S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Morgan Stanley zaleca sprzedaż akcji w przypadku zwyżki kursu. Analitycy wyjaśniają dlaczego

Wojna trwa. Ceny towarów, zwłaszcza ropy naftowej, złota, ale także na przykład palladu, rosną w zawrotnym tempie. Z drugiej strony, rynki akcji spadają. Ale na szczęście nie w stanie swobodnego upadku (patrz gospodarka rosyjska, po prawej). Co więc zrobić, gdy nikt z nas nie zetknął się z obecną sytuacją na giełdzie? Jeden z największych banków na świecie, Morgan Stanley, przedstawia rekomendację.

Czy warto jeszcze kupować trend spadkowy, czy może już czas na radykalną zmianę strategii?

Jeśli jesteś stałym bywalcem Buliosu, to pewnie gdzieś już widziałeś ten nagłówek. I masz 100% racji, bo kilka dni temu ukazał się ten artykuł: W czasie wojny należy sprzedawać akcje natychmiast po każdym wzroście. Bank of America wyjaśnia dlaczego.

Tym bardziej więc należy bić na alarm.

Bo jeśli takie kolosy jak Bank of America $BAC+0.0% i Morgan Stanley $MS+0.0% zgadzają się co do identycznego poglądu, to już naprawdę coś mówi.

Na początek niech przemówią liczby. Od początku roku indeks S&P 500 $^GSPC+0.0% spadł o prawie 12%, Nasdaq 100 $^NDX+0.0% - o 18,5%, a indeks Euro Stoxx 50 - o 19%. To byłyby straty. Równolegle z tym drożeją towary. Złoto zyskało ponad 13%, ropa jest już droższa o ponad 66%, a cena palladu wzrosła o 67%.

Cena ropy Brent zmienia się od początku roku, dziś wynosi już 130 USD za baryłkę, źródło .

Każdy wzrost na rynku akcji powinien być traktowany jako okazja do sprzedaży, ponieważ inwestorzy stoją w obliczu zbiegu czynników ryzyka, które będą stwarzać nadmierne ryzyko dla rynku - napisali w poniedziałkowej nocie analitycy Morgan Stanley.

Rezerwa Federalna prawdopodobnie nie odejdzie od ścieżki podwyżek stóp procentowych w tym roku, nawet w obliczu rosnącej presji na gospodarkę - napisali analitycy pod kierownictwem Mike'a Wilsona. Największe zagrożenia ujawnią się w ciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni.

Znajdujemy się w ścisłym uścisku rynku niedźwiedzia, który jeszcze się nie skończył, jeśli chodzi o czas i ceny".

Jako powody, dla których rynek niedźwiedzia może się dalej pogłębiać, bank podał gwałtowny wzrost cen ropy naftowej, informacje o wojnie na Ukrainie oraz zobowiązanie Fed do zacieśnienia polityki.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet