S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Czy to duży problem dla NIO? Oto, co powinien zobaczyć każdy inwestor

Nie ma wątpliwości, że akcje Nio $NIO stoją przed+0.1%poważnymi wyzwaniami. Długoterminowe perspektywy dla firmy są z pewnością interesujące, ale istnieją też pewne wątpliwości. Czy na niekorzyść NIO przemawia fakt, że jest to wiodąca chińska firma produkująca pojazdy elektryczne? W kolejnych zdaniach analizujemy duży problem, z jakim boryka się NIO.

Chińska firma produkująca pojazdy elektryczne NIO

Jest to jedna z wiodących chińskich marek pojazdów elektrycznych na rynku. A rynek jest ogromny. Za chwilę do tego przejdziemy, ale najpierw chciałbym zauważyć, że NIO nie jest jedynym graczem próbującym zdominować chiński rynek.

W rzeczywistości ani jeden pojazd Nio nie znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się pojazdów elektrycznych w Chinach w 2021 r. To dobitnie przypomina , że firma musi stawić czoła ostrej konkurencji w swoim kraju. Trzeba też zmierzyć się z innymi wiadomościami dotyczącymi rynku amerykańskiego.

Wycofanie akcji NIO w przyszłości?

Istnieje możliwość, że w najbliższej przyszłości NIO może zostać wycofana z Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Pomysł, że chińskie firmy mogłyby zostać usunięte z głównych giełd amerykańskich, pozostaje stałym zagrożeniem. To zagrożenie staje się coraz bardziej prawdopodobne. Chińskie firmy produkujące samochody elektryczne podejmują działania. Firma Nio planuje wprowadzić swoje akcje na giełdę w Hongkongu (HKEX). W tym artykule pisałem o wielkich wydarzeniach, które czekają na NIO w tym roku. Zarówno Li Auto $LI+0.0%, jak i XPeng $XPEV+0.1% notowały swoje akcje w Hongkongu, więc są świadome amerykańskiego spojrzenia na chińskie firmy.

Spółka Nio poinformowała, że nadal będzie notowana głównie na giełdzie NYSE, ale jej akcje w Hongkongu zaczną być notowane od 10 marca. Spółka złożyła również wniosek o dopuszczenie do obrotu wtórnego w Singapurze.

Amerykańscy inwestorzy sfinansowali ekspansję Nio

Nio jest nadal notowany głównie na rynku amerykańskim. Znaczna część początkowego okresu rozwoju firmy została sfinansowana przez kapitał i inwestorów amerykańskich.

Planuje jednak wejść również na rynki Hongkongu i Singapuru. Oznacza to, że inwestorzy z tych krajów mogą wkrótce w większym stopniu finansować działalność firmy. Firma nie sprzedaje jeszcze pojazdów w USA. Ma plany, ale to tylko możliwości. Chodzi o to, że firma Nio z pewnością chciałaby rozszerzyć swoją bazę przychodów. Na razie jednak firma Nio może po prostu wykorzystać Stany Zjednoczone jako bazę inwestorów.

Podsumowując, można powiedzieć, że usunięcie NIO z nowojorskiej giełdy jest problemem, ale czy Amerykanie na to pozwolą, skoro to oni w głównej mierze sfinansowali sukces NIO? Jeśli tak by się stało, czy mogą one objąć giełdę w Hongkongu i Singapurze - Nowym Jorku? Nadal istnieją kwestie wymagające rozważenia, ale w dłuższej perspektywie nadal jestem zwolennikiem NIO. Jeśli NIO zostanie usunięte z nowojorskiej giełdy, może ładnie spaść i może to być świetny moment dla "zagorzałych" inwestorów NIO na zakup akcji. Nie należy tego traktować jako porady inwestycyjnej, to tylko mój subiektywny pogląd. Pisząc ten artykuł, korzystałem z danych Investorplace.com

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet