S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Tato brutálně levná akcie drtí trh po zveřejnění zisků, investice právě teď dává velký smysl

Akcie technologických společností zažívají opravdu těžké časy od počátku roku, přičemž technologický sektor Nasdaq-100 v roce 2022 ztratil téměř 20% své hodnoty. Máme zde ovšem jednu velikou výjimku a tou je společnost Sierra Wireless $SWIR+0.0%, která se tomuto trendu vzepřela a vykazuje solidní růst po zveřejnění zisků.

Společnost ohromila trh svým růstem a poptávkou

Akcie specialisty na internetové věci (IoT), který poskytuje moduly, routery, čipy pro připojení a služby, vzrostly po zveřejnění zprávy o příjmech o 20% za poslední měsíc.

Akcie Sierry $SWIR+0.0% by mohly přinést více růstu, protože růst výrobce čipů začal nabírat tempo. Nemělo by to být překvapující, protože slouží rychle rostoucímu trhu IoT, kde je silná poptávka po čipech. Podívejme se na důvody, proč je Sierra Wireless $SWIR+0.0% připravena na další vzestup a zkontrolujte, proč je nyní skvělý čas na nákup akcií.

Úžasný růst společnosti Sierra Wireless nekončí

Poslední měsíc byl pro $SWIR+0.0% úžasný při růstu 20,67%

Sierra Wireless $SWIR+0.0% dosáhla ve čtvrtém čtvrtletí tržeb ve výši 150 milionů dolarů, což je o 24,4% více než v předchozím roce. Společnost připsala tento působivý růst silné poptávce na koncovém trhu a její schopnosti uspokojit tuto poptávku díky robustnímu dodavatelskému řetězci. Přesněji řečeno, předchozí investice společnosti Sierra Wireless $SWIR+0.0% do zabezpečení více komponentů a diverzifikace její výrobní stopy se vyplácejí.

V důsledku kontroly nákladů a pěkného zvýšení výnosů dosáhl upravený čistý zisk společnosti Sierra $SWIR+0.0% během čtvrtletí 0,03 USD na akcii, ve srovnání se ztrátou 0,19 USD na akcii v období před rokem. Stojí za zmínku, že příjmy a zisky Sierry $SWIR+0.0% byly mnohem lepší než očekávání Wall Street, protože analytici očekávali ztrátu 0,12 dolaru na akcii při tržbách 126,5 milionu dolarů.

Odhady Sierry $SWIR+0.0% pro aktuální čtvrtletí naznačují, že její dynamika je udržitelná. Společnost očekává v tomto čtvrtletí tržby ve výši 142,5 milionu dolarů, a to ve středu svého orientačního rozpětí. To by se promítlo do 32% meziročního růstu ve srovnání s příjmy z předchozího roku ve výši 108 milionů dolarů, což naznačuje, že tempo růstu Sierry $SWIR+0.0% se v tomto čtvrtletí brzy zlepší.

Společnost sedí na obrovské příležitosti

Sierra $SWIR+0.0% by mohla tento impozantní růst udržet po celý rok, protože vedení říká, že společnost vstoupila do roku 2022 s nejsilnějším počtem nevyřízených objednávek ve své historii. Vedení Sierry $SWIR+0.0% nevyčíslilo nevyřízené položky, ale poptávka po čipech Sierry $SWIR+0.0%, které se používají v různých modulech 5G a čipové SIM karty, mimo jiné, zůstává robustní.

Očekává se například, že počet připojení LPWA (Nízkoenergetická rozlehlá síť) se do roku 2030 zvýší na 4 miliardy ve srovnání s 330 miliony na konci roku 2020. Na druhé straně se očekává, že trh 5G IoT bude mít do roku 2026 hodnotu 40 miliard dolarů ve srovnání s 2,6 miliardy dolarů v roce 2020, podle odhadů třetích stran.

Ještě důležitější je, že Sierra $SWIR+0.0% je v solidní pozici, aby využila těchto příležitostí, protože má partnerství s více než 600 mobilními poskytovateli po celém světě.

Tyto příležitosti naznačují, proč analytici očekávají, že nejvyšší linie Sierry $SWIR+0.0% se letos zvýší o 20%, zatímco její zisky by mohly v příštích pěti letech růst ročním tempem 15%. Akcie se navíc obchodují za pouhý 1,5násobek tržeb. Takže investoři, kteří chtějí koupit růstovou akcii obchodovanou za atraktivní ocenění, by se měli blíže podívat na Sierra Wireless $SWIR+0.0%, protože má potenciál přinést v dlouhodobém horizontu působivý vzestup.

Závěr

Společnost působí opravdu dobře na první dojem, kvalitní sortiment, kvalitní poptávka a nečekaně vysoký růst od zveřejnění zisků. Z mého pohledu si společnost zaslouží pozornost a já osobně si ji nejspíše důkladněji prověřím a popřemýšlím zda je investice nyní rozumná. Prvotní signály naznačují vysokou poptávku, společnost sama sdělila, že počet poptávek vzrostl na tolik, že $SWIR+0.0% nebyla schopna všechny objednávky zkompletovat, to nám značí obrovský zájem po produktech, který by jen tak neměl utichnout. Predikce růstu v příštích 5 letech je 15-20% při stávajících normách, představte si kdyby společnost rozšířila svou působnost a zvládla kompletovat veškeré zakázky, zisk by tím mohl být ovlivněn mnohem víc a tím by vzrostl i procentuální růst akcie a společnosti.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství, Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Len či to nieje krátkodobý vystrel

Z roku na rok 2019-2020 byl výraznější pokles tržeb. Ale růstový trend se pomalu napravil, kdy z roku 2020 na 21 zisky pomalu dostávali nádech pro růst. Z mého pohledu by bylo ideální počkat minimálně ještě jedno čtvrtletí abychom zjistily, zda jsou predikce podložené fakty a nebo se jedná, jak říkáš o krátkodobý výstřel.

Súhlasím

Společnost sice neznám ale očividně na ní něco bude když celý tech sektor padá a zde je vykazován růst