S&P 500 ^GSPC
5,132.73
+0.72%
Nvidia NVDA
$819.32
+3.56%
Meta META
$501.84
+2.39%
Amazon AMZN
$178.41
+0.93%
Alphabet GOOG
$138.91
-0.62%
Apple AAPL
$179.66
-0.60%
Tesla TSLA
$202.70
+0.41%
Microsoft MSFT
$414.79
+0.28%

Akcje NIO czeka świetny rok, inwestorów ucieszą następujące wydarzenia

Nio$NIO miałoniesamowity rok 2021 i odnotowało rekordowo wysokie dostawy. Pomimo znakomitych wyników, akcje NIO mają za sobą niezapomniany rok i w ciągu ostatnich trzech miesięcy spadły o 45% . Jest to doskonała pozycja do zakupu akcji tej spółki, ponieważ w 2022 roku spółka ma wszystkie bycze wydarzenia, które z pewnością spowodują wzrost kursu akcji!

Firma NIO, źródło.

Po znaczącym wzroście kursu, akcje NIO odetchnęły z ulgą i są atrakcyjne jak nigdy dotąd. Niedźwiedzie szybko wykorzystały widoczne spowolnienie wyników firmy. W rzeczywistości jednak firma NIO chce przebudować swoje zakłady produkcyjne, aby przygotować się na ogromny wzrost popytu na swoje obecne i przyszłe samochody.

Ponadto wydaje się, że firma Nio zaczyna rozważać możliwość wprowadzenia na rynek smartfona przeznaczonego specjalnie dla użytkowników samochodów. W niedalekiej przyszłości może pojawić się urządzenie wyposażone w technologię, która uzupełni i poprawi wrażenia użytkownika podczas długich podróży. Producent samochodów elektrycznych zatrudnia specjalistów od telefonów komórkowych, podsycając spekulacje na temat nowego segmentu.

W związku z tym, pod koniec marca firma Nio przedstawi wyniki za cały rok i czwarty kwartał. Firma ujawni dalsze informacje na temat swoich przyszłych strategii w raporcie z wyników. Jest wiele powodów do radości, ponieważfirma planuje rozwijać nowe projekty i produkty, które przyczynią się do wzrostu cen akcji.

Producent samochodów elektrycznych zapowiada, że będzie to dobry rok pod względem sprzedaży, a w tym roku spodziewa się 9,5 mld USD. Obecne prognozy nie uwzględniają długoterminowego potencjału tej marki w segmencie sedanów, który nie cieszy się popularnością, ani jej perspektyw na innych rynkach. W miarę zmniejszania się napięć geopolitycznych i uzyskiwania jaśniejszych informacji na temat stóp procentowych, akcje NIO mogą znacząco wzrosnąć w nadchodzących kwartałach.

Firma Nio ogłosiła swoje najnowsze dane dotyczące dostaw w lutym. Liczba samochodów dostarczonych przez firmę wzrosła o 9,9% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Sprzedaż za pierwsze dwa miesiące wzrosła o 23% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Mocny rok dla akcji NIO $NIO+0.8%

Wejście Nio na rynek sedanów w tym roku będzie ważnym wydarzeniem dla inwestorów. Model ET7 ma zostać wprowadzony na rynek w Chinach. Samochód jest pełnowymiarowym luksusowym sedanem, który można spotkać na wielu terytoriach. Model ET5 to sedan klasy średniej, który pojawi się na rynku nieco później w tym roku. Samochód osiągnął najwyższą liczbę zamówień przedpremierowych w historii firmy.

Firma Nio planuje wprowadzić na rynek nową markę w przystępnej cenie. Producent samochodów elektrycznych chce wypuścić na rynek model, który będzie tańszy i bardziej dostępny dla mas w Chinach. Produkty Nio są wytwarzane z myślą o jakości i mają wyższą cenę. Rynek premium szybciej przyjął pojazdy elektryczne. Nowa marka jest skierowana do klientów z niższej półki i ma konkurować z producentami samochodów, którzy mają bardziej przystępne ceny.

Jak już wcześniej wspomniałem, należy podkreślić ambicje firmy w dziedzinie smartfonów. Samochody są coraz bardziej zintegrowane z telefonami i oferują nabywcom funkcje łączności internetowej.

Firma Nio planuje emisję akcji na giełdach w Hongkongu i Singapurze. Uzyskała ona wstępną zgodę na notowanie na giełdzie w Hongkongu. Spółka przewiduje, że obrót może rozpocząć się już 10 marca. Otwiera to możliwości inwestycyjne dla większej liczby osób, ale należy wziąć pod uwagę zdolność firmy do sprostania wymaganiom nowych giełd.

Wymiana akumulatorów samochodowych NIO

Najważniejsze informacje o akcjach NIO

W następstwie masowej wyprzedaży technologii, akcje NIO zanotowały całkowicie niezasłużony spadek cen. Firma dobrze sobie radzi. Wkrótce wprowadzi nowe produkty i będzie eksplorować inne rynki. Spodziewaj się kolejnego dobrego roku dla firmy. Obecna okazja do zakupu akcji jest nie do przegapienia.

Chiny zawsze były dochodowym rynkiem dla producentów samochodów, a z biegiem czasu stają się coraz bardziej lukratywne. Rząd w znacznym stopniu wspiera sektor pojazdów elektrycznych i wprowadził kilka poważnych zmian mających na celu przyciągnięcie inwestorów do tej dynamicznie rozwijającej się branży. Wkrótce więcej firm wejdzie do Chin, aby skorzystać z tej możliwości. Jednak firma Nio jest dobrze przygotowana do objęcia pozycji lidera na rynku.

Dzięki imponującym perspektywom wzrostu w Chinach i Europie, akcje NIO są bardzo wartościowe. Przyszłość branży pojazdów elektrycznych jest bardzo obiecująca. Inwestorzy powinni zacząć kupować już teraz. Dla mnie osobiście NIO jest gwiazdą wśród pojazdów elektrycznych. Kupiłem już swoje pierwsze akcje NIO po 3 USD, więc to był dobry zakup. Związek ze smartfonami jest zdecydowanie byczy, tworząc również serię pojazdów ekonomicznych. Ponadto wejście na nowe giełdy zdecydowanie zwiększy wartość akcji. Dla mnie to zdecydowanie świetna firma, ale sam zdecyduj. Przy pisaniu tego artykułu korzystałem z Investorplace.com

Držíte alebo nakúpite NIO?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet