to bitcoin i Ethereum stanowiły 56% przychodów z transakcji, i jest znacznie niższy niż w przypadku innych platform transakcyjnych.

Rok 2022 może być dla Coinbase okresem wolniejszego wzrostu, ale w dłuższej perspektywie firma dąży do rozszerzenia swojej platformy i wyprzedzenia konkurencji. Firma eksperymentuje z usługą abonamentową, która daje dostęp do handlu bez prowizji i całodobowej obsługi klienta. Coinbase buduje również platformę tokenów nieprzedstawialnych (NFT ), a nawet pracuje nad umożliwieniem użytkownikom tworzenia zdecentralizowanych aplikacji.

Jeśli nadal jesteś sceptycznie nastawiony do kryptowalut, ale nie chcesz przegapić okazji - może to być świetna alternatywa, ponieważ ta firma i cena akcji nie tylko porusza się wraz ze wzrostem i spadkiem kursu kryptowalut, ale ponieważ jest to platforma, jej przychody pochodzą głównie z opłat transakcyjnych. W związku z tym, dzięki transakcjom dokonywanym przez użytkowników, będą oni zawsze handlować i jest całkiem prawdopodobne, że w dłuższej perspektywie ich liczba będzie stale rosła, a tym samym zyski firmy. Dla mnie jest to doskonały wybór inwestycyjny, ale nie traktujcie tego jako porady inwestycyjnej, przy pisaniu tego artykułu korzystałem z serwisu Fool.com

Vedeli ste, že Coinbase je už aj na akciovom trhu?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet