Jamie Dimon: Bitcoin je podvod a totální ztráta času, vyhněte se mu obloukem

Jamie Dimon zkrátka svůj názor nezmění, odjakživa je vůči Bitcoinu skeptický a dlouhodobě v něj nevěří. Tentokrát nám jmenoval hned několik důvodů, proč nevěří v jeho budoucnost a investoři by s ním neměli absolutně ztrácet čas.

Jamie Dimon

Jamie Dimon je americký bankéř a miliardář. Od roku 2005 je předsedou správní rady a generálním ředitelem banky JPMorgan Chase, největší z Velké čtyřky amerických bank. 

Generální ředitel JPMorgan Jamie Dimon řekl, že je Bitcoin $BTCUSD+0.1% podvod, v čemž ho utvrzují nedávné kauzy z roku 2022 a nadměrná volatilita s tím spojená.

Dimon byl odjakživa skeptikem a odpůrcem jak jednotlivých kryptoměn, tak Bitcoinu. Po kolapsu FTX, neúspěšné kryptoburzy Sama Bankman-Frieda, jej odsoudil definitivně. Je to proto, že je často spojován s kriminální činností, řekl Dimon.

"Myslím si, že investice do Bitcoinu je ztrátou času, proč v něj někdo věří a vkládá své naděje, to je mimo mé chápání," řekl Dimon. Bitcoin sám o sobě je nafouknutý podvod.

Během rozhovoru mu jeden z moderátorů vyjmenoval přednost Bitcoinu. Ten řekl, že Bitcoin splňuje roli uchovatele hodnoty, je vzácný a je ho k dispozici pouze 21 milionů.

Dimon mu na to řekl: Existuje pouze 21 milionů mincí? Tyto argumenty mohou být nepravdivé.

"Jak víte, že se zastaví na 21 milionech? To říkají všichni. No, možná se to dostane na 21 milionů a Satoshiho fotka se konečně objeví a bude se vám všem smát," dodal.

(43) JPMorgan's Jamie Dimon: Bitcoin is a 'hyped-up fraud' - YouTube

Dimon před Bitcoinem varuje již mnoho let 👇

Dimon obecně považuje Bitcoin za „podvod“ a v minulosti řekl, že je vhodný pouze pro drogové dealery, vrahy a lidi žijící v Severní Koreji. Řekl také, že každý obchodník JPMorgan přistižený při obchodování s Bitcoiny by byl vyhozen za to, že je „hloupý“. 

Dimonův skepticismus ohledně Bitcoinu pravděpodobně může pramenit z jeho přesvědčení, že nejde o legitimní měnu a že jeho hodnota je vysoce volatilní a nespolehlivá, což v kombinaci s jeho smýšlením o nelegálních obchodech vytváří jasný obrázek toho, proč v něj dlouhodobě nevěří.

Dalšími argumenty, které ho vedou k tomu přesvědčení mohou být budoucí regulace a možný zákaz používání v určitých zemích. Celkově je to dle jeho názoru spekulativní aktivum, který drží nad vodou pouze pevně věřící investoři, jenž dělají okolo Bitcoinu humbuk. Říká také, že v Bitcoinu nevidí žádnou skutečnou hodnotu a že to není životaschopná investice.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Fantastický profit 1000 % během pouhých 16 hodin?

Staň se součástí největší trading komunity na Buliosu a získej přístup k unikátním strategiím obchodování opcí a dalších nástrojů!

BTC může být cokoliv, může mít různé nevýhody. Ale podvod to zcela jistě není.

Dimon a další mu podobní asi svůj postoj nezmění, Bitcoin se tu ale nadále drží a s největší pravděpodobností ještě držet bude.

Obecně považuje Bitcoin za „podvod“ a řekl, že je vhodný pouze pro drogové dealery, vrahy a lidi žijící v Severní Koreji...a pro klienty JPM;)

https://www.forbes.com/sites/emilymason/2021/07/22/bitcoin-about-face-jpmorgan-opens-crypto-trading-to-all-clients/

Jeho názor je asi nic v porovnání s tím, když jde o prachy 😄 I v tom odkazu je uvedeno: Je ironií, že vzhledem k dobře zavedené nedůvěře generálního ředitele Jamieho Dimona k tomuto odvětví se JPMorgan údajně stala první velkou americkou bankou, která poskytla všem klientům správy majetku přístup k bitcoinům.

Je smutne ze takhle na verejnosti vystupuje a opakuje to co rekl treba pred 5 lety, protoze ja si osobne myslim, ze jeho osobni postoj je aktualne jiny a uprimne dost pochybuji, ze by takovy produkt pro sve klienty schvalil a riskoval povest banky.

Nejspis ma ale nejaky mentalni blok a nechce o tom nic vedet a celkem me mrzi, ze mu nekladou lepsi otazky treba jako "vite jak je BTC naprogramovany pro emitovani novych minci a co by se muselo stat, aby se tato zmena pro navyseni prosadila? Bohate by me ale stacila otazka " proc tento podvod nabizite svym klientum a nabizeli jste ho uz pres sve prostredniky v roce 2017, kdyz jste tvrdil  že "každý obchodník JPMorgan přistižený při obchodování s Bitcoiny by byl vyhozen za to, že je „hloupý“.

Když šéf řekne, že BTC se nabízet bude, tak jdou osobní názory stranou 😁