S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Kup akcje tych firm już dziś, a wkrótce zarobisz pieniądze na tym, że kupią je Google, Amazon i inni giganci

W tym tygodniu Google kupił firmę Mandiant $MNDT za+0.0%5,4 miliarda dolarów. Inwazja Rosji na Ukrainę obejmuje szeroki zakres cyberataków, Google $GOOGLa-1.8%zdaje sobie z tego sprawę i zaczyna masowo kupować firmy zajmujące się bezpieczeństwem cybernetycznym. Dan Ives, analityk Wedbush, twierdzi, że przyczyni się to do fali przejęć firm zajmujących się bezpieczeństwem w chmurze. Które firmy są najlepsze w tej dziedzinie i prawdopodobnie zostaną kupione przez Google lub inną dużą firmę? W tym artykule przeanalizujemy spółki, które mają potencjał, aby je kupić i zarobić na tym niezłe pieniądze.

Google zaczyna dokonywać przejęć w obszarze bezpieczeństwa cybernetycznego

Firma macierzysta Google, Alphabet, przeznacza ponad 5 miliardów dolarów na zakup firmy Mandiant, zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym, co jest jednym z największych zakupów w historii. Alphabet twierdzi, że transakcja zwiększy możliwości Google Cloud w zakresie bezpieczeństwa, czyli obszaru, w którym zdaniem ekspertów firmy będą wydawać jeszcze więcej pieniędzy w nadchodzących czasach.

"W obliczu nasilających się z dnia na dzień ataków cybernetycznych i działań wojennych prowadzonych przez organizacje cyberterrorystyczne, Google podwaja swoje inwestycje w bezpieczeństwo cybernetyczne" - powiedział Daniel Ives, analityk firmy Wedbush. Opisuje on tę transakcję jako "strzelaninę" między Amazonem a Microsoftem, która będzie bardzo korzystna dla firm specjalizujących się w tej dziedzinie.

Ponieważ firmy i państwa na całym świecie obserwują rozwój wojny między Rosją a Ukrainą, zaczną więcej inwestować w bezpieczeństwo cybernetyczne. Ives powiedział, że potencjał wzrostu w tej branży już teraz jest ogromny, zwłaszcza dla firm zajmujących się przetwarzaniem w chmurze, a obecne wydarzenia tylko go zwiększają.

Ives powiedział, że z tego powodu Varonis Systems $VRNS-1.1%, Tenable $TENB-0.4%, CyberArk $CYBR-0.2%, Qualys $QLYS+0.4%, Rapid7 $RPD+1.0%, SailPoint $SAIL+0.2% i Ping Identity $PING są głównymi+0.1%kandydatami do fuzji i przejęć w sektorze cyberbezpieczeństwa.

Matthew Hedberg, dyrektor zarządzający ds. badań nad oprogramowaniem w banku RBC, powiedział na początku tego roku, że będzie to prawdopodobnie pracowity rok dla fuzji i przejęć w branży technologicznej, ponieważ nabywcy na niepublicznym rynku kapitałowym będą poszukiwać dawnych spółek wzrostowych, których rozwój został zahamowany, lub szybko rozwijających się firm, które nie są rentowne. Hedberg wymienił również spółki CrowdStrike $CRWD i+0.1%Palo Alto Networks $PANW+0.4%wśród swoich ulubionych akcji oprogramowania. Osobiście mogę się zgodzić z jego komentarzami, zainteresowanie tymi firmami na pewno będzie duże i jest oczywiste, że największe firmy na świecie, takie jak Google, Amazon i Microsoft, będą chciały je posiadać, co może być dużą szansą dla inwestorów. Jednak każdy musi sam zdecydować, co ma największe szanse na zakup. Pisząc ten artykuł, korzystałem z danych Businessinsider.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet