S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Decyzja Elona Muska może wynieść ten towar na Księżyc

Elon powiedział niedawno, że nadszedł czas, aby zacząć rozważać energię jądrową. Czy to dlatego, że pojazdy elektryczne zwiększają zapotrzebowanie na energię? Globalny popyt na pojazdy elektryczne będzie rósł z roku na rok, a tym samym zapotrzebowanie na energię, co z pewnością spowoduje duży popyt na ten surowiec. Który towar jest niezbędny w energetyce jądrowej?

Elon Musk ostrzega Europę przed energią jądrową

Spośród wszystkich spółek energetycznych i surowcowych ta jeszcze się nie poruszyła, więc wciąż jesteśmy na początku, na wypadek gdyby to był byczy supercykl. Rosja dostarcza ogromny procent światowego uranu , także tego wzbogaconego. W obliczu tych wszystkich sankcji i głodu energetycznego, uran ma szansę zabłysnąć.

Uran jest głównym składnikiem potrzebnym do produkcji energii jądrowej. Wszystko, co zwiększa zapotrzebowanie na energię jądrową, może również zwiększyć zapotrzebowanie na uran.

Jeśli szacunki dotyczące wzrostu sprzedaży pojazdów elektrycznych i rozwoju floty pojazdów elektrycznych zostaną przedłużone, prawdopodobnie do zaspokojenia zwiększonego zapotrzebowania na energię elektryczną konieczne będzie zwiększenie udziału energii jądrowej. Jest to potencjalnie korzystne dla popytu na uran, a w konsekwencji dla cen uranu i akcji spółek wydobywających uran.

ETF-y zawierające uran w portolium: $URA+0.0% $URNM+0.0% $NLR+0.0% $UEC+0.0%

Sam jestem zaskoczony tym, jaką siłę ma ostatnio Elon, ale jedno jest faktem. Zapotrzebowanie na energię będzie rosło, a jedną z opcji jest energia jądrowa. Bez czego nie mogą pracować elektrownie jądrowe? Bez uranu.

O ostrzeżeniu Elona Muska dla Europy można również przeczytać w tym artykule.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet