S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Cathie Wood spodziewa się spektakularnych zysków z rynku akcji i wyjaśnia dlaczego

Zdaniem Cathie Wood, świat stoi przed wieloma wyzwaniami, ale odpowiedzią na nie jest innowacyjność. Zwróciła uwagę na trwającą na Ukrainie wojnę, która spowodowała gwałtowny wzrost cen niektórych towarów, takich jak ropa naftowa i gaz. Dlaczego jednak spodziewa się tak wielkiego przebudzenia rynku i spektakularnych zysków?

Inwestor Cathie Wood

Cathie Wood broniła portfolio swojej firmy skoncentrowanego na innowacjach, mówiąc, że widzi "spektakularne zyski" dla Ark Invest w ciągu najbliższych pięciu lat.

Nagranie wideo z wywiadu można obejrzeć tutaj.

Jej komentarze pojawiły się po tym, jak flagowy fundusz jej firmy został dotknięty niedawną wyprzedażą związaną z technologiami. W ciągu ostatnich 12 miesięcy fundusz $ARKFETF+0.9%zmniejszył się prawie o połowę. Dla porównania, benchmark S&P 500 wzrósł w tym samym okresie o prawie 15%. "Byliśmy na strasznym rynku niedźwiedzia dla innowacji" - przyznała.

Wood powiedział, że od 17 stycznia firma odnotowała "znaczące napływy". Według portalu ETF.com fundusz AARK odnotowałw tym okresie napływ środków o wartości blisko 1 mld USD.

"Myślę, że duża część naszej bazy inwestorskiej ma tendencję spadkową" - powiedziała. Średnia malejąca odnosi się do strategii inwestycyjnej polegającej na kupowaniu dodatkowych jednostek danego składnika aktywów, gdy jego cena spada.

"Zdziwilibyśmy się, gdybyśmy uśrednili w czasie, jak szybko dana strategia może przynieść zyski powyżej tej średniej. A jeśli się nie mylimy, to w ciągu najbliższych pięciu lat znacznie powyżej tej średniej" - powiedział Wood.

Wood powiedziała, że świat stoi obecnie w obliczu "wszelkiego rodzaju problemów", a odpowiedzią na nie jest innowacyjność, którą ona sama dobrze rozumie, a jeden z jej ETF-ów specjalizuje się w innowacyjności - czy dlatego jest tak optymistyczna, czy to fakt?

Wood powiedział, że konflikt doprowadzi do "znacznego zniszczenia popytu i zastąpienia go innowacjami", takimi jak przejście na pojazdy elektryczne z konwencjonalnych silników spalinowych.

Osobiście uważam, że innowacje są z pewnością katalizatorem przyszłości, ale znajdujemy się obecnie w takim momencie, że wciąż nie potrafię sobie wyobrazić, jakie będą ich długofalowe konsekwencje dla nas i dla rynków w ogóle. Niektóre towary rosną z dnia na dzień i odwrotnie, niektóre akcje tracą na wartości. Oby miała rację i rynek szybko się ożywił.

Naplní sa to?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet