S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Tato společnost vzrostla o víc než 1000% během 7 let, volatilita trhu nám nabízí ideální cenu pro investici

Hledáte společnost, která má za sebou slibnou minulost, dobré čtvrtletní výsledky a přesto její cena padá na základě volatility trhu? Dnes vám jednu takovou společnost představím, během posledních 7 let vzrostla o více než 1000% od svých začátků a nadále nás překvapuje svými výsledky. Trh byl ovšem nemilosrdný a srazil hodnotu této technologické společnosti, která nám ke dnešnímu dni nabízí velmi atraktivní cenu.

Dnes budeme hovořit o společnosti Workiva $WK+0.1%, která nám nabízí investici pod 100 dolarů

Čím se společnost zabývá?

Data jsou přirozeným vedlejším produktem každé organizace s digitálními operacemi. Čím větší je společnost, tím větší je pracovní síla a tím více dat je generováno. To přichází s výzvami, zejména pokud jde o to, jak je tento vedlejší produkt sledován a spravován.

Společnost Workiva (NYSE: $WK+0.1%) nabízí řešení těchto problémů. Společnost oznámila svůj výsledek hospodaření za celý rok 2021 22. února a dosáhla robustního růstu, zejména mezi svými zákazníky s nejvyššími výdaji.

Vzhledem k tomu, že trendy, jako je práce na dálku, jsou stále častější, Workiva $WK+0.1% má před sebou obrovskou příležitost. Zde je důvod, proč je to důležitý doplněk k sadě nástrojů mnoha společností a může být také do vašeho portfolia.

Dokonalá platforma pro sjednocení dat

  • Graf znázorňuje 1057% růst během let 2014-2021
  • Po mnoha událostech ve světě padá i cena této společnosti i přes příznivé výsledky

Specialitou společnosti Workiva $WK+0.1% je agregace dat napříč více aplikacemi a pracovními postupy, takže manažeři mohou snadno sestavit kritické informace pro účely podávání zpráv o předpisech a dodržování předpisů. Technologie společnosti může být hnací silou interních auditů, externích podání Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) a dokonce i environmentálních, sociálních a správních (ESG) zpráv.

"Zjednodušujeme složitou práci" je slogan společnosti Workiva a vede až k samému jádru společnosti. Velké organizace mají tendenci používat portfolio aplikací v průběhu každodenního podnikání, například Google Cloud společnosti Alphabet $GOOG+0.0%, Microsoft Office $MSFT+0.0% a Tableau společnosti Salesforce $CRM+0.0%, a Workiva $WK+0.1% se připojuje ke všem, vytahuje data a zobrazuje je na jednom centrálním místě. Ale to je jen ukázka - platforma Workiva $WK+0.1% podporuje desítky integrací.

Jedná se o výkonný nástroj pro správu velkých týmů zaměstnanců, zejména těch, kteří pracují na dálku, protože viditelnost pracovních postupů může být jinak minimální. Kromě toho má Workiva $WK+0.1% vestavěnou automatizaci, která přeměňuje data a sestavy na opakovaně použitelná aktiva, což zkracuje čas strávený na opakujících se vstupech a omezuje příležitosti k chybám.

Snad žádné hlášení není monotónnější než podání související s SEC a Workiva $WK+0.1% pro tento účel zjednodušuje více než 350 různých typů formulářů, což je důvod, proč ji osm z deseti největších světových bank používá. 

Velké organizace jsou hnací silou růstu

Workiva $WK+0.1% vygenerovala v roce 2021 tržby ve výši 443 milionů dolarů, což byl 26% nárůst od roku 2020. Pod povrchem je však pozoruhodný růstový trend, kdy počet zákazníků spadajících do kategorií s nejvyššími výdaji společnosti Workiva $WK+0.1% prudce stoupá.

METRICKÝ20202021RŮST
Celkový počet zákazníků3,7234,31515%
Zákazníci, kteří utratí 150 000 USD nebo více41957838%
Zákazníci, kteří utratí 300 000 USD nebo více11918354%

Zdroj: Workiva

To zdůrazňuje potřebu nových nástrojů mezi většími organizacemi, které by pomohly spravovat segmenty jejich pracovní síly, které mohou být vzdálené, nebo dokonce jednoduše pracovat přes hranice.

Workiva $WK+0.1% nebyla v minulosti zisková na základě GAAP, i když v roce 2021 dosáhla upraveného zisku na akcii ve výši 0,37 USD, což představuje růst o 208% od roku 2020. Společnost očekává, že se v roce 2022 vrátí zpět k non-GAAP ztrátám, protože dále investuje do svých environmentálních, sociálních a správních (ESG) datových schopností, aby uspokojila poptávku zákazníků.

Workiva $WK+0.1% je skvělá dlouhodobá sázka

Workiva $WK+0.1% má vysokou hrubou marži 76,6%, což jí poskytuje dostatek flexibility, pokud jde o to, jak řídí náklady. V roce 2021 společnost například vynaložila 178 milionů dolarů na prodej a marketing, což představovalo 40% celkových příjmů. To je výdaj, který může být v budoucnu snížen, jakmile Workiva $WK+0.1% dosáhne rozsahu, a tato změna sama o sobě by mohla vychýlit své čisté ztráty do zelených.

Odhlédneme-li od pandemie, počet zaměstnanců pracujících na dálku již měl vyšší trend. V roce 2015 bylo přibližně 3,9 milionu pracovníků vzdálených, což se do roku 2019 vyšplhalo na 4,7 milionu. Ale samozřejmě, lockdowny vyvolaly explozi v těchto číslech, což během pandemie tlačilo více než polovinu americké pracovní síly do práce na dálku.

Zatímco se to může částečně zvrátit, protože společnost se nadále znovu otevírá, průzkum společnosti Owl Labs naznačuje, že 85% manažerů věří, že vzdálení pracovníci se stanou novým normálem, a 74% pracovníků říká, že schopnost pracovat na dálku snižuje pravděpodobnost, že opustí svou práci.

To znamená, že velké organizace budou pravděpodobně i nadále nabízet hybridní pracovní uspořádání minimálně, aby si udržely a přilákaly talenty, a to je velká výhra pro společnosti, jako je Workiva $WK+0.1%, které nabízejí nástroje, které to vše umožňují. Proto je to jedna akciová společnost, kterou by investoři měli určitě zvážit v dlouhodobém horizontu.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Zdroj: TheMotleyFool a Nasdaq

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 198 a je členem této skupiny od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Je pozoruhodné, že společnost může být dobrá, úspěšná, finančně nezávislá a i přesto ji trh shodí cenu dolů. Nicméně nám tak otvírají vrátka pro investice, což je super, zrovna tato společnost je vážně dobrá.