S&P 500 ^GSPC
4,981.84
+0.13%
Nvidia NVDA
$674.72
-2.85%
Alphabet GOOG
$143.84
+1.15%
Amazon AMZN
$168.59
+0.90%
Meta META
$468.03
-0.68%
Tesla TSLA
$194.77
+0.52%
Apple AAPL
$182.32
+0.42%
Microsoft MSFT
$402.18
-0.15%

Investujte do těchto 4 nejlepších dividendových akcií fondu S&P 500 pro maximalizaci pasivního příjmu

S&P 500 má stovky akcií vyplácejících dividendy. V poslední době tyto akcie nevyplácejí dividendu tak, jak byly zvyklé. Průměrný dividendový výnos mezi akciemi v S&P 500 je v současné době pouze 1,41%. Proč tedy svůj pasivní příjem nezvýšit tak, že investujeme přímo do vybraných společností s nejvyšší dividendou a zvýšit tak svůj pasivní příjem.

Proč sklízet dividendu 1,41% z nejlepších titulů S&P 500, když můžeme svůj pasivní příjem obohatit mnohonásobně víckrát, investicí do nejlepších společností na dividendy

1. Altria Group $MO+0.0%: Dividenda 7%

Altria Group $MO+0.0% je jedním z největších prodejců tabáku ve Spojených státech a vlastní nejprodávanější značku Marlboro. Kromě cigaret společnost prodává další nikotinové výrobky, jako je kodaňský žvýkací tabák a doutníky Black & Mild a On.

Tabákový průmysl byl vždy silný a i díky tomu vyplácí tučnou dividendu

Roční dividenda na akcii společnosti Altria $MO+0.0% ve výši 3,60 USD (vyplácená ve čtvrtletních splátkách) je financována ročním volným peněžním tokem společnosti na akcii ve výši 4,46 USD.

I když používání cigaret v USA po desetiletí klesalo, společnosti jako Altria Group $MO+0.0% byly schopny udržet a dokonce zvýšit své peněžní toky prostřednictvím stálého zvyšování cen a investic do kategorií snižujících škody, jako jsou nikotinové sáčky. Pokud si myslíte, že růst zisku na akcii může pokračovat, Altria $MO+0.0% by měla být schopna udržet nebo dokonce zvýšit svou dividendu každý rok. Při těchto cenách to investorům poskytne 7% výnos z jejich investice každý rok.

2. Lumen Technologies $LUMN+0.0%: Dividenda 9,3%

Lumen Technologies  $LUMN+0.0%: Vysoká poptávka a zároveň vysoký dluh

S nejvyšším dividendovým výnosem na seznamu má Lumen Technologies  $LUMN+0.0% také nejnejistější budoucnost. Americká telekomunikační společnost prodává širokopásmové připojení, telefonní plány a další digitální služby individuálním i firemním zákazníkům. Stejně jako ostatní poskytovatelé širokopásmového připojení a internetu má Lumen $LUMN+0.0% poměrně konzistentní poptávku od svých koncových zákazníků. V čem je tedy háček? Jedním slovem: Dluh.

$LUMN+0.0% dlouhodobě pracuje se svým dluhem a očividně ho prozatím má pod kontrolou, ikdyž je enormní (29 miliard dolarů) a aktuálně nemá na zaplacení ani  poloviny dluhu. Ročně totiž generuje něco přes 3,5 miliardy dolarů.

Pokud však podnik trochu klopýtne nebo pokud úrokové sazby výrazně vzrostou (což by zvýšilo úrokové náklady Lumenu), mohlo by se podnikání dostat do potíží.

3. AT&T $T+0.0%: Dividenda 8.9%

AT&T $T+0.0% je jednou z největších bezdrátových telefonních, internetových / optických vláken a video zábavních společností v USA.

Dominance v růstu předplatitelů a nových zákazníků vyhání zisky i dividendu na slušné čísla

Stejně jako Lumen Technologies má i AT&T $T+0.0% spoustu dlouhodobého dluhu – přesně 179 miliard dolarů. To se může zdát skličující, ale společnost plánuje zmírnit některé z těchto dluhových rizik tím, že oddělí svou divizi Warner Media (která vlastní HBO) společnosti Discovery. Dohoda přinese společnosti AT&T $T+0.0% přibližně 43 miliard dolarů v hotovosti a dluhových cenných papírech.

Tento fakt nám otevře příležitost pro nákup akcií Warner Discovery. Zároveň to znamená snížení dividendy $T+0.0% a na druhou stranu snížení nebo možnosti vlastnit finance na pokrývání dluhu.

4. Chevron $CVX+0.0%: Dividenda 3,4% 

Poslední na našem seznamu je Chevron  $CVX+0.0%, jedna z největších ropných společností na světě. Společnost je jak předcházejícím, tak navazujícím ropným podnikem, což znamená, že produkuje ropu a také ji rafinuje a prodává spotřebitelům a podnikům. 

Chevron těží z aktuální krize, můžeme být svědky vysokého růstu zisků i dividend

Akcie společnosti Chevron $CVX+0.0% nedávno prudce vzrostly kvůli nedávnému prudkému nárůstu cen ropy po celém světě (vyšší ceny ropy znamenají pro Chevron $CVX+0.0% větší potenciální zisky). To stáhlo její klesající dividendový výnos na 3,4%, což je stále vysoké ve srovnání s průměrnými akciemi S&P 500, ale mnohem nižší než ostatní společnosti na tomto seznamu. Pokud se však domníváte, že vysoké ceny energií zůstanou, Chevron $CVX+0.0% pravděpodobně zvýší svou dividendu v nadcházejících letech kvůli všem novým ziskům, které bude generovat, což z akcií učiní velkou potenciální investici do příjmů v příštích pěti až 10 letech.

Závěr

Jak vidíte daleko více znásobíte svůj pasivní příjem investováním do konkrétních dividendových akcií fondu S&P 500. Celkově je třeba se zaměřit na analýzu společností a nedívat se pouze na dividendu. U dvou zmíněných společností hraje vysokou roli dluh, který by jim mohl ublížit kvůli nejisté době ( inflace, úrokové sazby ). Nejvíce se mi zamlouvá Chevron, který sice nese menší dividendu (stále ale větší jak dividenda, kterou vykazuje fond S&P 500) ale na druhou stranu je zde obří potenciál pro růst v době energetické krize, takže se dá očekávat růst tržeb i dividendy.

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 244 a je členem této skupiny od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Altrii i Lumen mám v portfoliu

👍 za $MO+0.0% možná trochu nemorální investice, ale co už :D

Nemorální avšak výdělečná 😂 Z pohledu investora super.

áno $MO+0.0%je síce nemorálne, ale investičná istota, neviem čo by sa muselo stať, aby ludia prestali fajčit

za chvílí bude ta dividenda u $T+0.0% pouze poloviční

to vychází přes 4 %, což je stále super

4% dividenda je stále přijatelná z mého pohledu.

$CVX+0.0% je tedka ve výborné pozici díky růstu ceny ropy a má nakročeno k solidním ziskům

Bohužel to už je v ceně a tak je akcie poměrně drahá, člověk by nakupoval na ATH :/

V tomto bych vás zabrzdil. Trh nečasovat to je základ. Pokud bude krize delšího rázu a krize s ropou neustane, tak právě ATH teprve přijdou v průběhu měsíců-let.

Skvělé společnosti pro tvorbu pasivního příjmu. Nicméně pořádný pasivní příjem vzniká až tehdy, kdy tam člověk nasype hromadu peněz, jinak je pasivní příjem v řádu stovek až pár tisíců ročně.

ono vybudovat si pasivní příjem chvílí trvá

Přesně tak. Pokud člověk nedisponuje statisíci tak budování pasivního příjmu je otázka x let.

Chevron jasná volba. Lumen má lákavou dividendu ale ten dluh je odstrašující.