S&P 500 ^GSPC
5,107.29
+0.22%
Nvidia NVDA
$807.70
+2.10%
Apple AAPL
$177.87
-1.59%
Meta META
$497.92
+1.59%
Tesla TSLA
$199.57
-1.14%
Alphabet GOOG
$138.78
-0.72%
Amazon AMZN
$177.40
+0.36%
Microsoft MSFT
$412.31
-0.32%

Muskova předpověď na rok 2022 zatím vychází dokonale: Jestli se neplete, investoři do IPO by se měli mít na pozoru

Výroky nejbohatšího muže světa v posledních dnech hýbou internetem. Samozřejmě to dává smysl. Každý z nás napjatě sleduje každý pohyb tohoto extrémně vlivného podnikatele a investora. Jeho slova mohou mít obrovský vliv na každého z nás. Ohledně jeho nedávného tweetu bychom však měli být obzvláště opatrní. Jakou drastickou událost na trzích predikuje?

Elon Musk se zatím letos nemýlí. Doufejme, že jeho předpověď obří ekonomické recese se nevyplní. Zdroj

Výroky a varování Elona Muska hýbou internetem. Můžete mrknout na moji sérii analýz výroků nejbohatšího muže světa z posledních několika dní!

Elon Musk má naléhavé kritické varování pro celou Evropu. Naskýtá se tím příležitost pro pozorné investory?

CEO Tesly  $TSLA-1.1% a SpaceX nevidí ekonomickou situaci v roce 2022 vůbec růžově. Nejbohatší muž světa již v prosinci predikoval masivní recesi. Což mu, jak se posledních několik měsíců přesvědčujeme na vlastní kůži, perfektně vyšlo.

Na Twitteru se objevila otázka: "Kdy myslíte, že přijde další recese?"

Na to Musk odpověděl: "Predikovat makroekonomiku je obtížné. Něco uvnitř mě mi ale říká, že to bude jaro - léto 2022. Nejpozději však do začátku roku 2023."

https://twitter.com/elonmusk/status/1476619907076923398

Také dodal, že pokud se historie nemýlí tak bude tato recese smrtící pro mnoho firem. Zejména pak mluví o startupech s hodnotou přes 1$ miliardu. Těch je aktuálně ve světě 936. Z tweetu je jasné, že nevěří přežití mnoho z nich.

Elon Musk se zatím letos moc nemýlí. Investoři, kteří jeho slova neberou na lehkou váhu by měli zpozornět a být opatrní se sázkami na malé firmy. Není od věci zamyslet se nad nákupem gigantických superstabilních společností, pokud má nejtěžší fáze recese opravdu teprve přijít. 

Toto není investiční doporučení! Jde pouze o moje shrnutí tweetu a prohlášení Elona Muska dostupných na internetu.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @joemaymay má karmu 41 a je členem této skupiny od 23/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

No investování do nějakých startupů jsem se vždy radši bránil 😀

Hlavně už dej SpaceX na burzu 🚀

Partner

Hehe, přání mnohých z nás. To by zrovna bylo IPO o které bych strach neměl 😎

Partner

Teda takhle, nešel bych to IPO, to je klasicky cena mimo, ale chvilku bych počkal, až sedne prach :))

U SpaceX jsem trochu skeptický - pár takových pokusů už tady bylo. Všichni před ale SpaceX neměli jednu zásadní věc... Muska :) Tesla na začátku taky byla podle všech naprosto jasně odsouzena k zániku a kde jsme teď...

Len či sa dostane na burzu tesla to chce mat pod svojou akciou čo som čítal

S tím souhlasím, mnoho jednorožců vyrostlo jen díky helicopter money a ne díky kvalitě byznysu. Letos a další rok budeme svědky spoustu krachů.

Partner

Jo to souhlas taky, když občas vidím co za shit firmy roste díky investicím, nestačím se divit 😅

Partner

Ten chlap stejně přišel z budoucnosti 😅

Přesně - žijeme v době, která je ovlivněná takhle geniálním mozkem. Mozkem, pro který je naprosto nepřijatelné neposouvat se kupředu obrovskými kroky. A stejně se najde tuna zpátečníků, kteří by pomalu nejradši pořád tančili v kožešině kolem ohně....

Partner

Obří inspirace i pro naše ambice s Buliosem 😁

Jemu ty predikce více či méně docela vychází, takže tohle mě fakt děsí :D Naštěstí nejsem dost magor na to, abych investoval do startupů o kterých nic nevím, takže velké hodnotové firmy mě snad jistí :D

Já mu taky věřím všechno. Ve světě jak si ho představuje Elon bych žít chtěl... ale tohle by mu krucinál vyjít nemuselo 😅

Přesně tak, zrovna tady by se seknout mohl 😁