S&P 500 ^GSPC
5,094.73
+0.49%
Nvidia NVDA
$797.20
+2.65%
Alphabet GOOG
$138.88
+1.06%
Tesla TSLA
$203.56
+0.75%
Meta META
$487.21
+0.66%
Apple AAPL
$182.18
+0.42%
Amazon AMZN
$173.81
+0.38%
Microsoft MSFT
$408.48
+0.19%

Rosnące wydatki na cele wojskowe sprawiają, że Raytheon osiąga nowe szczyty

Narodowe wydatki wojskowe stopniowo rosną wraz z inwazją Rosji na Ukrainę. W czasie pokoju nie poświęca się zbyt wiele uwagi przedsiębiorstwom wojskowym i obronnym. Jednak w obliczu zawirowań geopolitycznych spółki te mogą okazać się dobrym zakupem. Inwestorzy powinni skupić swoją uwagę na akcjach $RTX+0.5%, konglomeratu przemysłu lotniczego i obronnego.

W miarę jak narody stopniowo zbroją się i zwiększają wydatki na wojsko, Raytheon będzie się umacniał dzięki temu trendowi

Raytheon $RTX+0.5%

Obrona była priorytetem każdej administracji prezydenckiej - a przynajmniej tak twierdzą.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz wybierać partii politycznej, aby skorzystać z potencjalnej zwyżki akcji $RTX+0.5%. Gdy obronność staje się priorytetem na poziomie krajowym i międzynarodowym, firmy takie jak Raytheon $RTX+0.5% mogą dostarczać swoje produkty praktycznie każdemu.

W końcu nie trzeba pozbywać się wszystkich udziałów, gdy nadejdzie kryzys. Zamiast tegomożesz zwrócić się do solidnych firm, takich jak Raytheon Technologies $RTX+0.5%, które zapewniają najwyższą wartość dla akcjonariuszy w dobrych i złych czasach.

Przegląd akcji $RTX+0.5%

Akcje spółki $RTX+0.5% niedawno po cichu osiągnęły znaczący kamień milowy. Przed pandemią wirusa Covid-19 wartość szczytowa akcji wynosiła około 99 USD.

Trochę to trwało, ale na początku marca 2022 r. kurs akcji Raytheon $RTX+0.5% w końcu powrócił do poziomu 99 USD. Każdy, kto kupił akcje po pandemicznym minimum na poziomie około 50 USD, prawdopodobnie wkrótce podwoi swoje pieniądze.

Po zbliżeniu się akcji spółki $RTX+0.5% do kluczowego progu 100 USD, czas zacząć zwracać uwagę na kolejny kamień milowy. 120 USD będzie ambitną, ale rozsądną ceną docelową na 2022 r., a następnie akcjonariusze mogą oczekiwać 135 USD lub więcej.

Przy okazji, firma Raytheon $RTX+0.5% wypłaca swoim wiernym inwestorom przyzwoitą dywidendę. Obecnie spółka wypłaca roczną stopę zwrotu z dywidendy w wysokości 2%. Jest to miły bonus, który powinien przypaść do gustu wszystkim inwestorom nastawionym na zysk.

Konwersja na wzrost linii głównej

W miarę narastania kryzysu między Rosją a Ukrainą, niektórzy eksperci finansowi zwracają uwagę na firmy z branży obronnej, takie jak Raytheon $RTX+0.5%.

Reprezentatywnym przykładem jest analityk Jefferies, Chloe Lemarie, która powiązała inwazję Rosji na Ukrainę z potencjalnym zyskiem dla firm z branży obronnej.

"Biorąc pod uwagę otwartą sytuację wojenną na Ukrainie i rozmieszczenie sił NATO w krajach sąsiednich, materiały eksploatacyjne dla obronności (amunicja, środki zaradcze itp.) powinny być pierwszymi produktami, które będą uzupełniane i zamawiane" - wyjaśnia LeMarie.

Jeszcze przed inwazją na Ukrainę firma Raytheon $RTX+0.5% dobrze prosperowała jako firma z branży lotniczej i obronnej. W czwartym kwartale 2021 r. firma odnotowała solidne przychody w wysokości 17 mld USD oraz wolne przepływy pieniężne w wysokości 2,2 mld USD.

Ostatnie wydarzenia geopolityczne - choć z pewnością tragiczne - mogą sprawić, że firmaRaytheon $RTX+0.5%znajdzie się w korzystnej sytuacji, by zaoferować swoje usługi.

Zmiana polityki przyniesie zyski tej firmie

Po raz pierwszy w historii Unia Europejska sfinansuje zakup i dostawę broni oraz innego sprzętu do atakowanego kraju (Ukraina).

Dla niektórych krajów europejskich, które tradycyjnie zachowują neutralność podczas światowych konfliktów, jest to znaczący zwrot. Zaangażowała się w to nawet Szwecja, która ogłosiła zamiar wysłania na Ukrainę broni przeciwpancernej, kamizelek kuloodpornych i hełmów.

Tymczasem kanclerz Niemiec oświadczyła podobno, że jej kraj planuje zwiększyć wydatki na wojsko/obronę powyżej 2% produktu krajowego brutto (PKB). Wydatki te mają się rozpocząć od zainwestowania około 113 mld USD w celu wzmocnienia niemieckiej armii.

Inne kraje, od Kanady po Rumunię, zobowiązały się do pomocy w wyposażeniu Ukrainy. Konsekwencje są bardzo jasne: inwestorzy firmyRaytheon $RTX+0.5%mogą spodziewać się gwałtownego wzrostu popytu na produkty obronne.

Wnioski dla akcji $RTX+0.5%

Interesujące jest rozważenie pomysłu podjęcia działań defensywnych poprzez zakup akcji firmy z branży obronnej. W związku z konfliktem na Ukrainie państwa chcą zbroić, a nawet uzbrajać Ukrainę. Przyniesie to zyski właśnie sektorowi wojskowemu i wojskowo-technologicznemu. Wszyscy skupiają się na preferencjach firm amerykańskich w zakresie zbrojeń, ale w tle mamy obronny $RTX+0.5%, który przynosi zyski w czasie wojny, ale także poza nią. Kolejną miłą informacją jest fakt, że spółka regularnie wypłaca 2% dywidendę. W czasach kryzysu nie trzeba więc w panice sprzedawać wszystkiego, co znajduje się w portfelu. Na wojnie i w czasie pokoju, akcje $RTX+0.5% pozwalają pewnie walczyć ze zmiennością rynku.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Źródło.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet