S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Możliwości zakupu Bitcoinów w 2022 r. bez podawania swojej tożsamości

Nadal istnieją sposoby na zakup bitcoinów $BTCUSD lub+0.0%innych kryptowalut bez rejestrowania swoich dokumentów tożsamości. A w czasach, gdy wycieki danych stają się powszechne, kupowanie kryptowalut bez ukończenia procesu uwierzytelniania może nie być złym pomysłem. W tym artykule poznamy sposoby.

Korzystanie z bitcoinmatas, źródło.

Bitcoinmaty

Prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem na zakup bitcoinów bez weryfikacji tożsamości jest skorzystanie z automatu bitcoinowego (BTM) i zakup kwoty poniżej limitu weryfikacji tożsamości. Niektóre BTM-y wymagają weryfikacji tożsamości przy wszystkich transakcjach, ale większość pozwala na zakup bez kontroli KYC (Know Your Customer), pod warunkiem, że nie przekroczysz pewnego progu. KYC to skrót od know you customer, czyli "musisz znać swojego klienta", co oznacza, że powinieneś zarejestrować jakąś formę dokumentu tożsamości, zazwyczaj dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.

Według CoinATMRadar, w 77 krajach istnieje ponad 34 000 bankomatów bitcoinów. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że w Twoim mieście lub w mieście w pobliżu Ciebie znajdzie się BTM. Aby kupić bitcoiny za pomocą bankomatu bitcoin, musisz najpierw wypłacić gotówkę, którą chcesz zamienić na bitcoiny w banku lub bankomacie z walutą fiat. Potrzebny będzie również portfel bitcoin, który będzie akceptował zakupione monety. Następnie udajesz się do bankomatu bitcoinowego, wpisujesz kwotę BTC, którą chcesz kupić i wpłacasz gotówkę. Na koniec musisz zeskanować kod QR portfela, aby otrzymać swoje monety. Według moich informacji, w każdym większym mieście na Słowacji jest już co najmniej jeden taki bitcoinmat.

Aplikacje bitcoinowe bez KYC

Wyjaśniliśmy już, czym jest KYC, więc te aplikacje działają na podobnej zasadzie - bez uwierzytelniania. Podczas gdy większość wiodących giełd kryptowalutowych na świecie wdrożyła procedury KYC w celu identyfikacji swoich użytkowników, pojawiło się wiele aplikacji bez KYC, które zapewniają łatwy i prywatny sposób zakupu bitcoinów.

Aplikacje bitcoinowe, takie jak Bitkipi, GetBittr i Relai otworzyły swoje sklepy w Szwajcarii, gdzie przepisy zezwalają startupom bitcoinowym na sprzedaż do 1 000 CHF (1 088 USD = wartość dzienna bitcoinów) bez konieczności przeprowadzania procesu KYC z kupującymi. W rezultacie bitcoinowcy w Europie mogą kupować bitcoiny bez weryfikacji tożsamości za pomocą zaledwie kilku kliknięć w aplikacji bitcoinowej wolnej od KYC. Niestety, aplikacje bitcoinowe wolne od KYC nie są dostępne na całym świecie ze względu na różne przepisy w różnych jurysdykcjach.

Zdecentralizowane giełdy

Jeśli w Twojej okolicy nie ma bankomatu bitcoinowego i nie ma aplikacji bitcoinowych wolnych od KYC, najlepszą opcją jest kupno bitcoinów na zdecentralizowanej giełdzie. Istnieje wiele zdecentralizowanych giełd, do niedawna nawet najsłynniejsza giełda Binance posiadała opcje kupna bez KYC do pewnego limitu, który był całkowicie w porządku dla przeciętnego śmiertelnika. Nadal można kupować bez KYC, np. na giełdzie Kucoin, gdzie również obowiązuje limit, którego nie trzeba przekraczać - limity te są całkowicie dopuszczalne, o ile nie dokonuje się transakcji "na setki tysięcy". Bisq to aplikacja komputerowa, która łączy Cię z kupującymi i sprzedającymi na całym świecie, którzy akceptują różne metody płatności. Do kupowania bitcoinów na platformie można również używać innych walut cyfrowych i tokenów.

Na co zwracać uwagę

Kupowanie kryptowalut bez przechodzenia przez proces weryfikacji tożsamości nie musi oznaczać kupowania kryptowalut całkowicie anonimowo. Jeśli kupisz bitcoiny w lokalnym bankomacie bitcoin, który nie wymaga weryfikacji tożsamości (i nie ma kamery skierowanej na Ciebie, gdy z niego korzystasz), możesz kupić tam bitcoiny anonimowo. Inaczej jest w przypadku korzystania z aplikacji bez KYC. Aplikacje te zazwyczaj wymagają, aby użytkownik zapłacił za monety przelewem bankowym. Ta transakcja bankowa może być powiązana z zakupem bitcoinów lub innych kryptowalut. A jeśli płacisz za pomocą konta bankowego, link już tam jest. Kupowanie bitcoinów bez dowodu tożsamości to doskonały sposób na zwiększenie prywatności finansowej i zapobieżenie wyciekowi danych osobowych z Internetu w wyniku naruszenia danych. Jednak zakup bitcoinów bez dokumentu tożsamości nie musi oznaczać, że jest to zakup anonimowy.

Nie chcę, aby zostało to odebrane jako namawianie do kupowania kryptowalut bez KYC, wskazuję tylko na istniejące i dostępne na świecie opcje. Oczywiście każdy sam decyduje, czy kupi i zweryfikuje swoje dokumenty tożsamości, czy nie. Zakupy bez KYC zwykle wiążą się z wyższymi opłatami, warto więc zastanowić się, czy jest to dla Ciebie naprawdę opłacalne.

Aký preferujete nákup kryptomien?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet