S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Inwestorzy Tesli szykują się na wielki wzrost: Elon Musk ogłasza gorącą wiadomość o Gigafactory w Berlinie

Wczoraj pisałem o tym, że Elon Musk ujawnił rewolucyjny miniaturowy dom, który może zmienić sposób, w jaki wszyscy żyjemy i podchodzimy do życia. Dzisiejsza wiadomość nie jest może aż tak przełomowa, ale z pewnością ważna dla akcjonariuszy. O otwarciu fabryki Gigafactory w Berlinie mówi się już od jakiegoś czasu. Jednak inwestorzy i fani Tesli czekali na oficjalne informacje o otwarciu dłużej niż by chcieli. Teraz jednak pojawiła się pierwsza pozytywna informacja od firmy Tesla.

Mimo ogromnych mocy produkcyjnych Tesla nie nadąża za popytem. Źródło

We wczorajszym artykule wspomniałem o dążeniu Elona Muska do rewolucji na rynku nieruchomości (nieruchomości... czy to słowo odnosi się do domów mobilnych, które Tesla chce zacząć produkować? 😂😂), co może zachwiać zarówno akcjami, jak i globalnym postrzeganiem budownictwa mieszkaniowego.

Elon Musk zaprezentował rewolucyjną innowację, która może zmienić całe nasze życie, a także wywindować akcje Tesli w górę

Dzisiejsza wiadomość jest jednak szczególnie ważna dla akcjonariuszy Tesli i fanów elektrycznej mobilności - Gigafactory Berlin jest o krok od otwarcia!

W swoim filmie Daren Yoong przedstawia ciekawe podsumowanie:

https://www.youtube.com/watch?v=GaT3h1cpRzs

O co w tym wszystkim chodzi?

Fabryka Tesli Giga Berlin w Niemczech może zostać oddana do użytku jeszcze w tym tygodniu, a oficjalne otwarcie spodziewane jest 22 lub 23 marca.

Informację tę podała niemiecka gazeta Tagesspiegel, która twierdzi, że tak zwana "grupa zadaniowa Tesli" premiera Brandenburgii Dietmara Woidke spotkała się w ostatni wtorek, aby omówić ostateczne zatwierdzenie fabryki.

Spotkanie trwało podobno tylko 20 minut, ale wnioski były jasne: wszystkie przeszkody stojące na drodze do otwarcia fabryki samochodów elektrycznych Tesla zostały usunięte.

W związku z tym trwają już przygotowania do uroczystego otwarcia Gigafactory Berlin. Według tego samego źródła, oficjalne otwarcie zaplanowano na 22 marca, choć data ta może zostać przesunięta o jeden dzień na 23 marca. Ta ostatnia data była podobno nadal przygotowywana przez regionalną policję Brandenburgii, aby zapewnić większą imprezę poświęconą otwarciu operacji w Grünheide.

Co to oznacza dla inwestorów Tesli?

W swoim filmie Daren wspomina o kilku ważnych aspektach. Wymienię tu pokrótce najważniejsze punkty:

1) Zaspokajanie popytu - popyt na samochody Tesli jest bezprecedensowy. W szczególności Model Y jest pożądany przez ogromną liczbę fanów elektromobilności i Elona Muska. Jednak z powodu niedoboru układów scalonych i innych problemów, które od kilku lat dotykają nas wszystkich, Tesla nie jest w stanie sprostać popytowi, mimo najlepszych starań. Fabryka Gigafactory w Berlinie powinna to znacznie poprawić. Otwarcie fabryki w Berlinie powinno także ułatwić życie Gigafabryce w Szanghaju, która będzie mogła skupić się na produkcji dla swojego regionu, pozostawiając Europę swojej niemieckiej siostrze.

2) Redukcja ryzyka - Tesla jest bardzo uzależniona od swojej fabryki w Szanghaju. Oczywiście - biorąc pod uwagę panujący tam reżim - nie jest to całkowicie bezpieczne. Nastroje polityczne mogą się zmieniać z dnia na dzień. Rozłożenie produkcji w kilku miejscach na świecie ma więc sens. Otwarcie fabryki w Berlinie przyniesie spokój akcjonariuszom Tesli w postaci lepszej dywersyfikacji geograficznej produkcji samochodów elektrycznych tej marki. To oczywiście sprawia, że firma jest bardziej odporna na nastroje polityczne i globalne.

3) Większe marże - obecnie większość Tesli sprzedawanych w Europie pochodzi z Shanghai Giga. Oznacza to ogromne koszty wysyłki na cały świat oraz znacznie dłuższy czas oczekiwania związany z odległością transportu. Zdaniem Darena, dzięki produkcji w Berlinie Tesla powinna zaoszczędzić do 10% kosztów. Przy cenie pojazdu Tesla wynoszącej około 50 000 USD oznaczałoby to zysk w wysokości 5 000 USD na każdym pojeździe sprzedanym w Europie.

https://www.youtube.com/watch?v=gPFqyLYf1DU

W każdym razie jest to bardziej pozytywna wiadomość dla akcjonariuszy, fanów i potencjalnych właścicieli produktów Tesli.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moje własne podsumowanie wiadomości na podstawie dostępnych informacji i filmu Darena Yoonga.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet